» »

Playstation 3 ali xbox 360

Playstation 3 ali xbox 360

1
2
3

puginho ::

XsenO je izjavil:

Sam sem pravil, da je Krop imel več ali manj prav ko je rekel, da je spodaj quotan sestavek več ali manj BS minus tisto o hekanju

Večji nabor iger, boljša grafika, večji community za igranje prek spleta, lažji za shekat, lažja izdelava varnostnih kopij ipd. Skratka preveč je plusov na strani Xboxa.





npr. XsenO, ki ima oboje pravi da ni bistvenih razlik. drugače pa ni težko ugotovit zakaj je FF13 boljši na ps3 kot xboxu, 1+1=2.


Bolj pravim, da tam kjer so vidne razlike so enkrat v prid PS3 drugič pa 360.



Neke ekstra razlike med multiplatform špili ni ker jih niti ne sme biti, ne pa ker bi bila katera konzola bolj superiorna. Razlika pa je vidna v ekskluzivah, kjer se pa vidi česa je sposoben PS3 in Xbox ni.

JanezekNovak ::

Poglej katere ekskluzive ima katera konzola in katere bi raje igral.

Glede na to se odloči ali boš kupil Xbox360 ali PS3.

Obe konzoli pa sta zelo dobri.

Osebno mi je bolj všeč PS3.

IMHO je PS3 tudi tehnično boljša konzola (vgrajen BluRay, polnljiv Sixaxis, vgrajen WiFi).
http://www.euroairsoft.com/

XsenO ::

Trenutno prodajani xboxi imajo že vsi wifi vgrajen
1 + 1 = 1

galu ::

Noobs use WiFi. Men use wires.

>:D
Tako to gre.

Bananovec ::

In kaj si potem ti?
Na WiFi se da čist spodobno igrati.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

St235 ::

Spoken like a true 15 year old COD fanboy. Še ena razlika med ps3 in xbox. Če maš ps3 pomisliš še kako drugo funkcionalnost mrežne povezave, ki jo ima tvoja konzola kot samo igranje igric.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Morenov ::

Nima smisla se prerekat, skratka je oboje eno sranje >:D
Mam pa vprašanje za pristaše ps3 (za tiste, ki vam denar ne raste z ušes), če ste bili na strani ps3 tudi ko se le-tega ni dalo shekat?

St235 ::

Jaz mam ps3 od leta 2008, neshekan tudi danes.

Kot sem že n-krat povedal. Edina omembe vredna razlika je v ekskluzivah. Vse ostalo je flame war in marketinško sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

_koki_ ::

Imam obe konzoli doma, no xbox 360 je že v prafaktorjih medtem ko ps3 še vedno dobro služi...
Pač za moje pojme je xbox namenjen piratom, ps3 pa za resno igranje originalnih iger tudi prek spleta (ki ni plačljiv), pri xbox 360 me je pa full motu tut napajalec, ki je skor tok velik ko xbox, ps3 je kar se tega tiče velik bolj elegantno urejen...

dronyx ::

Morenov je izjavil:

... če ste bili na strani ps3 tudi ko se le-tega ni dalo shekat?


Mantis v Ljubljani ima za Bežigradom trgovino z rabljenimi igrami in tam dobiš že leto dni stare naslove tudi za PS3 ali X360 od 10 € - 20 €. Če želiš igro igrati naslednji dan po izzidu pa to pač stane.

Maxl ::

Maxl je izjavil:

XsenO je izjavil:

Pobereš PS3 media server http://ps3mediaserver.blogspot.com/
Namestiš na računalnik.
Določiš kaj boš dal v share
Gledaš na kozoli ki imaš.


Kako se da bypassati oz. odstraniti Cinavio, ki stalno najeda? Sem probal že vse, kar sem našel na Googlu, a še vedno brez učinka.


Malo offtopic, ampak ko se že kregate med PS3 in Xbox360 je minus pri PS3 tudi Cinavia. Pozna kdo rešitev?

St235 ::

Žal se z tem še nisem srečal. pri streamanju tega problema ni.

puginho ::

Morenov je izjavil:

Nima smisla se prerekat, skratka je oboje eno sranje >:D
Mam pa vprašanje za pristaše ps3 (za tiste, ki vam denar ne raste z ušes), če ste bili na strani ps3 tudi ko se le-tega ni dalo shekat?


Glede na ogromno izbiro iger, katerim cena v pol leta pade na 15-20 EUR (govorim za Anglijo) in glede na to da imam časa ravno toliko da lahko preigram približno 1 na mesec je ta strošek zanemarljiv.

zee ::

Sam sem pred podobno dilemo in milsim, da si bom omislil Xbox-a. Do Sony-ja kot znamke imam znatno averzijo, letosnji skandal s krajo gesel itd. pri tej averziji ne pomaga.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

St235 ::

Škandal, ki je imel za posledico kaj? Enomesečen izpad brezplačne storitve.

zee ::

Ukradene osebne podatke, stevilke kreditnih kartic. Nic takega. :O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

St235 ::

jap, na stotine primerv zlorabe osebnih podatkov in milioni ukradeni z kartic... Tresla se gora rodila se miš.

PARTyZAN ::

Na Steamu in pri marsikomu drugemu tudi. Your point?

Mad_Lion ::

Maxl je izjavil:

Maxl je izjavil:

XsenO je izjavil:

Pobereš PS3 media server http://ps3mediaserver.blogspot.com/
Namestiš na računalnik.
Določiš kaj boš dal v share
Gledaš na kozoli ki imaš.


Kako se da bypassati oz. odstraniti Cinavio, ki stalno najeda? Sem probal že vse, kar sem našel na Googlu, a še vedno brez učinka.


Malo offtopic, ampak ko se že kregate med PS3 in Xbox360 je minus pri PS3 tudi Cinavia. Pozna kdo rešitev?


Ja. Odstranit se jo da če imaš hackan PS3 ali pa, da streamaš dovolj dobro rippane filme da cinavia ne pogrunta da niso original.

krop ::

Stremaš brez problema na nehekani konzoli. Preverjeno ene 100x
Rabiš pa program na računalniku z imenom PS3 media server. Delujejo vsi formati, podnapisi in 1080p brez zatikanja, če si na kablu :D

St235 ::

Točno tako, meni se pri streamingu preko PS3 media serverja še nikoli ni vklopila nikakršna zaščita. Je pa za 1080p giga mreža nujna. 720p pa je delal tudi preko wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

galu ::

Bananovec je izjavil:

In kaj si potem ti?
Na WiFi se da čist spodobno igrati.


Jaz sem pro.
Igranje na WiFi je polno motenj. Recimo če gre kaka oseba mimo routerja, te lahko stane tudi par milisekund povezave in umreš.
Če tebi na WiFi gre dobro, pomeni da si noob. Kempaš tam v kotu z GL in heartbeat sensorjem.
Tako to gre.

Bananovec ::

Težko, da si pro. Samo zato, ker ne znaš kupiti spodobnega ruterja in in si ustrezno nastaviti mrežo pa me tudi ni treba žaliti.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

galu ::

Že prvi moj post je bil obvious troll, drugi pa samo stopnjevanje.
In edini si, ki je sprejel provokacijo..>:D
Tako to gre.

XsenO ::

@GaŁu: caR

Moderatorji prosim zbrišite to sporočilo in smetenje GaŁu
1 + 1 = 1

kriko07 ::

Jaz igram Fifo 12 preko interneta (WI-FI) In dela odlično
Danes grem pa tudi po Novega ps3ja Slima,tako da bo pestro.
Za obujanje pa mislem o gamepadu.
+ je da je ps3 gamepad bolši ker ma lep akumulator notr,je lažji in je udoben.
Lp

3furious ::

Novi SuperSlim PS3 je uradno napovedan, v EU bosta od 28. septembra dalje v prodaji dve različici. Dražji bo imel 500GB disk in igro FIFA 13 za 299,99€, cenejši z 12GB flash pomnilnika pa 229,99€. Seveda bo še vedno možno vgraditi katerikoli 2,5" SATA disk.
In the age of information, ignorance is a choice.

Sandi1987 ::

Ali res ni več možno odkleniti Sony PlayStation 3?

Mad_Lion ::

Samo tega zadnjega Super Slima ne in nekaterih novejših slimov ki so imeli ob nakupu privzeto inštaliran FW 3.56 ali več. Drugače se pa da večino Slimov in vse fat. Mimogrede je ravno pred kratkim izšel nov shekan FW 4.30 ki omogoča igranje vseh tudi najnovejših iger brez kakih patchov direktno iz diska. Zaenkrat dela celo multiplayer in PSN pač dokler ga sony spet ne zablokira :)

Sandi1987 ::

V Goblin.si je rekel, da mora biti konzola izdelana pred avgustom 2011 drugače je ni mogoče odkleniti. Potem imam na izbiro samo rabljeno konzolo.

dolenc ::

Tudi pri rabljeni je hakelc, namreč če je verzija višja od fw3.55, jo moraš spravit nazaj, šele potem lahko naložiš custom fw. Za kar pa rabiš programator, ali plačat storitev.

Machete ::

Kolk ene zajebancije.. si date delat z temi konzolami. 500-600€ PC pa obe poseka z vključno prihajajočo generacijo.
S tem da jih lahko enako špilaš na tvju, in si celo omisliš kontroler. S tem da PC lahko počne približno 5 milijonov stvari več kot konzoli :)

dolenc ::

Pa niti ni, vklopiš in špilaš.

puginho ::

Machete je izjavil:

Kolk ene zajebancije.. si date delat z temi konzolami. 500-600€ PC pa obe poseka z vključno prihajajočo generacijo.
S tem da jih lahko enako špilaš na tvju, in si celo omisliš kontroler. S tem da PC lahko počne približno 5 milijonov stvari več kot konzoli :)


600 eur je ene 400 eur več kot te pride konzola. Za ostanek evrov (in ti še kaj ostane)lahko dobiš 20 špilov ki jih PC nebo od blizu videl.

Trixyy ::

puginho za dober deal dobiš več kot 20 iger pa še od teh igraš pol sam 3.. :D Machete vsak ima svoj okus tak da ne smeti tukaj s takimi posti.

Machete ::

Kaj pa vem. Gledam po bolhi, nove xškatle z odklepi so okol 400€ plus ves šoder ki ga lahko nabaviš zrave.. pa nanese.
Ma dobro, saj je blo že tisočkrat predebatirano pros n cons sistemov, nisem mislil tega začet.
Smetim pa tud ne, definitivno naj ima vsak kar mu paše. Kaj si živčen.
Sam sprašujem se sam pri sebi-čemu? Ker kar ponujajo, se nemorejo kosat z pcji za enake gnarje.
Razumem nekoga, ki nima pojma kaj je PC in ga nezna niti vklopit, da je super konzola, flikneš not in špilaš.
Sam se mi zdi, da so bile veliko bolj prikladne kot igralni sistemi na TVju kakšno dekado do par let nazaj. Zdaj z 'hdmi izhodno' grafičnimi karticami, zmogljivimi proci za dokaj ugodno ceno in kontrolerji za pc.. se mi zdijo nesmiselne. Kot pa sem rekel, če komu paše pa seveda. Da je le vsak vesel.

dolenc ::

Nabor iger, cena, preprostost, zame še prenosljivost.

To, da ne rabiš nadgrajevat, je plus in minus, če je igra slabo narejena, potem nimaš kaj naredit(in so take), v večini primerov pa je plus. Seveda so potem še druge stvari, ki so nekje boljše, nekje slabše, vendar tisto zgoraj odtehta.

Trixyy ::

saj nisem živčen .. :) 400€ majo trgovine ki pač nabijejo ceno kolkor morejo , zato pa raje nabaviš rabljeno če se kolkr tolk spoznaš . Pc kupiš v primeru da imaš denar, igraš igre na boljši resoluciji in brez zatikanja .

St235 ::

jap, ko bo na PC letno izšlo 50% top iger se lahko kdo kaj oglaša. Dokler pa izjemo MMORG in hardcore strategij na PC ni nič omembe vrednega je pa situacija precej kilava. Kaj mi pomaga super dooper mašina, ki je sposobna ne vem kakšne grafike in ne vem kakšne ločljivosti.

Me zanima v kakšni resoluciji in ločljivosti lahko na PC špilam Red dead redemption, Heavy Rain, Gran turismo 5, god of war, Halo, gears of war, unhcharter itd. itd.

kriko07 ::

kje je tukaj piratstvo?
sej je legalno igrati piratske igrce,samo nesmeš preko onlina igrat..

Pesimist ::

kdaj xbox 3?

LuGi ::

Predstavitev @E3 2013, izzid 2014 - baje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Trixyy ::

božič 2013 vrjetno

Pesimist ::

GrozA. Te bo pa se res old hardware, ce je dans ze naret.
Nix. Vmes bom te PC kupo, potem pa Xbox al PS4. Verjetno drugega.
Studiram tudi ce bi PS3 zaj kupo. Xbox ze mam vendar je bol namenjen Kinect Igram, kot to kaj jaz rad spilam. Fifa, NBA....

Gre mi pa mocno na kurac da je novi PS3 drazji kot stari. Sem mislo da je ravno v team bila poanta da bo ta shit cenejsi do end usera. Ne pa to zaj. 300EUR Wtf blow me 300 times.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kriko07 ::

No sedaj sem pa vse preračunal,imam ps3 slim 250g in igram online,in vidim da me dost pride da igram original igre,sem se spomnil da bi lahko kupil xbox 360 4g slima odklenjenega z J-TAGOM.
Kaj mislite se izplača cena je 214€ in je v kompletu,nahaja se v trgovini PLaygame.biz

Konlov ::

PS3 12GB: Zanima me, za kaj se uporabljajo večji diski razen za slike in video datoteke. Omenjeno doma sheram preko DLNA iz PC-ja, tako da verjetno ni potrebe, da bi kupoval PS# z kaj več diska?

kriko07 ::

ne,doma imam 250g in mi nič ne koristi..

matonson ::

12GB je 170e v BB. Je sigurno zanimiva ponudba. Ampak, saj spraviš gor nekaj iger, vendar ti potem praska bluray ko zmešan. So pa tudi igre, ki potrebujejo več kot 4GB prostora.

hojnikb ::

Kje si ti najdu super slim za 170€ ?
Sicer pa tut če ti je 12GB premal (kar imo je), še vedno lahko daš noter en disk od laptopa in maš več placa. Za razliko od xbox-a se da vsak sata 2.5" noter dat ;)
#brezpodpisa

matonson ::

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478264457 (10695) Larisabrownb
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6814138 (12446) scipascapa
»

Xbox One ali PS4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
7021076 (19317) LitralSM
»

Katero konzolo kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Konzole
15826606 (23184) Pesimist
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514460 (10979) PARTyZAN

Več podobnih tem