» »

ABIT BH6 BIOS napaka! HEELLPPP!!!

ABIT BH6 BIOS napaka! HEELLPPP!!!

afro~dizzy~act ::

Prosim za pomoč!

Med nalaganjem novejšega BIOSa na plato Abit BH6 sem po pomoti pritisnil na reset tipko!
Katastrofa valda... sedaj ob vklopu računalnik samo še piska in hoče nekaj pobrskat po disketi. Drugače pa popolna tema.

Kolikor se spomnem obstaja neka rešitev. Prosim pomagajte mi!

Hvala.

bmen ::

- Če ima kako grafično kartico na ISA vodilu probaj računalnik startati s pomočjo te kartice.
Če boš imel srečo boš mogoče na ekranu videl sliko, potem lahko probaš še enkrat flešati.

- Če poznaš koga, ki ima enako plato (in če je pripravljen riskirati) lahko pri njegovi prižgani plati
previdno spuliš BIOS čip, nato ga zapičiš v svojo plato in jo zbootaš. Nato spuliš njegov čip ven,
svojega noter in nato flešaš še enkrat.

- http://www.sysopt.com/biosbmc.html
na tem linku imaš razložene kaj pomeni piskanje ob vklopu.

Veliko sreče.
bmen

PS
- Poskusi še s tem:
Na drugi mašini naredi zagonsko disketo (sys a:), nato nanjo posnemi še bin datoteko in program za flešanje
naredi še datoteko autoexec.bat in vanjo zapiši

awdflash tvojbios.bin /py /sn /cc /cp

poskusi zagnati PC s to disketo (moral bi avtomatsko pognati program za flešanje in naložiti nov bios)

poročaj o (ne)uspehu.

afro~dizzy~act ::

Fora z disketo ne deluje :(

perci ::

Meni pa sploh ni jasno kako lahko ponesreči pritisneš na reset tipko. A je bil lih takrat potres, pa si se ujel nanjo?
Varianta je tudi da greš na servis, kjer imajo eeprom programator in ti flešnejo nazaj tvoj bios gor.

Djuro ::

No, tista fora, da pri prižganem PCju vzameš dober eprom ven in daš noter pokvarjenega, potem pa preflashas deluje. Sem ga sam preprobal pred leti na prav enaki plati (bh6). Tko, de če najdeš enga frika z enako plato, ki bi ti to naredu, pol ni problema. Sicer pa bojda take stvari delajo tut na megahitu z zameno za plačilo ene ure njihovega dela (recimo okol 5 jurjev).

Spajky ::

Evo TUKAJ imaš nesrečnika, ki bi mogoče imel cel čip zate.. :-) , pa ga vprašaj. če ti proda ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem se resetira ponavljajoče po BIOS Update.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161114 (949) crayz43
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151442 (1123) Azrael
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221955 (1630) SkIDiver
»

BIOS FLASH - Problem - NUJNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191911 (1663) steiner
»

bios update

Oddelek: Strojna oprema
6998 (937) svejk

Več podobnih tem