» »

PlayStation 3 najpožrešnejši

PlayStation 3 najpožrešnejši

ComputerBase - Navadno preizkušamo zmogljivosti računalnikov, konzol, telefonov in kar je še zabavne elektronike, medtem ko si je ameriška naravovarstvena organizacija NRDC tokrat pogledala njihovo energetsko potratnost in se dokopala do nekaterih zanimivih odkritij. Ugotovili so, da je najpožrešnejši Sonyjev PlayStation 3 iz leta 2006, ki porabi skoraj 190 W, sledi pa mu leto starejši Xbox 360. Konkurenta Nintendo Wii najdemo šele bolj proti koncu lestvice s pičlimi 16 W.

Prav tako je zanimiv podatek, kako so konzole z vsako naslednjo revizijo učinkovitejše. Xbox 360 iz leta 2007 tako porabi za tretjino manj energije kot dve leti starejši model. Izkazalo se je še, da so razlike v porabi med obremenjenimi in neobremenjenimi konzolami praktično zanemarljive, poroča Computer Base. Izračunali so še, da vas v Nemčiji dvourno igranje PlayStationa 3 na dan letno stane 27,54 EUR, pri nas pa približno 16 EUR (enotarifno merjenje, 2. odjemni razred).

26 komentarjev

Muks ::

Torej če igram 5 ur playstation 3 moram plačati za elektriko 80 eu al kako?

kihc ::

LOL, najbrž je bilo mišljeno centov :D
x

BigFoot ::

Torej če igram 5 ur playstation 3 moram plačati za elektriko 80 eu al kako?


Zgleda da nisi dobro prebral. Če vsak dan PS3 igraš po dve uri, te to v enem leto košta 16 evrov (v Nemčiji pa 27,5).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

kitewing ::

Torej če igram 5 ur playstation 3 moram plačati za elektriko 80 eu al kako?
Še dobro da na elektru ne računajo tako slabo kot ti. Še enkrat kaklulator v roke.

Izi ::

Piše, da za 5 urno igranje plačaš 11 Centov elektrike, če si na enotarifnem sistemu obračunavanja in v 2. odjemnem razredu.
Ampak večina smo na dvotarifnem obračunavanju, kjer pa je igranje podnevi še enkrat dražje kot ponoči.

Moram pa priznati, da je 190 Wattov kar konkretno velika številka. To je enako kot povprečen namizni računalnik, če nimaš notri ravno najhujše grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lucifix ::

A je zraven vračunan tudi strošek prižgane televizije?

Mitch ::

Playstation 3 porabi več v idle kot pri full load... PS3 igričarji imajo dober izgovor, da obremenjujejo svojo konzolo do konca... Tako vsaj porabijo manj toka, kot bi ga v primeru, če bi konzola mirovala v idle.:D
Šalo na stran, mislim, da je že skrajni čas, da se tudi v igralne konzole vgradi tehnologija za varčevanje z energijo, kot je to urejeno na desktop in mobilnem področju. Še posebej zaradi dejstva, ker so postale konzole večfunkcijske naprave in niso več namenjene izključno igranju...

LP!
Mitch

Izi ::

A je zraven vračunan tudi strošek prižgane televizije?

Kje pa, moderni velikanski LCD televizorji so kljub svoji tankosti enih največjih porabnikov elektrike v hiši. Glede na velikost porabljajo med 300 in 400 Wattov

PS3 in malo večji LCD televizor pa kuriš že več kot pol kilowatta :D

AndY1 ::

V soboto sem kupil PS3 LittleBigPlanet Bundle (do sedaj sem bil Nintendo privrženec). Priklopil sem ga na merilec porabe. V IDLE ima porabo 95W, v FULL LOAD-u ima porabo 115W. Je najnovejša verzija PS3 z 65nm CELL in RSX procesorjema. Tabelo v članku bi lahko update-ali za PS3 2008.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndY1 ()

rejven ::

kar je se vedno 7x vec od vija...

roCkY ::

A je zraven vračunan tudi strošek prižgane televizije?

Kje pa, moderni velikanski LCD televizorji so kljub svoji tankosti enih največjih porabnikov elektrike v hiši. Glede na velikost porabljajo med 300 in 400 Wattov

PS3 in malo večji LCD televizor pa kuriš že več kot pol kilowatta :D

Ni čist res. Precej je seveda odvisno od setupa. 46" mi žre v PC načinu 95W v PS3/video pa 145W. Max porabo pa ima 285W vse na MAX a absolutno negledljivo tudi v soncu. Večje plasme nad 50" pa so zelo požrešne in se bahajo s tja do 750W kolker je podatek pri 63" Samsungu.
Je pa glede PS3 res smotano, da tudi ko jo zgolj pozabiš izklopit po pogledanem filmu kuri enako...

MrStein ::

Izračunali so še, da vas v Nemčiji dvourno igranje PlayStationa 3 letno stane 27,54 EUR

Hočeš reči "dve uri na dan", kajne ? ;)

Nintendo FTW !
Mislim 7-10 krat manjša poraba 8-O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AndY1 ::

kar je se vedno 7x vec od vija...


Že res, vendar, roko na srce (in imam Wii-ja od launch dneva) je Wii tudi 7x švohnejši. Grafična je švoh, CPU je švoh, nima HDD, s tem nobenega uporabnega Download Contenta za igre, nima Demo-tov,... ne predvaja DVDjev, ne predvaja Xvid-a. Pa nisem Sony fanboy, ker sem bil Nintendo fanboy prej, vendar špilam DS-a več kot Wii-ja. Leto 2008 je posebej sušno na področju iger za gamerje na Wii-ju.

opeter ::

Hmm... niti ne, imamo SW: Force Unleashed, intuitivno After Dark 5, najbolj igrabilno različico NFS: Undercover, je pa tudi nekaj fajnih platformščin (Kung-fu Panda), da o Wii-ware špilih niti ne govorim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Muks ::

Mhm, če bi pisalo vakodnevno 2 urno igranje vas na leto stane xx.

Če pa piše da vas 2 urno igranje na leto stane xx to še ne pomeni vsakodnevno!

Torej jaz sem besedilo prebral bolje kot nekateri in tudi računam odlično.

Relanium ::

Ugašat 100W žarnice tam ko ni treba, pa se komot igra konzolo za tist dnar.
Sploh pa WII, 16,4W :O
Manj ko varčna žarnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Berserker ::

Moj ps3 laufa mogoče 3 ure na teden pa še to kak dan, igram pa ga večino po polnoči. Sej nasplošno sem nekje gledal da v ameriki ljudje porabijo tolk elektrike ko konzola miruje vendar je prižgana, da bi lahk za celo leto imeli elektriko v enem mestu z 1,9 miljona prebivalcev. Sicer ni čudno da je najbolj požrejšnejši sej itak zgleda kot mikrovalovka ali pa kot toaster.

Zgodovina sprememb…

GoldRakun ::

Dobra mašina porabi dost elektrike, vedno je blo in vedno bo!

KleBac ::

Ja. Dobra mašina dost kuri. Se strinjam.

A je kdo izmeril, koliko kuri, če laufa Linux? Jaz imam sicer vgrajen 250GB SATA disk v moji PS3, katera je še 90nm CELL, pa Yellow Dog Linux gor. Sam nimam nič za izmerit porabe.....

In my life....I should do what I could !

dukenukem ::

a zdj boste rekli, da je 16 evrov letno veliko ?en vredu pc pobere sigurno več

squngy ::

en vredu pc pokur recimo 100W v idlu čeprav ob obremenjenosti tudi 400W. V tem je point, PC si bo glede na dejavnost odmeril dozo elektrike pri konzolah pa vedno žre isto.

(No vsaj jas sem to vzel za bisto tega članka)

Dr_M ::

en vredu pc pokur recimo 100W v idlu čeprav ob obremenjenosti tudi 400W.

Ubistvu ni tako drasticnih razlik. Moj PC za igre kur v idle cca 160-170W, na load (cpu+ram+graficna) pa cca 320W. Use seveda precej navito.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

squngy ::

To je še vedno skoraj 100% razlika, kar se kr pozna, še posebaj če imaš računalnik pržgan 24/7.

Razlika pa je tudi zelo odvisna od komponent.
Recimo če imaš grafično ali jih nimaš (ali jih maš 4 :P), se kar pozna če je dejavna ali ne.
Potem novejše matične imajo dodatne varčevalne algoritme (baje od 5 do 10% razlike),
pa na razliki med idle in lovd se pozna tudi koliko diskov in periferije imaš ker imajo relativno konstantno porabo (mogoče je s SSDji drugače).

Gapi ::

A je zraven vračunan tudi strošek prižgane televizije?

Kje pa, moderni velikanski LCD televizorji so kljub svoji tankosti enih največjih porabnikov elektrike v hiši. Glede na velikost porabljajo med 300 in 400 Wattov

PS3 in malo večji LCD televizor pa kuriš že več kot pol kilowatta :D



iZi Misliš plazma televizorji. LCD porabi manj kot 100W

krho ::

Ne. 32" zadnje generacije imajo nekje okoli 150W. 42"+ pa takoj useka proti 300W.
Starejši še več, se spomnim, sem slabi 2 leti tega gledal porabo Samsungovega 32" Se je sukala nekaj čez 320W...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Prospekt ::

Imamo 46" plazmo ki je požrešna
A ker nočemo biti preveliki potrošniki energije, imamo en "zaenkurc" 5 let star družinski računalnik. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PlayStation 4 že v razvoju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7622036 (19674) St235
»

Prodanih 50 milijonov PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
83527 (3163) revvs
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247141 (6083) Berserker
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455345 (2956) MrStein
»

Intel v Wii 2, Cell odhaja iz PlayStationov

Oddelek: Novice / Konzole
134801 (3777) PrimozR

Več podobnih tem