» »

Kater duron je najboljši za navijanje!

Kater duron je najboljši za navijanje!

OldSkul ::

Ja mene pa zanima katerga durona se da največ naviti.Al 600,650,700,750 in 800 Mhz durona!!Pa voltaže in temperature pa še vse drugo napište!

eraserr ::

To je zelo odvisno od tedna izdelave in posledično kvalitete. Tako ali tako so procesorji vseh hitrosti enaki, samo eni naj bi bili izdelani v boljših pogojih.
Zdajšnje čase, ko so vsi procesorji novejših serij, je verjetno, da bodo šli vsi do okoli 1000-1050 na 1,85V. Kaj več pa samo z ekstremnim hlajenjem in višjo napetostjo čez 2V.
Če gledaš cenovno se absolutno najbolj splača kupit durona 600.

OldSkul ::

Ja samo jaz ne gledam na ceno,zato me prav zanima kateri je najbolši ne glede na ceno(duron).??????

RudeBw ::

Dejstvo je, da se prakticno vsak izmed naštetih duronov da OC-at na 800 MHz in pri tem deluje stabilno. Sicer pa ti nihče ne more garantirat, da boš 800-tko navil več, kot kvalitetno 600-tko. Še vedno velja, da so praviloma novejši procesorji (kasnejši teden izdelave) boljši za navijat. Npr. moja 600-tka se navija na višje frekvence (1050), kot prijatlova 800-tka.
Eraserr ma prav; gre za iste proce, s tem da so "kvalitetnejšim" oz. novejšim duronom drugače prerezali mostičke, ki določajo množitelja, frekvenco in voltažo.

OldSkul ::

Ja ali maš ti fino modificirano ohišje a ne?Jaz ga ne bom preveč imel če sploh.Bom mel pa SuperOrb-a,pa še kakšno stvar!

Namreč računalnik dobim kmalu!

yjj ::

Spričo nizke cene in dobre OC ti priporočam 600. Brez težav ti bo šla na 900, poznam pa veliko primerkov ki so šli na 1050

OldSkul ::

Zdej se odločam med 700,650 in 600 megaherčnim Duronom!!Mal bom še po internetu pogledal pa se bom že odločil!

eraserr ::

A kdo ve, a se morda da v kateri firmi zmenit, da procesor prej testirajo do kam gre in si ga pol po tem ključu izbereš :|
No ja dvomim, da bi se kdo hotel ukvarjati s tem.

Lucio ::

eraserr: tu lahko najdeš prav vse kar si lahko zamisliš. Je italjanski site - shop, kateri prodaja procesorje testirane za OC. Jih pa v italiji obstaja še več:\.



http://www.devilpc.com/index1.asp



Upam da bom komu pomagal!!



Pa še to: na tej strani pod Fructus - lab lahko vidite kako so Durona 600 (modre barve jedro) spravili na celih 1200MHz.



Pa sem jaz mislu, da sem z mojim Duronom 600 (29 teden) z zračnim hlajenjem dosegel 1020 super rezultat:O.

yjj ::

Kolebaj le med 600 in 800

eraserr ::

Ma ne sej enega že mam, teden 30, pa je slab za navijanje, ko ste vidli, če ste prebrali članek, gre s super hlajenjem samo do 1051, pa sem mislu, če bi nekej bolj kvalitetnega kupu, pa tega prodal. Drugače pa za ceno 800-tke, dobiš dve 600-tke in možno je, da je ena boljša od 800-tke.

roro ::

Ker bom v kratkem kupil Durona 800, me zanima sledeče.
Splošno znano je, da so meje vseh kvalitetnih Duronov malo nad 1Ghz. Predvidevam pa, da spraviš čez 1Ghz veliko laže Durona 800 kot Durona 600. Ali je to večinoma res? Kakšna je razlika v praksi?
Rad bi imel računalnik z 1Ghz procesorjem, vendar ne za ceno "viharja vseh viharjev" v dnevni sobi. Vodno hlajenje ne pride v poštev. Menim, da bom to laže uresničil z Duronom 800.

Lucio ::

Kot najbrž veš je uspešen overclock predvsem stvar sreče.
Tako ni rečeno, da bo 800 boljša od 600. Lahko dobiš 800, ki na 850 ne bo šla, ter 600, ki se bo lepo počutila na 1G
|O.Ponavljam še enkrat, pač stvar sreče.

Če te zanima, sem do sedaj nabavu tri Durone 600, ki so vsi tri šli na 1G in čez (dva teden 29 in en 36).

luni ::

roro Lucio ma prav... enake sanse mas z D600 kot D800, samo poglej, da bos dobil kakega z novejsim ednom izdelave ( 36. teden je znan kot dober ), mu napali gor Super Orba pa bo slo...
Artificial Intelligentia

yjj ::

Ja, saj pravim 600. Pa tudi če gra "le" na 900 enostavno seka!:D

roro ::

OK, saj imate gotovo prav. Razmišljal sem bolj v tej smeri, da bi se moral povprečni Duron 800 navit na 1Ghz manj greti kot povprečni Duron 600 enako navit na 1 GHz. Da ali ne?

Lucio ::

NE, grela se bosta identično.
Saj je v obeh isto jedro, hitrost pa mu določijo glede na povpraševanje trga, saj je kvaliteta izdelave v obeh primerih enaka (no ja 800 je mogoče malenkost boljša - vendar to ni pravilo, mogoče je 600 boljša).
Sej ti vsi pravijo da pri nakupu preveri teden izdelave:
novejše = boljše

OldSkul ::

Ja kupu bom 600mhz durona pa je!!

kovse ::

Lucio a te se da sploh dobit v slovenijo!!
Ja pa malo sem gledal po tej strani pa majo durona 600@1000 a ga ni na zalogo!!
Mi lahko kdo kaj takega uvozi pa kako plato moraš met pa kako hlajenje če bi kupu tegale durona iz 600 na 1000!!!8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata+procesor

Oddelek: Kaj kupiti
252355 (1243) jest10
»

kerga AMD-ja

Oddelek: Kaj kupiti
191482 (1196) Morpheus
»

Abit K7TA z Duron 800 ali Abit Bx133RAID z Celeron II 700?

Oddelek: Kaj kupiti
181439 (1223) Charls
»

duron 800

Oddelek: Navijanje
111306 (1150) yjj
»

Duron 800

Oddelek: Navijanje
141999 (1705) Medved

Več podobnih tem