» »

Nov trdi disk -> Vista se ne zaže več

Nov trdi disk -> Vista se ne zaže več

QuickShot ::

Pozdravljeni, pred kratkim sem mojemu trdemu disku na IDE vodilu dodal nov trdi disk na SATA2 vodilu. Prižgem računalnik, bios vse diske lepo zazna, ko pa se začne nalagati Vista se računalnik resetira in noče zagnati windowsov.

Moj namen je bil kopirati vsebino celotnega diska na nov disk, samo si ne upam glede na to, da se mi OS sploh ne zažene, kadar je priklopljen nov disk.

Spc ::

Si pogledal če se boota iz pravega diska ?
 

solatko ::

V bios-u ti je kot boot disk označilo sata disk, pojdi v bios in uredi zadevo.

QuickShot ::

Mislim, da se nismo razumeli, meni se Vista začne nalagati in se pokaže tist progress bar, ampak potem se nekje vmes ustavi (na hitrco se pokaže blue screen) in se restarta.
Ko se tadrugič boota mi pa pokaže tist meni Safe mode itd., zgoraj pa napiše "Hardware change detected" in da naj vstavim Windows CD in dam Reapair. Sej to bi verjetno rešilo težavo, samo kaj ko nimam CDja od windowsov, ker sem jih downloadal z uradne MSDNAA strani in sem jih inštaliral direktno iz trdega diska, zdej pa tega nimam več gor.
Nič, najbrž si bom moral zrihtat en CD od windowsov.

misek ::

Morda ti manjkajo driverji za SATA v Visti. Poskusi v BIOSu nastaviti SATA na IDE (nekaj takega), pa boš videl, če se v tem načinu zaženejo.

TOP ::

Tle je sigurno problem v butanju,ko si priklopil sata disk hoče sedaj butat z tega novega,zato pojdi v bios in mu nastavi da buta z IDE diska.Imel isti problem.

misek ::

TOP ima kar pravo rešitev za ta problem. Ampak vseeno poglej, ali imaš naložene SATA gonilnike, če boš naredil sliko diska na disk.

solatko ::

Pa to smo mu že prej napisal, pa izgleda da ne ve, kako se v bios pride - pri startu pritisni DELETE ali F2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nalaganje xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
211944 (1509) fosil
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193129 (2106) Gutjerez
»

Kako preklopiti dodatni trdi disk na osebni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206875 (6558) JanezC
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci
»

Priklop tetjega dika

Oddelek: Strojna oprema
141360 (1081) Jakka

Več podobnih tem