» »

Kako odpreti file z notepadom če je večji kot 1 giga?

Kako odpreti file z notepadom če je večji kot 1 giga?

Jankolovski ::

LP
Mam file ki bi ga rad prebrau vendar ga ne morem odpreti niti z notepad-om niti z notepadom++ niti z textpadom edino z wordpadom ga lahko samo mi ne prebere previlno vsebine če me razumete (pojavijo se sami kvadratki)?

Hvala za razumevanje

LapD ::

1 giga?
web&motion designer

Opkow ::

Probaj z EditPlus.
Meni dela ok z velikimi fajli. Je pa res, da nisem se odpiral z vecjimi kot nekaj 100 MB.

Jankolovski ::

ne editplus ne dela sm pozabu povedat da ni win32 applikacija je file image

Jankolovski ::

oziroma je file image za mobitel, mi je že uspel odpreti z notepadom manjše file imiđe za mobitel samo tega pa noče ker je prevelik

Fizikalko ::

Vse textovne fajle nahitreje odpre TextPad.

Jankolovski ::

Mam file ki bi ga rad prebrau vendar ga ne morem odpreti niti z notepad-om niti z notepadom++ niti z textpadom edino z wordpadom ga lahko samo mi ne prebere previlno vsebine če me razumete (pojavijo se sami kvadratki)?
ne editplus ne dela sm pozabu povedat da ni win32 applikacija je file image
oziroma je file image za mobitel, mi je že uspel odpreti z notepadom manjše file imiđe za mobitel samo tega pa noče ker je prevelik

fizikalko preber si še enkrat

fizikalko preber si še enkrat

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

probaj ga skopirat in mu spremenit končnico v *.rtf in odpret z WordViewer-jem 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kriko1 ::

Da ti ne odpiraš binarne datoteke z text editorjem.

Runnagain ::

Dokupi RAM; notepad + velika datoteka je idealen test za kurjenje RAM-a, ker le-ta vso datoteko naloži v RAM.

Raw ::

ultraedit
I am what I am and I do what I can

Phoebus ::

cat, grep, head, tail.
Tako se dela z velikimi fajli.

blackbfm ::

@Jankolovski, z notepadom ne boš nič naredu ne glede na to kok rama oz. kok dober komp imaš, ker pač program ni narejen za take datoteke. Če ti wordpad ne pomaga, ti bo notepad še 3x manj:D Išči alternative.

dzinks63 ::

"Mam file ki bi ga rad prebrau vendar ga ne morem odpreti niti z notepad-om niti z notepadom++ niti z textpadom edino z wordpadom ga lahko samo mi ne prebere previlno vsebine če me razumete (pojavijo se sami kvadratki)?"

Najbrž rabiš nekaj takega : Free Programmers' Editors, IDEs, ASCII Text Editors

genesiss ::

Vim (google Cygwin)

bluefish ::

raje povej končnico datoteke.

mte ::

Fantje, kaj bluzite. Če se ti pojavijo kvadratki, je to definitivno binarna datoteka in ti noben tekstovni urejevalnik ne koristi čisto nič pri tem. Datoteko odpri z ustreznim programom, če ima datoteka kakšno končnico, drugače lahko probaš najt kak Hex editor in pogledaš če je na začetku datoteke kakšen namig o tem, kaj naj bi ta fajl sploh bil.
lp

blackbfm ::

Kot da se iz binarne datoteke ne da nič razbrat.

sakkra ::

Kaj bi rad vidu v fajlu nisi povedal. Lahko pa razdeliš fajl na več kosov in pol odpreš z notepadom dist del k te zanima. Lahko kaj najdeš za splitanje fajlov na netu, al pa sam sprogrameraš če se s tm kaj ukvarjaš.

mte ::

blackclw: seveda se da, ampak:
1. tekstovni urejevalniki temu niso prilagojeni, sploh za 1GB fajle. Rad bi videl programerja, ki je predvidel odpiranje takih datotek.
2. Za gledanje surovih binarnih datotek so bistveno bolj uporabni Hex urejevalniki. Ti so prilagojeni tudi za večje velikosti in se v njih da razbrat precej več kot iz kvadratkov.

lp

huek111 ::

Kot je dejal blueFish naj raje pove končnico datoteke! 1Gb se mi zdi malo sumljivo za datoteko ki bi jo odpiral z notepad-om!

sloxl8 ::

Tudi jaz imam podobno težavo. Namreč, v inboxu v Thunderbirdu sem pomotoma zbrisal (Delete) sporočila. Na netu sem našel rešitev, kjer lahko sporočila povrneš s tem, da inbox file odpreš v tekstovnem urejevalniku in spremeniš neke stringe. Ker pa je ta file zrasel na 2GB, ga ne morem odpreti z ničemer (poskusil sem notepad, notepad++, Crimson Text Editor,...).

Kako datoteko splitat na manjše kose, jo spremeniti v notepadu++ in jo nato spet združiti nazaj?

fosil ::

Total commander ima v meniju Files možnost za splitanje in združevanje datotek.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odpiranje neznanih tekstovnih datotek

Oddelek: Programiranje
121423 (963) one too many
»

virus mi onemogoča posodobitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
111540 (1359) Duhec
»

kako dobit besedilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101552 (1301) ne_kdo
»

Čudni podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
101493 (1382) Yossarian
»

nfo filei ne delajo oziroma ne zapisejo informacije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12871 (779) ABX

Več podobnih tem