» »

vista: 2 userja - en domenski, drugi brez

vista: 2 userja - en domenski, drugi brez

krneki0001 ::

Na prenosniku z visto bi rad da bi me preden se prijavim kot user vpraša, ali bi se priklopil na mrežo, ali bi deloval brez mreže.
Tukaj bi rabil nasvet kako to upedenat, ker uporabljam entrustov VPN za userja brez domene in če so servisi vklopljeni, potem mi tudi za logon v domeno hoče na vsak način vklopit VPN, namesto, da bi se preko kabla čist normalno vklopil na net.

V 200 ali xp si imel takoj ob štartu možnost izbire, v visti tega ni več.

jamiroq ::

pred uporabniskim imenom vpises domeno ali ime racunalnika (as in: domena\uporabnik oz. racunalnik\uporabnik), da se prijavis v domeno ali lokalno, respectively.

krneki0001 ::

To že, vendar entrust VPN se vklopi v vsakem primeru, ali hočeš v domeno, ali pa si kot lokalni user, jaz bi pa rad da se entrust VPN vklopi samo ko nisi v domeni.
Če izklopim servise, potem se pa ne vklopi niti takrat ko ga rabim.

Kako bi naredil, da pod enim userjem bi zadeva delala, pod drugim pa ne.

jamiroq ::

mogoce bi rec lahko resil tako, da bi imel servise privzeto izklopljene, lokalnemu uporabniku pa bi dodelil startup skripto (oz. batch v stratup) v kateri nato te servise zazenes (net start ime servisa), pri logout pa servis ustavis (ce je seveda mozno). seznam servisov imas v registru na hklm\system\currentcontrolset\services.

Ziga Dolhar ::

Ma, kaj pa ce bi zagon vpnja uredil v task schedulerju? Bi slo?
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Bom probal, pa poročam.

krneki0001 ::

Dela. Problem je bil čisto drugje. Pozabili smo dat servise na manual start, in ker je bil avtomatski štart, se je vedno zagnal servis, če smo ga odklopili, se ni štartal (disabled), ko smo dali na manual, pa smo ga lahko štartali za batchem (*.bat datoteko).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis v domeno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141284 (949) 111111111111
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374343 (3161) bastadu
»

C# in AD

Oddelek: Programiranje
8687 (520) detroit
»

Kakšna je razlika, še se prijaviš kot administrator lokalno ali kot administrator v d

Oddelek: Operacijski sistemi
112281 (2004) krneki
»

Windowsi v domeni in dva socasna uporabnika

Oddelek: Operacijski sistemi
111034 (959) Gandalfar

Več podobnih tem