» »

Overclockanje ni vseeno od modela !

Overclockanje ni vseeno od modela !

marek ::

Podzarvljeni !
NA slo-techu ste pisali, da grejo novi modeli npr. durona 600 skoraj enako overclockat kot nr. 800 model.
Samo moj kolega si je kupil 800 pa mu gre do 1 Ghz meni pa moj 700 max do 960 Mhz pa mojemu drugemu kolegu pa gre njegov Druon 600 do nekje 900 Mhz.
Jaz ga nisem moral prepricati, da bi deloval pri 1Ghz pa ceprav sem voltazo dvignil na 1.85 V in imam Super Orba - temp. gre max do 44 C pri polni obremenitvi in na 1.85 V.

Mi lahko kdo odgovori ?'

Hvala
Marko:))

Lucio ::

Očitno nisi imel sreče,

jaz imam 600-ko, ki se prav lepo počuti na 1020, poleg tega imajo tudi dva moja kolega 600-ke ki tečejo na 1000.

Pač moreš imet tudi malo sreče. No tudi malo prakse in znanja z BIOSOM ne škodi:D.

RudeBw ::

Vzroki so lahko različni. Če maš vse ostale nastavitve poštimane kot je treba , bo verjetno omejitveni faktor tvoj procesor, ki se pač ne pusti tako dobro navijati. Veliko pa je odvisno od tedna izdelave procesorja - novejši se dajo običajno bolje navijati, kot starejši, pa tudi to ti ne garantira, da ti bo šel višje kot sedaj.
Če ne gre, pač ne gre pa pika . !

DeLonghi ::

hja pa pozabljate na napetost...1.85 zna biti v veliko primerov omejitveni faktor
z majhnim popravkom (lotanjem) se da pojacat napetost na 2.05V... moj kolega TwistedA je spravil iz 700 durona se dodatnih 70 Mhz-jev
ga se moram prepricat, da se mu bo ljubilo tole podrobno razlozit...:\
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

eraserr ::

Ja tole glede napetosti jaz že dolgo vem. Sem napisal en članek kako napetosti dvignit, celo do 2,16V in tudi več bi se dalo, samo ni že več zdravo za procesor. Bo luni upam da kmalu gor dal.
Drugače je pa za lene procesorje napetost bistvenega pomena, meni je na temperaturi okoli 7 stopinj celzija prišel na 1051 šele na 2,1V. Tisti, ki smo jih prvi kupili, smo zato pač najebali (Durone 600).

yjj ::

Menda se da z 800 doseči nekaj več, ampak ni vredno razlike v ceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491801 (1305) tiborrr
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245660 (4145) msmiha
»

Duron 600@1Ghz!!!! Pri 1.75V in normalni cooler!!!

Oddelek: Navijanje
151288 (1056) eraserr
»

Ker Duron se najbols navije?

Oddelek: Strojna oprema
241083 (796) Huey P
»

Kater duron je najboljši za navijanje!

Oddelek: Navijanje
182098 (1848) kovse

Več podobnih tem