» »

Virtualna konferenca in brezplačni Windows Server 2008

Virtualna konferenca in brezplačni Windows Server 2008

Microsoft - Microsoft prireja virtualno konferenco VORT-EX, namenjeno pregledu pasti in priložnosti, ki jih ponuja širni splet. Konferenca bo v angleškem jeziku, saj bo na njej sodelovalo več držav vzhodne in srednje Evrope, predavanja pa bodo razdeljena v tri sklope: za razvijalce, za oblikovalce in za poslovneže, ki v spletu iščejo nove in nove poti do zaslužka.

Kljub temu, da je konferenca brezplačna in virtualna, pa nagrade za udeležence niso; vsak udeleženec, ki si bo ogledal vsaj eno predavanje »v živo« in oddal vprašalnik, si bo lahko prenesel popolnoma brezplačni Windows Server 2008 Web Edition. Poleg tega organizatorji napovedujejo tudi nagradna žrebanja za dodatne nagrade.

Konferenca se bo kot že rečeno odvijala na spletu (www.vort-ex.com) in sicer 18. in 19. novembra od 14h do 17h oz. 18h. Stran je od prejšnjega tedna popravljena tako da deluje tudi v FF3.

51 komentarjev

«
1
2

Apple ::

samo da dela s FF3... Tisto prej je blo jadno...
LP, Apple

MrStein ::

Kaka licenca točno pa bo za podarjeni win2008 ? Časovno neomejena ? Ker že od začetka si lahko downloadaš trial (vse edicije, vključno z Datacentrom), ki deluje tam 6 mesecev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

MrStein: zakaj bi bila časovno omejena?

Tero ::

Kaj se je kdo od vas prijavo? Sam ne dobim potrditvenega maila. Mogoče microsoft blokira gmail?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MrStein ::

darkolord, ne vem kaka bo. Zato sprašujem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

madviper ::

Tero microsoft prav lepo posilja maile na gmail. Sm se prijavo. Zdaj pa cakat...
I'd like to do something crazy!

Jst ::

Mi, high society, ki hodimo na Opero, nas bodo spustili zraven?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mtosev ::

Free OS? Yes, no, with strings attached?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

techfreak :) ::

saj niso nori, da bi polme licence delili ... Ali pac?

Mogoce jim pa gre prodaja tako slabo, da kar free devajo stvari naokoli?

darkolord ::

Mogoče jim gre pa tako dobro, da si to lahko privoščijo ;)

andrejaz ::

Meni je bilo rečeno da bodo to čisto prave, polne licence, z neomejenim delovanjem (vsekakor ne trial licence). Seveda se pa trenutno ne da downloadat, tako da ne morem preverit ;)

Drugače pa ni treba čakat na potrditveni e-mail. Če lahko dostopate do notranjosti strani (pokaže se Silverlight aplikacija z jezički Agenda, Bookmark in Backpack ob strani), potem ste že prijavljeni. Mislim, da ni potrditvenih e-mailov.

Andreja Žitnik
www.msblogs.si/author/AndrejaZ.aspx

barracuda ::

Ne, niso nori, da bi polne licence delili. Microsoft ponavadi oglašuje nagrade in to MS Server, potem je pa licenca omejena na 1 leto. Govorim iz lastnih izkušenj. Lahko pa da nas me bodo sedaj pozitivno presenetili. Nikoli ne veš. 8-O

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Free OS? Yes, no, with strings attached?

?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ziga Dolhar ::

No ja, 'web edition' je ze sama po sebi malenkost omejena. Vsaj ce se pravilno spomnim glede 2003, na njej ni moc furat Exchangea.
https://dolhar.si/

sloxl8 ::

No ja, 'web edition' je ze sama po sebi malenkost omejena. Vsaj ce se pravilno spomnim glede 2003, na njej ni moc furat Exchangea.


Točno, kaj sploh je Web Edition? Katere funkcije so v primerjavi z "normalno" izdajo opuščene?

c3p0 ::

http://www.microsoft.com/windowsserver2...

Exchange verjetno res manjka...

Jst ::

Kako se pa sploh na to konferenco prijaviš, da jo lahko stremano gledaš?

V IE se inštalira Silerlight 2.0, potem se stran naloži. Tam se signin-am z LiveID in me vrže v spletno aplikacijo, kjer vidim razpored. A v tem razporedu v Day1, piše samo za eno predavanje, da bo streamano. Day2 pa nobeno.

Lahko kdo pojasni?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

andrejaz ::

Windows Server Web Edition je specializiran za strežbo spletnih strani in ga ne morete uporabiti za druge namene (kot tiskalniški strežnik ipd). Primerjavo različnih edicij Windows Serverja 2008 boste našli tule: http://www.microsoft.com/windowsserver2...

Andreja Žitnik
http://www.msblogs.si/author/Andrejaz.a...

andrejaz ::

V e-mailu, ki so ga danes poslali vsem prijavljenim, je bila priložena tudi PDF datoteka, ki pravi takole:
Keynote predavanje bo streamano, do njega dostopate tako, da v urniku na strani www.vort-ex.com izberete Keynote. To bi vas moralo avtomatično usmeriti k videu. Keynote se začne ob 18h in je v bistvu zadnje predavanje dneva (prva tri predavanja bodo ob 14h po našem času).

Do ostalih predavanj se bo dostopalo preko Live Meetinga. Priporočljivo je, da najprej obiščete stran http://esd.placeware.com/LM2007test/, ki vam bo povedala, ali imate nameščeno ustrezno verzijo Live Meetinga. Če je nimate, jo boste lahko brezplačno namestili (PDF datoteka pravi, da je treba obvezno namestiti windows based console, saj web based console ne bo prenašala zvoka).
Med prenosom boste lahko videli video predavatelja, PPT slide, se (tekstovno) pogovarjali z ostalimi udeleženci in postavljali vprašanja, na katera bo predavatelj odgovoril ob koncu. Celotna navodila najdete v že omenjenem e-mailu.

Pa še to: za prenos Web Serverja je potrebno poslušati vsaj eno predavanje in na koncu izpolniti vprašalnik.

Andreja Žitnik
http://www.msblogs.si/author/AndrejaZ.aspx

c3p0 ::

andrejaz: ali gre tukaj za časovno omejeno licenco, ali za "pravo" licenco brez vsakih omejitev?

darkolord ::

Časovno sigurno ni omejena.

Jst ::

Je pa zihr kako drugače omejena.


--

ps: Kdaj pa bo predavanje? Datum in ura (po našem času)?
edit: Jutri in pojutrišnem.

Ura, omenjena v zgorjem odgovoru, velja za naš časovni pas?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

techfreak :) ::

Če prav razumem si moram Windowse kupiti, da lahko gledam to? Kaj je tako težko prenašati v kakšen bolj splošno uporabnem formatu?

c3p0 ::

Ravno to me zanima, ker če so kakšne dodatne omejitve, je brezveze. Trial je pa itak na voljo.

andrejaz ::

Meni so organizatorji rekli, da je to časovno in drugače neomejena licenca za Web Edition (no, predpostavljam da bo NFR licenca, torej je omejitev v tem, da se je ne sme prodati). Ampak za 100% odgovor je pa najbolje preveriti jutri po predstavitvah, ko bo omogočen download.

Ure, ki sem jih zapisala, veljajo za naš časovni pas. Urnik z razporeditvijo po urah glede na naš časovni pas najdete tule: http://www.msblogs.si/post/Vabilo-na-virtualno-konferenco-VORT-EX-08.aspx

Andreja Žitnik
http://www.msblogs.si/author/AndrejaZ.aspx

fosil ::

Pa kaj je to za eno sranje? Kje so sploh kakšna predavanja, kakšen razpored, kakršnekoli informacije? Obup.
Kaj in kje naj bi poslušal da lahko potem downloadaš server?
Tako je!

darkolord ::

Sej ti piše, vort-ex.com

techfreak :) ::

Sem šel na stran in sem okoli 5 minut iskal kje so sploh predavanja. UI je neuporaben, saj se nič ne najde. Pa še počasen je in browser mi je pravkar zaštekal. Neuporabna Silverlight tehnologija.

Potem pa komaj najdem link za predavanja ... in potem se moraš še logirati ... potem pa se neka stvar nekaj časa nalaga itd. in mi po par minutah pove, da je napačen browser.;((

No, saj razumem, da nočete, da Linux/Mac uporabniki dostopamo do tega ... ampak če že predavanj ne morem gledati, vsaj UI naj uredijo.

jerry2000 ::

UI je grozen, ko že najdeš predavanja ne veš kdaj je kakšno. Ampak enega mi je uspelo poslušati, je bilo kar zanimivo o tehnologiji v domu, na koncu je bila ena anketa in eno žrebanje bo za Expression se mi zdi. Windows Web server? Tega ni pa nihče omenil več :-( Nič dobil.
Jerry and Tom

darkolord ::

Windows Web server? Tega ni pa nihče omenil več :-( Nič dobil.

Ne bojo pozabli nate.

fosil ::

Namerno sem prav za tole uporabil explorer, zato da ne bi mel težav. Kljub temu mi je, preden sem uspel najti predavanja, kakšne trikrat zaštekal. Če naj bi bila to reklama za silverlight je kvečjemu obratno.

UI je seveda obup, na prvem mestu je šminka, nato pa vse ostalo.

Ironično, da sem poslušal predavanje o dizajnu, kjer je tip na prvo mesto postavljal uporabniško izkušnjo. Zanimivo, ampak očitno ne upoštevajo lastnih nasvetov.

O serverju seveda ne duha ne sluha.
Tako je!

c3p0 ::

Tukaj ni bilo nobenih problemov. Link za web server baje dobimo na email, tako je rekla povezovalka. Če si izpolnil anketo na koncu, pa sodeluješ v žrebanju.

Ogledal sem si predavanje delno o njihovem Hyper-V, a mislim da še kar capljajo za Xen-om.

NorK ::

UI je res obup. Sam bi naredil boljšega. Lahko me najamete. :)

Sem pa tudi sam imel probleme. Včasih je zadeva kar zaštekala, okna se niso hotela zapreti, prisotni pa so bili še kakšni hroščki.

MrStein ::

Torej tipična MS izkušnja ? >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NorK ::

Niti ne. Ponavadi je izkušnja boljša.:D

Je pa zanimivo, da mi je javljalo, da nimam nameščenega Office Live Meetinga 2007, ko sem kliknil na link za prenos te zadeve, se je pojavil gumb za prijavo v meeting. Download sem pa lahko preklical in normalno gledal predavanje.

Ales ::

Sem si pogledal par predavanj, na kompu od prijateljice, ker pac v podjetju uporabljamo povsod linux. Delovalo je vse brez tezav, seveda po tem, ko sem porabil pol ure da sem na njen komp namestil vse potrebno... V Firefoxu, da ne bo pomote...

Lahko bi se reklo, da je skoda, da ni infrastruktura urejena tako, da bi lahko uporabniki linuxa nemoteno sledili dogodkom na konferenci. Tudi vmesnik je meni nekoliko nelogicno oblikovan, predvsem kar se tice interakcije z uporabnikom in umescenosti podatkov. In pocasen je tudi. Na Athlonu XP2000+ in 1 MB internet povezavi je komaj uporabno, na meji.

Nasplosno pa vse skupaj niti ni tako slabo narejeno in z novejsim racunalnikom in hitrejsim internetom si predstavljam, da bi bila izkusnja boljsa.

jerry2000 ::

Ja meni je tudi za vsako predavanje posebej trdilo da nimam nameščenega Live, potem sem prekinil download in je delalo. In to v IE 6.
Jerry and Tom

andrejaz ::

Kar se tiče LiveMeetinga je šlo morda za to, da ste imeli starejšo različico, kot jo je pričakoval sistem. Meni namreč zvok na neki starejši verziji ni deloval (kljub temu, da sem se lahko pridružila predavanju) in sem si morala namestiti novo verzijo.

Andreja Žitnik
www.msblogs.si/author/AndrejaZ.aspx

Apple ::

Pri meni se je vse zelo slabo slišalo... kljub vsem nastavitvam na max...

In... je kdo že dobil navodila, iz kje lahko zdownloada W2K8? :)
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

Ales ::

Nope, ničesar. Hm? Socialni marketing konference v obliki natega? Glede na to, da kake brezplačne licence na njihovi strani nisem videl nikjer omenjene... >:D

jerry2000 ::

Očitno je natega. Oz. ni bilo povedano kdaj. Morda bomo dobili licenco takrat, ko bo zunaj windows 2018 :-)
Jerry and Tom

NorK ::

Juhej. Dobil mejl. Lahko ga potegnem dol in testiram 60 oziroma največ 180 dni.

c3p0 ::

Tole si pa spregledal:

Your product key to extend the trial to a full version:

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

NorK ::

Ups. Pa res. Premajhna resolucija na tem monitorju pa sem ostal samo pri povezavi.:D

jerry2000 ::

In kaj lahko si to naložim na računalnik 64-bitno verzijo in uporabljam legalno neomejeno dolgo? Ali je kakšen trik kje? Zakaj bi mi dali OS ki stane ne vem koliko?
Jerry and Tom

c3p0 ::

Mogoče želijo napasti LAMP platformo.

MaCoFaCo ::

OS bo koristno uporabljen :)

mtosev ::

kak naaredit workstation iz web serverja?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ziga Dolhar ::

Kupis Visto.
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konferenca razvijalcev iger SGC

Oddelek: Igre
6960 (717) SimplyMiha
»

The cat is out of the bug

Oddelek: Informacijska varnost
172264 (1092) denial
»

Bo matematični čarovnik iz Rusije sprejel milijon dolarjev nagrade? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5717813 (14194) Bor H
»

Virtualna konferenca in brezplačni Windows Server 2008 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
518080 (5905) mtosev
»

OpenOffice konferenca - video, zvok, blogi in še več

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
53261 (2818) CWIZO

Več podobnih tem