» »

Gel za gojenje mravelj

Gel za gojenje mravelj

Julfi ::

Pozdrav !

zanima me, ali je morda naletel na tak gel oz. kje bi se zadevo dalo dobiti v slo:
GEL

hvala in LP
Ljubezen pride in gre, lazanja pa je večna !

Pyr0Beast ::

Posusen agar +voda +barva predvidevam ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

buneech ::

Tukaj imaš, vendar trenutno nimajo na zalogi.

Julfi ::

Hvala za info, pa je kdo sprobal tole ?
koliko mravelj pa rabiš za celo kolonijo (če jo lahko sploh ustvariš) ?
Ljubezen pride in gre, lazanja pa je večna !

Slo-One ::

Razmnožujejo se lih nena (IMO) , pač za gledat je vredi. Drugače pa piše minimalno 15 mravlj not dat.

d0rK ::

Wau, this is fucking awesome.

Pa lahko rastlina normalno uspeva v temu gelu? Sklepam, da jo je potrebno zalivati s posebno mesanico.

Okapi ::

To ni za rastline, ampak za mravlje.

O.

d0rK ::

 a

a



Eh?

Julfi ::

po moje ne rabiš zalivat, sam not jo daš in ko rabi si postreže :)
Ljubezen pride in gre, lazanja pa je večna !

Okapi ::

Eh?


Nisem gledal prvega linka, ampak samo naslov teme:-)
Gel za rastline je nekaj drugega kot gel za mravlje. V vsakem so druge hranilne snovi (mravlje ta gel namreč tudi jedo). Tistega za rastline načeloma ni treba zalivat, ker je v gelu že dovolj vode, vendar pa to ne traja več kot par mesecev, potem se gel izsuši.

O.

imagodei ::

Glede količine mravelj... Splača se ujeti oplojeno matico, pa jih boš imel čez glavo.

Sicer je to malo tricky... S prijateljem sva več let zapored poskušala spravit matico v terarij, napolnjen z zemljo, ampak sva bila precej neuspešna (predvsem pa nepotrpežljiva). Matica se zakoplje v zemljo in potem kakšno leto ni pretiranega dogajanja - zvali kup jajčec, jih od lakote nekaj tudi poje - potem pa se počasi izležejo mravlje in imaš mravljišče, ki se obnavlja. Če ga postaviš nekam pod streho na vrt, lahko postane precej živahno.

Se pravi, je treba ujet oplojeno matico, ko rojijo, in sicer moraš dobiti tisto brez kril, da si ziher, da je oplojena. Poleg nje moraš ujeti še kakih 15 navadnih mravelj, predvsem delavk, ki bodo matici pomagale skopati rov in prostorček za jajčeca. Seveda bodo te mravlje po nekaj dneh pocrkale, matica pa je precej bolj dolgoživa.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Poleg nje moraš ujeti še kakih 15 navadnih mravelj, predvsem delavk, ki bodo matici pomagale skopati rov in prostorček za jajčeca.


??
Matica zna kar dobro poskrbeti sama zase, ker v naravi ji nobene delavke ne pomagajo in vprašanje, če je ne bi te, ki bi jih kar nekje ujel, ubile. V Sloveniji ni prav veliko poznavalcev, ki bi sploh vedeli, katere vrste je matica, da bi znali zraven dati prave mravlje.

Drugače se to dela tako, da najdeš mravljišče, izkoplješ matico ter pobereš še nekaj jajčec, bub in delavk, ter jih preseliš v ujetništvo.

Za ta želatinasta "mravljišča" je pa čisto dovolj, da nabereš 20-30 delavk in jih daš notri. Bodo veselo kopale rove par mesecev.

O.

imagodei ::

Ti moraš pa vedno imeti pripombe, ane?

Ja, matica je popolnoma sposobna poskrbet sama zase, ampak razen, če se knjiga, ki sva jo s prijateljem prebrala, ni orenk motila, potem v naravi matica občasno "dobi spremstvo" v obliki domačih mravelj. Le-te ji (pomagajo) potrgati krila in izkopat rov.

Drugače sva pa očitno s kolegom imela neverjetno srečo, da sva vedno zadela pravo vrsto mravelj, da sva jih dala poleg matice, ker je nikoli niso napadle. Sicer je pa tako, da če najdeš matico na tleh, v radiju nekaj metrov pa je mravljišče, je menda precej verjetno, da je matica iz tistega mravljišča...

> "Drugače se to dela tako, da najdeš mravljišče, izkoplješ matico ter pobereš še nekaj jajčec, bub in delavk, ter jih preseliš v ujetništvo."

Veliko uspeha pri iskanju igle v kopici sena, pa čim manj pikov ti želim.
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Ponavadi matica poje svoja krila in nato zacne valiti :)

Kolikor vem, mravlje pomagajo trotom da se znebijo kril, za matice pa nisem zihr.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Jaz tudi ne, sva s kolegom vedno našla takšno matico, ki je že bila brez kril :) Mogoče je bilo v knjigi kaj narobe napisano, ali pa sem si jaz (15 let nazaj) narobe zapomnil. Vem pa, da je bilo rečeno, da si matica vsekakor tudi sama zna potrgat/odvreči krila.

Iz prakse pa lahko povem, da so mravlje matici pomagale kopat luknjo, kjer je nato valila.
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Nekatera gnezda imajo vec matic, tako da bi to kar drzalo :D
Delavke pa feromoni tako ali drugace zasuznijo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Apple ::

Julfi, jst sm probu ujet nekaj mravelj v to zadevo z gelom... Vse so mi pobegnile čez eno od dveh mini odprtin... Ne vem, kako, ker sem ujel velike prav zaradi teh lukenj...

Nobena od teh mravelj ni hotla naprej delat rova, ampak so vse iskale izhod, tam kjer ni gela :)
LP, Apple

;-) ::

Kaj zdaj kje se kupi ta gel? Pa kje najdem mravlje zdaj pozimi =)

Apple ::

Jst sm lani kupu tašči za RD, točno eno leto nazaj... Čakal sem pomlad, nato poletje... Mravlje so mi speezdile, tko da moram spet čakat pomlad :)

Sem pa nabavil pri Hocem to...
LP, Apple

Pyr0Beast ::

To gre skozi najmanjso spranjo ven. Lahko jim nasujes malce peska na en konec, saj nimajo rade nog vselej mokrih :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710991 (8595) radmannsdorf
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359709 (4513) Compufreek
»

Gojenje mravelj

Oddelek: Loža
53451 (2375) Mrakw
»

Mravljinčja matica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91978 (1560) kkk7
»

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

Oddelek: Loža
3718868 (16606) mihec87

Več podobnih tem