» »

Gojenje mravelj

Gojenje mravelj

[D|g|t] ::

LP all :))

Kot ste ze najverjetneje opazili novico o unmu modelu k je meu mravlje na svoji stranici.... :)) Zdj pa me zanima sledece:
1. a se da kupit gojilnico za mravlje kje v sloveniji? (ne mislm met na svoji stranici ampak sam tko...)
2.a ma to ze kdo??

Drgac pa se mi zdi ful odstekan met mravlce za svoje zvauce :D :D

Ka kj pravte o tem???

Arkadij ::

Za unga modela mislm da je malo odštekan, ampak vseeno car. :D
Za gojilnico pa malo povprašaj po večjih prodajalnah živali in opreme za le-te.

goku :) ::

A moraš še kaj kupit da se mravle razmnožujejo. V compu je itak skos toplo, narediš kišto iz pleksija pa je!:D :D :D


Človk je tok prfuknen da je že kar car

Imortales ::

Meni so se htele faraonke v tipkovnici naselit. Zaloto sem jih ravno med migracijo (in jih seveda vse kruto pobil z maticami vred). Samo pravim: z mravljami ni hec (čeprav je faracid bil zabaven).
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Kaboom ::

hehe, vedno sem želel gojit mravlje. v eni naravoslovni knjigi je bil dober opis za doma narejeno gojišče. lahko malo opišem ampak slike bi verjetno koristle... žal nimam...

na steklo (20cm*40cm odvisno kak velko hočeš imet) narediš iz npr. gline, kalup rovov in prostorčkov za mravlje. to steklo imaš na eni večji deski. potem to steklo uokviriš z deskicami tako da lahko glino in steklo poliješ z mavcem. tako da je potem mavec osnova. med deskicami in steklom pustiš kak centimeter roba, tako da potem steklo pade v gips kot pokrov. eno narebrano cev postaviš tako da je zagipsana v mravljišče na drugi strani pa narediš pokrovček od kozarca recimo, kamor jim daješ hrano. mravljišče mora vedno bit pokrito z krpo, mravlje živijo v temi pod zemljo... vso srečo
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Mrakw ::

Pozdravljeni!

Jaz imam pa že nekaj let željo doma imeti mravlje in jih opazovati kako napredujejo in delajo svoje podzemne poti :) In po 3 letih sem se ponovno na to spomnil ko sem ta akvarij z mravlami videl v Barceloni. Tako da nisem se se nevem koliko o tem kaj pozanimal ampak vem kako naresti akvarij. Poznam tudi steklarja tako da to nebo probem izdelati. Vem pa da more biti tisti del kjer so mravlje "podzemljo" temen oz. moram dobiti tak steku, ki se bo videlo iz zunaj-notri in znotraj se pa nebo nic ven videlo... torej bodo mravlje imele temo :) Ostale podrobnosti nebodo problem.
Zdej me pa zanima kje se lahko dobi te mravlje da zacnejo skupaj delovti ... matica in podobno.... Kako to poteka? koliko to stane? jih lahko sam ulovim?

Anyone?

Zgleda noben ne ve 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711310 (8914) radmannsdorf
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359784 (4588) Compufreek
»

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

Oddelek: Loža
3719000 (16738) mihec87
»

Gel za gojenje mravelj

Oddelek: Loža
194289 (2855) Pyr0Beast
»

Mravlje

Oddelek: Loža
206090 (5642) Matev

Več podobnih tem