» »

HP 6735s win Vista - problem update KB935509

HP 6735s win Vista - problem update KB935509

mjk ::

Ok.
Vem da je tole verjetno preveč specifično vprašanje za tale forum pa vseeno.
Na zgoraj omenjeni notebook dajem svoje Win Vista ultimate 32bit.
Vse lepo in prav, razen to, da:
- KB935509 edini, ki se noče updajtat (update fail)
- je zgornji pogoj za SP1, jst ga pa rabim :D (dejansko)

moje vprašanje:
- glede na to, da je bil na tem HPju prej FreeDos ali je možno, da nima kake nastavitve, ki bi onemogočili Visti dostop do MBR-ja? Če, kje bi bila ta nastavitev?
- za tiste , ki se sprašujete: DA sem vprašal dr.googla in tudi veliko možnih rešitev sem našel. Poizkusil sem slednje:
- direkt download updajta z MS strani in install - FAILED
- disable win restore point + reboot after update in safe mode - FAILED
- disable firewall + restore point + reboot in safe mode with minimal services - FAILED
- mbrfix /vista + all above - FAILED
- install Bitlocker - NOT INTERESTED :)

Je imel še kdo problem s tem na kakem HPju?
Hvala za odgovore.

Lp,
Miha

P.s.: Ja vem da je Vista a sem si reku da XPjev nam več gor dajal :D ... aja pa predlogi kot so: ubuntu, XP, počaki na win7, bsd, free dos tuki ne pridejo v poštev :)

mjk ::

+HP update bios sem tudi naredil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

crush ::

Eh,
ni ravno isti problem, sem pa si pulu lase cel vikend, da bi instaliral SP1 na sestrin HP prenosnik (dv9314).

Ce hocem namestit SP1 prek Windows update dobim en error, ce pozenem "stand-alone" installer pa dobim enga drugega - tudi sam sem poskusu ze vse kar je google ponudil, pa ni pomagalo (to vkljucuje 3x reinstalacija Viste..). Tko da sem obupal :)

Dejansko sem ze mislu klicat na support in vse prekolnit :D

lp

virusss8 ::

Sicer točnega odgovora na vaša vprašanja ne vem, vem pa da imajo na splošno bolj ko ne vsi novejši hpjevi laptopi množične probleme z visto. Nekje sem celo zasledil da obstaja Vista za HP prenosnike.
Tux is my best pal!

Duhec ::

Preberi še tukaj ....
...
What had WORKED for me (some steps may not be necessary, I have a feeling that just turning off my Symantec v10.2.0.276 Anti-Virus did the trick, but I'll list all the steps I took.

(No need to turn on Safe Boot (aka Safe Mode))
1. Turn OFF System Protection > Automatic Restore Points > uncheck C:
2. Turn ON System Protection > Automatic Restore Points > check C:
3. Reboot
(above as per Geoffrey Raynor [MS] post on http://forums.microsoft.com/technet/...6527&siteid=17)
4. Turn OFF your Anti-Virus (A/V)
5. Install STAND-ALONE KB935509: http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=en (from the above thread too). It will do "configuring updates...shutting down...start up... configuring...self-reboot...configuring", then come up.

6. In Windows Updates > View Updates History - you should now see KB935509 Successful, BUT ... under View Available Updates it will be listed again
- Uncheck all other updates in the list, check KB935509 only and install it again now, from this list. It will do "configuring updates...shutting down... start again...configuring updates...another SELF-RESTART...another configuring updates..." and eventually let you login or show the desktop.
7. In Windows Updates > View Updates History - it will show 'Fail' for your last attempt to install, 'Successful' for the earlier stand-alone install, but it will no longer list it as an Available update...
8. Select all of the remaining updates, install them and restart
9. Turn ON your A/V

Hardstyle ::

Probleme imajo samo tisti, ki hočejo uporabit piratsko verzijo Viste na HP prenosnikih, kateri so znani da so tako narejeni (tovarniško), da zaeenkrat ni dobenega cracka, ki bi dejansko deloval zato se nameščajo OEM verzije (s travnika).

Imam pa tud sam ta prenosnik in visto business pa vsi updejti delujejo (redno updejtam).

Sploh pa, zakaj nameščaš 32bitno verzijo?

mjk ::

zaradi 64 bitnih driverjev in programske opreme, ki še ni pripravljena za sam sistem.
Ti nimaš problema z visto buisnes, ker nimaš gor bitlockerja, ki je samo v ultimate noter dodan :)

tko da ja ... še vedno iščem rešitev, si bom pa dal še naprej dela ... če ne bo šlo bom pa direkt MS oz. kar HP kontaktiru, ker rabim sedaj SP1 za eno drugo stvar.

to da ima folk z beto probleme je jasn ... sej je beta .. za samih crackov pa tako ali tako ni priporočljivo dat čez, ker ne veš ali vsebuje stvar kak rootkit.

še vedno sumim, da je ta HP, ki je bil s free dosom prodan, našiman nek grub, ki laufa sam zagon ... jst pa imam sedaj problem, ker visti ne dovoli direkt spremenit MBR ... jutri se ga bom pa resneje lotil, ker sedaj je pa že dovolj ... tako da ... če ima kdo kak pristop ki ga tuki dodatno vidi :)

P.s.: ja kar se tiče teh system restore in antivirus .. sem probal ... veliko problema je imelo folke, ker jim je zaklepalo dostop do samega FS, pa ... mislim, da to ni moja težava ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255584 (4067) The Player
»

Windows XP - lsass.exe

Oddelek: Operacijski sistemi
92740 (1556) Rauf
»

Vista SP2 na voljo za prenos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5811128 (8509) Tim Burton
»

windows update - se mu meša ?

Oddelek: Programska oprema
141220 (1002) tomaz-
»

Win XP SP2 in Blutooth

Oddelek: Pomoč in nasveti
81916 (1761) jast

Več podobnih tem