» »

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo

1
2
3

MasterBlaster ::

To merijo ob vikendih, ko večina ljudi surfa od doma. Po podjetjih je zaradi politike še vedno IE prevladujoč. S tem tudi potem čez teden prevlada.
Tk je pa pika .

R33D3M33R ::

Nekoč sem bil pristaš Firefoxa, ampak ker hitrosti odpiranja niso nikoli kaj prida izboljšali, poleg tega pa se mi še 3.x verzija sesuva, sem na sedaj na Operi. Ekstensioni, ki sem jih uporabljal na Firefoxu mi sicer manjkajo, ampak bom že preživel.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

zk_eu ::

Mah za domačo uporabo uporabljam Linuxe in je Firefox primarno nameščen, tako kot je to v windowsih z Internet explorerju, obistvu sta mi oba eno in isto, mi ni noben boljši od drugega, tako noben slabši od drugega...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Ted ::

Opera, predvsem zaradi klikov s katerimi se enostavno premikaš naprej in nazaj. Tudi speed dial je huda pogruntavščina, prihrani precej časa. Opera je najhitrejši browser kar se hitrosti uporabe tiče. Je pa res, da firefox marsikaj odpre kar opera ne (recimo rtvslo live feedi).
Mah...

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JohanP ::

tole sem pobral z guglanalytics za obisk ene slovenske strani, ki se ukvarja s prodajo naprav in opreme za ogrevanje, vodovod, kanalizacijo ipd. v novembru 2008:

Browser % visits
Internet Explorer 63.98%
Firefox 33.52%
Opera 1.37%
Chrome 0.65%
Safari 0.44%

R33D3M33R ::

To je pa moja statistika:

November 2008

1. Firefox 53.65%
2. Internet Explorer 39.10%
3. Opera 4.79%
4. Chrome 1.42%
5. Safari 0.76%
6. Mozilla 0.26%
7. SeaMonkey 0.02%

November 2007

1. Internet Explorer 50.13%
2. Firefox 46.47%
3. Opera 2.52%
4. Mozilla 0.45%
5. Safari 0.20%
6. Netscape 0.10%
7. Konqueror 0.03%

Število obiskov približno enako.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

gruntfürmich ::

Še zanimivost: delež uporabnikov Firefoxa na Slo-Techu je 63 odstotkov


samo??????
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Icematxyz ::

Še zanimivost: delež uporabnikov Firefoxa na Slo-Techu je 63 odstotkov


samo??????


Potem pa se čudite zakaj sprašujem kaj bo, ko bo očalar na slikici jedel lisičko. ;)

lukanium ::

V Sloveniji smo že dolgo navdušeni uporabniki Firefoxa ...

http://slo-tech.com/forum/t190473/0

http://slo-tech.com/forum/t277838/0
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

uio ::

Jst sploh ne vem več kako bi živel brez addonov na fire foxu. ie je tak podn da je groza.

darkolord ::

Brez addonov se da lepo žvet, če maš že vse v browserju

roCkY ::

Ravno addonn-i dajo FF tisto več. Odlična osnova, ki si jo po potrebi prikrojiš.

celebro ::

Brez addonov se da lepo žvet, če maš že vse v browserju


In kateri browser nativno omogoča avtomatsko blokiranje oglasov, enostavno upravljanje delovanja actionscripta glede na stran, sinhronizacijo priljubljenih povezav med več računalniki, debug strani, filtre za download vsebine strani, da naštejem samo tiste addone, ki jih jaz uporabljam.

darkolord ::

In kateri browser nativno omogoča avtomatsko blokiranje oglasov, enostavno upravljanje delovanja actionscripta glede na stran, sinhronizacijo priljubljenih povezav med več računalniki, debug strani, filtre za download vsebine strani, da naštejem samo tiste addone, ki jih jaz uporabljam.

Opera

BigWhale ::

Celoletna statistika za moj blog je pa taksna:

FF 55.55%
IE 38.32%
Opera 3.74%
Safari 1.14%
Mozilla 0.60%
Chrome 0.31%

Dragi ::

Brez addonov se da lepo žvet, če maš že vse v browserju


In kateri browser nativno omogoča avtomatsko blokiranje oglasov, enostavno upravljanje delovanja actionscripta glede na stran, sinhronizacijo priljubljenih povezav med več računalniki, debug strani, filtre za download vsebine strani, da naštejem samo tiste addone, ki jih jaz uporabljam.

Opera. Nisem siguren kaj misliš z filtri za download vsebine strani, drugo ima vse, PO DEFAULTU!

darkolord ::

Mimogrede, takale je oktobrska statistika za eno mojo (precej obiskano) stran:

MS Internet Explorer 59.8 %
Firefox 36.1 %
Mozilla 1.1 %
Opera 1.1 %
Safari 1 %

trnvpeti ::

tudi chrome bo imel kmalu addone

Jst ::

btw: tudi za Opero obstaja blacklista v stilu FFjevega AdBlocka. Je pa res, da je to text file in se ne osvežuje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

poweroff ::

Ja Opera, jasno. Sicer šele verzija 2050, ampak vseeno. :D
sudo poweroff

darkolord ::

?

koyotee ::

Primarno uporabljam ff, ie7 je za backup ko kaj ne dela. Se je pa tudi meni ze zgodilo da je sla cela mapa priljubljenih povezav u 3pm! Na telefonu pa uporabljam opero mini. Tudi na tem trgu bi bla konkurenca dobrodosla:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

celebro ::

Kje se v Operi nastavi, da avtomatsko ne vidim nobenega oglasa več, tudi ko pridem na neko stran prvič, z avtomatskim posodabljanjem filtrov? Torej vgrajene oglase, ne samo popup.

Glede actionscripta - v Operi sem imel problem s stranmi, ki uporabljajo skripte z različnih strežnikov, npr iGoogle. Imam privzeto izklopljen actionscript, vklopil sem ga na googlovi strani, vendar pol elementov na strani ni delalo, ker so bile skripte z njihovih strežnikov še vedno izključene.

Filtri za download: da pluginu rečeš, da bi z npr iz nekega ftp-ja rad potegnil samo slike z določenim formatom imena in s številkami od 1834 - 2590. Ostalo naredi samo

R33D3M33R ::


Filtri za download: da pluginu rečeš, da bi z npr iz nekega ftp-ja rad potegnil samo slike z določenim formatom imena in s številkami od 1834 - 2590. Ostalo naredi samo


Za take stvari imaš WGET: http://gnuwin32.sourceforge.net/package...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

celebro ::

Torej ne plugin, raje kar ekstra program. Hm...

squngy ::

In kaj je problem če je ekstra program? Kvečjemu bolj stabilno in customizable je pol vse skp ;)

BTW: si bom kr drznu kvotat cel post iz druge teme


Angel478 :: danes, 19:30:13
citiraj
#
citiraj
#
Opero uporablja dosti folka. Edini problem je, ker nas ima večina teh uporabnikov nastavljenih "identify as ie" ali pa "identify as firefox". Zakaj? Ker je dosti velikih spletnih strani optimiziranih za ff in ie. Če uporabljaš opero te sploh ne spustijo naprej (preusmeritev get ie/ff, this page is optimised for blabla), medtem ko, če imaš nastavljeno na ff/ie, stran dela brez problemov (v večini primerov).

Zaradi tega statistike prikažejo, kot da opero uporablja zelo nizek odstotek ljudi, posledica (pa čeprav ne tako signifikantna) tega je, da se pač ff bolje reklamira. Laiki navalijo na ff ker ga uporablja večina folka, laiki drugim naprej o ff.... Drug folk, ki pa rabi dober brskalnik pa pač uporablja ff in se jim (nam) j*** in ne da kregat kaj je pač najbolše.

Glede widgetov... kaj točno rabite na operi kar ni že po defaultu vključeno? Opera je najbolj customizable browser kar jih je. ad blocker? Ma kaj za vraga rabiš to, je že po defaultu noter, tudi bolj učinkovit od ff, samo nastavit ga je treba, rss? Lepši in bolj pregleden, še kaj kar naj bi browser imel?

edit: typo here and there...
nimam podpisa ker varčujem z prostorom :)

Zgodovina sprememb…
spremenil: Angel478 (danes ob 19:31:33)

R33D3M33R ::

Meni je ljubši wget, saj hitro napišem skripto, ki dela vse živo. No, res je, da uporabljam Linux in bash, ampak vseeno. Oglej si Manual: http://www.editcorp.com/Personal/Lars_A...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jaxi ::

Še moje statistike za precej obiskano slovensko stran, ki mi dajo precej dvomit v tole statistiko glede FF tržnega deleža.
je turistična, v povprečju se začnejo obiski od 5.00 pa do 24 ponoči. sta dva vrhunca, prvi od 10 pa do 14 , drugi pa od 16 pa do 21 ure.
julij 2008
Browserji Procentov
MS IE 76.1 %
Firefox 22.7 %
Opera 0.5 %
Mozilla 0.2 %
Safari 0.1 %

november 2008
Browserji Procentov
MS IE 67.6 %
Firefox 30.6 %
Safari 0.6 %
Opera 0.5 %
Mozilla 0.3 %

Za zanimivost pa še delitev glede na verzijo brovserjev za november 2008

Po verzijah Zadetkov procentov(od skupnih 67.6%)
Msie 8.0 9026 0.2 %
Msie 7.0.5730.13 21 0 %
Msie 7.0 824076 24.5 %
Msie 6.0.2800.1106 3 0 %
Msie 6.0 1414323 42.2 %
Msie 5.5 12948 0.3 %
Msie 5.01 2656 0 %
Msie 5.00 5 0 %
Msie 5.0 2039 0 %
Msie 4.01 5 0 %
Msie 4.0 2 0 %
Msie 3.0 1 0 %

Za FF pa je slika dost drugačna.. se vidi so uporabniki FF bolj tehnično osveščeni :)

Po verzijah Zadetkov procentov(od skupnih 30.6%)
Firefox 3.0.4 335953 10 %
Firefox 3.0.3 334640 9.9 %
Firefox 3.0.1 23500 0.7 %
Firefox 3.0 11200 0.3 %
Firefox 2.0.0.18 110843 3.3 %
Firefox 2.0.0.17 115950 3.4 %

Nobena ostalih verzij ne preseže več kot 0.1% od skupnih 30.6 %,,

Toliko o 52% ff-ja??
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jaxi ()

trnvpeti ::

jaxi: tvoji procenti ne gredo skupaj

urban99 ::

@jaxi - in zakaj naj bi bil ti referenca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

jype ::

jaxi> Msie 6.0 1414323 42.2 %

Rape me...

poweroff ::

Jaz se pa spominjam enega tipa, ki je tule na forumu pred par leti jamral, da mu neke znane slovenske spletne stani Firefox ne odpre pravilno. Prikazal mu je le HTML kodo.

To pa zato, ker je bila spletna stran narobe "sprogramirana" - namreč tako, da je Firefox, ki je ravnal pravilno, po standardu, prikazal HTML kodo, MSIE pa je kodo (oz. spletno stran) prikazal. Pač, neka neumna finta, podrobnosti se ne spomnim.

No lastnik te spletne strani se je potem oglasil na forumu in rekel, da se njemu gladko jebe za Firefox in da je spletna namerno sprogramirana tako, da se pravilno prikaže le v MSIE.

Če se kdo spomne, me zanima katera spletna stran je bila to. Temu lastniku bi sedaj namreč rad poslal mail.
sudo poweroff

kriko1 ::

@jaxi: in katera je ta precej obiskana spletna stran?

d0rK ::

Opera owna.


Ne, res. Vse kar ji manjka je zadeva kot je AdBlock. Sem pol leta uporabljal FF (prvo 2.0 nato 3.0) ker me je Opera razpizdila
s slabim renderiranjem nekaterih strani. Ugotovil sem, da sem potreboval like 5-6 addonov ce ne vec da sem zadevo spravil na
raven Opere. Ko sem jih dodal se nekaj se je po polzje zaganjala pa tudi nasploh je odpiranje strani pocasnejse kot v Operi. In
ko je prisel nov popravek ven mi je vec teh addonov nehal delat ker niso bili "preverjeni" za to verzijo FFja. Avtor jih pa tudi ni
vec updejtal. So I was fucked. Skratka: Opera > Firefox.

jaxi ::

jaxi: tvoji procenti ne gredo skupaj

gredo, gredo, pri sumi posameznega meseca manjka nekaj brovserjev kot konkveror, bonEcho, Netscape...
glede na brovser pa je takle:
IE skupnih 67.6%
0.2 + 24.5 + 42.2 + 0.3 = 67,2 % za tiste 0.4 procente pa se ne bom sekiral, ker so skriti v preostalih verzijah malček pa v zaokroževanjih verjetno.. isto je pri ff-ju

@jaxi: in katera je ta precej obiskana spletna stran?

Ne bom povedal imena navkljub temu, da bom izpadel neresen. Varstvo podatkov, poslovne skrivnosti, bla, bla, itd... ... Lahk rečem le to, da je to ena izmed največjih slovenskih turističnih agencij.
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jaxi ()

[BISI] ::

squngy, Angel478 in ostali: Ze milijonkrat je bilo (tudi v Slo-Techovih komentarjih na novice) zapisano, da brskalniske statistike niso vec tako neumne kot pred petimi ali vec leti (no, nekatere nikoli niso bile). Opera je Opera ne glede na UA string, ki ga sporoca. Tudi Safari je Safari, ne glede na njegov UA string. Opero pac uporablja ca. 1% ljudi - po levi jo je prehitel Safari, po desni pa jo sedaj prehiteva Chrome.

Kot zanimivost velja izpostaviti dejstvo, da je v preteklosti veljal Net Applications za najbolj konservativen statisticni vir za "alternativne" brskalnike.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Haniball ::

Na enem našem portalu že kar nekaj časa prevladuje FF. Recimo lanski november je bilo 55:42 za FF:IE.
Letos je stanje še boljše

november 08, statistika browserjev



(in ne, to ni kaka tehnična stran, ampak je bolj primerljiva s kakšnim GZ)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

trnvpeti ::

jaxi:
3MIO hitov na mesec za eno izmed vecjih turisticnih agencij v slo?

[BISI] ::

Za FF pa je slika dost drugačna.. se vidi so uporabniki FF bolj tehnično osveščeni :)


Ni nujno, da so bolj tehnicno osvesceni. Mozillini produkti se pac sami nadgradijo ali pa zato poskrbijo administratorji. Sicer pa to ni nic presenetljivega, saj je to ze dolgo opazno iz statistik (pa tudi Mozilla je ze delala dolgo casa nazaj analizo - prav zaradi tega je bil sistem za nadgradnje uveden v Firefoxu/Thunderbirdu 1.5; koristijo ga tudi vec ali manj vse aplikacije, ki temeljijo na Mozillini platformi).

Glede na odstotek uporabnikov z IE6 na tvoji spletni strani, bi bilo fer do le-teh, da jih na nevsiljiv nacin poducis o zastarelosti/nevarnosti njihovih brskalnikov (in najbrz tudi operacijskega sistema).
And then I saw her face... Mozilla Firefox

jaxi ::

jaxi:
3MIO hitov na mesec za eno izmed vecjih turisticnih agencij v slo?


zadetkov

število unique visitorjev se giblje okoli 60000.
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

trnvpeti ::

so vsteti vasi zaposleni, vase poslovalnice, uporabniki vasega intraneta, extraneta?
ce niso, potem imas kr lep pokazatelj statistike browserjev(veliko bolj kot slo-tech)

mathjazz ::

Mislim da se nobena resna analiza več ne osredotoča zgolj na user-agent string, tako da je delež Opere izmerjen približno tako natančno, kot za ostale brskalnike. Kar ne spremeni mojega mnenja, da je odličen brskalnik.

Glede osveščenosti uporabnikov Firefoxa: hvala za kompliment, očitno nas je v Sloveniji večina "dobro osveščenih". Ampak ne gre za to - Firefox se pač zna sam posodabljati in uporabniku ni potrebno biti na preži.
www.getfirefox.com

jzmx ::

Moja zgodba v povezavi s Firefoxom se je začela že davnega leta 2002, ko sem imel še ISDN linijo za dostop do neta. Zaradi luknjavosti IE in Outlooka sem imel 2 meseca kar precej povečan račun za dostop do interneta. Ko sem spucal mašino, se je problem v 14 dneh spet začel pojavljati (linija se je kar sama od sebe aktivirala).

Sledilo je čiščenje OS-ja in namestitev takrat še Mozille Suite (mislim, da verzije 1.0) za dostop do spleta in tudi za branje elektronske pošte. Od takrat naprej nisem imel več težav z neželeno kodo in zneski na računih so se spet vrnili v stare okvirje. Od takrat se nisem več vračal nazaj na IE. Mislim, da je bila zadnja verzija, ki sem jo uporabljal 5.5.

Na Firefox in Thunderbird pa sem prešaltal takrat, ko so pri Mozilli Foundation zagrozili, da Mozille Suite ne bodo več razvijali, ampak samo še posamezne programe.

Moram priznati, da mi nikoli več ni bilo žal, da sem presedlal na Firefox in Thunderbird. Kljub temu, da imam sedaj optiko, mi na kraj pameti ne pade, da bi še kdaj povohal IE.

Toliko o mojih izkušnjah z IE in Firefoxom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jzmx ()

Zero One ::

Edino kar me moti je, da moram za e-študenta uporabljati IE, ker v firefoxu mi kdaj ne deluje pravilno.


no u, e-študent na Firefoxu deluje popolnoma normalno, testirano na Lennyju, FreeBSDju in Visti. Preglej še enkrat navodila za certifikat?
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

LordPero ::

Opera user from the beginning.
U bistvu je edini brskalnik, ki je sploh sposoben slediti mojmu načinu dela/brskanja.

Sicer pa imam tudi FF in IE8 (ki je imho prvi 'uporaben' IE), nekje na disku sta tud Cr in Safari, sam ne počneta dosti.

Seznam 50ih imen browserjev.

Aja, zakaj folk opušča IE -v večini primerov zarad negativne reklame in vsesplošnega pogovornega odnosa (hočem rečt, od ljudi, ki jim je in bo sicer popolnoma vseeno kater browser imajo -samo pač use sosedove gospodinje so rekle, da one pa majo FF), na drugem mestu pa ker ga kak FF (al karkoli že) user u širši familji priporoči/namesti.





LordPero

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

3p ::

Hmm. Uporabljam IE in FF, kar pač pride pod roke. V bistvu že od vsega začetka ne vidim pametnega razloga, zakaj bi uporabljal izključno enega... Oba delujeta solidno, res pa je, da javascript deluje malce hitreje v zadnjem FFju.
Tole pišem iz Chroma, ki se, vsaj na občutek res hitro odziva, ampak mu manjka nekaj malenkosti (najbolj pogrešam to, da ne morem v iskalni vrstici izbrati iskalnika, za vsako poizvedbo posebej)... Ko ga bojo napihnili bo pa itak v ligi IE/FF.

Yerpo ::

Se mi je kar zdelo da se bodo teli komentarji sprevrgli v anketo "Kateri brskalnik uporabljaš?". A res mislite da nas zanima komu je kateri boljši?
Mrbit ja

BigWhale ::

Vazn, da se je IEju zamajal prestol. Ce se ze ni podrl... :P

Looooooka ::

Od kdaj je firefox po standardih? =)
Al pa kerkol izmed teh browserjev.
Dokler ne bo cist vse delal tocn tko kot je predpisan bi blo najbols da nehate te neumnosti kvasit okol.Vsi trije krsijo "dogovore"...ki jih itak niso oni skup spravl ampak vseen.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612162 (9880) dux
»

Internet Explorer vztrajno izgublja

Oddelek: Novice / Brskalniki
308490 (7459) Mordecai
»

Firefox prehitel Internet Explorer 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
869624 (7426) Lion29
»

Brskalnika Internet Explorer in Firefox v Sloveniji skoraj izenačena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15815191 (11789) poweroff
»

Googlove nastavitve v elektronski pošti

Oddelek: Omrežja in internet
61648 (1523) linkiandrej

Več podobnih tem