» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
94 / 109
»»

digitalcek ::

Han je izjavil:

AliExpress je podoben šmorn, le da PayPala sploh ne pozna.

Od naročila ventilatorja za grafično sta minila že več kot dva meseca. Več kot en mesec paket sploh ni zapustil Kitajske, ker se je zataknil na carini, čeprav je kupnina zanj zgolj 7 eur. Zadnji tacking kaže, da je že dva tedna v zraku - na poti v EU. K sreči je prodajalec kooperativen in je celo sam predlagal, da odprem dispute, naslednjič pa naročim z AliExpress dostavo in ne kitajsko polžjo pošto.

Od naročila flis brezrokavnika sta prav tako minila dva meseca. Stal je manj kot 30 eur in je še vedno na kitajski carini. Prodajalec na mojo željo sedaj poizveduje, kaj se dogaja s paketom. Če v naslednjih dveh tednih ne zapusti Kitajske, gre v dispute.

Je pa en paket, prav tako brezrokavnik (100% bombaž), prispel v treh tednih, ker se je očitno izognil vsem pregledom in izgubam/pozabam, in to z navadno kitajsko zračno pošto.


Se pridružujem.
Od 5-ih naročil na Ali je šlo eno dobrsedno papa. Kako?
Prodajalec v 60-ih dneh, kjub nojim petim intervencijam, ni uspel spraviti dveh baterij (15 evrov) niti ven iz Kitajske..

Vsi odgovori so bili: saj bo, še malo počakajte.
Takoj po novem letu mi je omenil, da pa bo sigurno po kitajskem novem letu, ki ga lenuhi praznujejo 7, ali celo več dni. Mislim, da je napisal, da 14 dni ne posluje...

Vlekel me je toliko časa, za sem zamudil rok za odpret disput (jaz bedak, ki verjame obljubam) in tako je baraba skasiral 15 evrov. Očitno ni imel niti najmanjšega namena, da se gre pošten posel.

Če bo komu pomagalo: šlo je za PALO akumulatorske baterije za fotoaparat.


https://www.aliexpress.com/item/PALO-SB...

Ales ::

Kot opomba - kitajsko novo leto je zanje čas ogromnih migracij, vsi potujejo iz mest domov in potem nazaj. Pogosto čez celo Kitajsko v neko vas bogu za hrbtom. Bil enkrat ravno v tistem času na poti tam in moram reči, da je bilo doživetje. Takih množic ljudi zlepa ne doživiš. Tako da čisto drži, v času njihovega novega leta se marsikaj ustavi.

Če pa misliš, da so zato lenuhi, pa se pošteno motiš. Kitajci so eden najbolj pridnih narodov, kar sem jih kjerkoli srečal, mi smo v primerjavi z njimi popolni razvajenci.

Sicer pa ja, nikoli ne zamuditi rok za dispute. Dispute se odpre v roku in se še potem lahko čaka, če slučajno pride, ali pa se naknadno nakaže še enkrat, ko pride. In dispute se nikoli ne zapira, dokler ni robe ali denarja.

Samo toliko, za druge, če tega ne vedo, še 17x ponovitev...

KraitPay ::

Imam eno vprašanje, glede vračila. Nazaj v Nemčijo bi moral poslati pokvarjen izdelek. Prodajalec se strinja, ampak sem dobil nek generičen odgovor od Ebaya in zgleda da mora generirati nekakšno poštno labelo za pošiljanje nazaj? Ve kdo kaj več? Odgovor ki sem ga dobil je:
Send the item back
Be sure to send it back by May 06. If you don't, we might close your return and there's a chance you won't get a refund. The seller's responsible for return shipping charges, so you can ask for a return shipping label. If you have to purchase one, we'll ask the seller to reimburse you.
Already sent it back?
It's important to let the seller know the item's in the mail and when they can expect it. Just mark the item as sent.


Pošljem na tisti naslov, nato pa označim da je bilo poslano ali kako??

Okapi ::

Pa račun od pošte potrebuješ.

KraitPay ::

Ok, poslal priporočeno in vpisal tracking number.

Prodajalec mi ni želel generirati tisto labelo za pošiljanje nazaj. Sem naredil napako, ker sem poslal preko svoje pošte? Kako je sedaj za povračilo stroškov pošiljanja (izdelek ni deloval in če ne deluje, so stroški njegovi (v teoriji))?

ETI3n ::

Pozdrav vsem, imam "štalo" po domač povedan na Ebay.Namreč zmagal sem na avkciji (tip je prodajalec iz UK), in seveda jaz budala nisem niti preveril, da nima opcije international shippinga.Seveda sem mu pisal če bi obstajala kakšna možnost da bi mi poslal paket, pri ostalih ni bilo problema.Ampak problem nastane, ker mi tip noče odpisati, sploh da bi sodeloval, povrh mi pa je še ebay odprl "Unpaid item case" Sedaj komu naj pišem? Ebayu? Kaj pa možnost da dodam UK naslov? Bi šlo h kolegu, help :D

Okapi ::

Če bi rad po vsej sili dobili robo, potem pač daj naslov od kolega. S tem, da ni nujno, da bo prodajalec hotel poslati, ker naslov ni preverjen s strani ebaya.

Sicer mu pa pač napišeš, da nisi videl, da ne pošilja v tujino, in to je to.

ETI3n ::

Okapi je izjavil:

Če bi rad po vsej sili dobili robo, potem pač daj naslov od kolega. S tem, da ni nujno, da bo prodajalec hotel poslati, ker naslov ni preverjen s strani ebaya.

Sicer mu pa pač napišeš, da nisi videl, da ne pošilja v tujino, in to je to.

Fora da tip noče odpisat (to mi je šola, za drugič sem bom izogibal UK prodajalcev na polno), ponudil sem mu nešteto možnosti, ker po eni strani bi si želel to stvar, ampak za vraga da tipac ignorira, mi je too much...

Ales ::

ETI3n je izjavil:

Fora da tip noče odpisat (to mi je šola, za drugič sem bom izogibal UK prodajalcev na polno), ponudil sem mu nešteto možnosti, ker po eni strani bi si želel to stvar, ampak za vraga da tipac ignorira, mi je too much...

In zaradi enega prodajalca, ki je nesrečnež nič hudega sluteč ali misleč naletel nate, boš od sedaj naprej ignoriral celo kraljestvo?

Na čem si ti? :))

Sicer pa, zakaj ne. Razširi še na Commonwealth, za vsak slučaj...

ETI3n ::

Ales je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Fora da tip noče odpisat (to mi je šola, za drugič sem bom izogibal UK prodajalcev na polno), ponudil sem mu nešteto možnosti, ker po eni strani bi si želel to stvar, ampak za vraga da tipac ignorira, mi je too much...

In zaradi enega prodajalca, ki je nesrečnež nič hudega sluteč ali misleč naletel nate, boš od sedaj naprej ignoriral celo kraljestvo?

Na čem si ti? :))

Sicer pa, zakaj ne. Razširi še na Commonwealth, za vsak slučaj...

Ne rabim se na ničesar razširjevat, dogovor je treba spoštovat, konc koncev se njemu gre za profit, ne meni.

Ales ::

A to tisti dogovor, v katerem je vnaprej jasno napisal, da ti NE bo prodal zadeve, ti si mu pa zajebal dražbo?

Lej, par variant obstaja. Morda te ignorira. Zanj si samo še en tujec, s katerim noče imet opravka. Morda je kak drug razlog in se ti bo naenkrat javil. Bogsigavedi.

Ampak pod črto, Unpaid item case ti je stisnil zato, ker mu nisi plačal in zato, ker bo tako lahko dobil povrnjene stroške za to propadlo dražbo. Čisto možno, da ima to avtomatizirano, tip je pa nekje na dopustu.

Če se prav spomnim, imaš ti zdaj 4 dni časa da se odzoveš na Unpaid item case in plačaš. Preveri roke, da niso kaj spreminjali. Zdaj, plačati ali ne... jaz ne bi, če se ne javi in potrdi, da bo poslal na tvoj željen naslov. Ampak ne ignoriraj postopka. Če te eBay karkoli vpraša ali ti da možnost vnesti tvoje razloge, stori to.

Če te eBay spozna za "krivega", se ti bo v konto zabeležilo, da nisi plačal. Ali ti bodo to zabeležili tudi v primeru, če jim lepo razložiš, da je prišlo do pomote in da bi rad plačal, pa ti prodajalec ne želi poslati izdelka... pa ne vem, morda ti bojo lih tko. Striktno gledano si vseeno ti kriv. Ampak probaj, razloži, škoditi ne more. V idealnem primeru tebi ne bodo zabeležili minusa, njemu pa bodo vseeno povrnili provizijo. Ali pa ti na koncu še proda, kdo ve.

Pa sori ker te zbadam mal, zaslužiš si. Sicer pa nisi nič tako strašnega naredil, se zgodi, vsak se lahko zmoti. Razreši ta postopek, potem pozabi vse skupaj in pač drugič bolj pazi ter kontaktiraj take prodajalce preden licitiraš.

Okapi ::

Ales je izjavil:

A to tisti dogovor, v katerem je vnaprej jasno napisal, da ti NE bo prodal zadeve, ti si mu pa zajebal dražbo?
Saj mu je v bistvu ni. Prodajalec lahko nakup ponudi drugemu kupcu z dražbe. Kvečjemu mu je pomagal, ker je višal ceno.

bastadu ::

Eno vprašanje: na ebayu sem prodal eno zadevo, kupec plačal takoj preko PP, jaz naslednji dan odpošljem. Sedaj spremljam tracking, ki kaže da je bil 29.4. neuspešen poskus vročitve in da paket čaka na prevzem na pošti, ker se par dni kasneje ni nič spremenilo sem kontaktiral kupca, ki je rekel da nič ne ve za neuspeli poskus vročitve in da bo poskusil raziskati, na kateri pošti oz. dostavni službi se paket nahaja, jaz sem mu dal tracking nr. in kako bi se naj ta njegova pošta imenovala. Sedaj je pa spet mimo že nekaj dni in na trackingu se še vedno ni nič spremenilo. Ker se bo po ca. 15. dneh paket vrnil k meni me zanima kako potem to s strani ebaya in Paypala izgleda, ali me bodo prisilili, da mu dam full refund - v tem primeru bom popušil za poštnino k njemu + verjetno bom moral plačati še povratno pošnino, kar pomeni, da bom popušil skoraj večino vrednosti prodane zadeve ... Jaz imam trenutno kot dokazilo edino potrdilo o oddaji pošiljke in ta tracking number ...

uporabnik90 ::

Koliko me bo vse skupaj prišlo pri nakupu spodnjega izdelka?

Zadeva je brez poštnine ter z vključenim davkom. Koliko bo računal še DHL, Pošta..?

https://www.ebay.com/itm/Wilson-Burn-10...

bastadu ::

Če je free shipping je free shipping.

uporabnik90 ::

OK, ampak verjetno ne more nek Nemec vedeti, koliko bo meni še dodatno računa Pošta Slovenije.

bastadu ::

Na katerem planetu ti živiš?
Ko dobiš voščilnico za novo leto, ti poštar zakasira poštnino?

uporabnik90 ::

Živim na Marsu, trenutno pa sem tu na počitnicah.

Zato pa sprašujem...

Okapi ::

Se vidi, ja. Zakaj bi ti Pošta ali DHL kar zaračunala? Poštnino bo plačal prodajalec in to je to.

Machete ::

Saj vem, da se vsi enkrat prvič nečesa lotimo, ampak dajte malo prebrat kaj je ebay oz. kako funkcionira (kot velja tudi za ostale strani) preden kar nekaj klikate in buyate. Ali pa tu vprašajte.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

A ni boljše da kupiš preko aliexpressa? Ebay:

1. na lecitacijah je vedno poštnina, tudi do 20e
2. da bi bili nekateri izdelki res ugodnojsi na lecitacijah s poštnino je bolj malo verjetno
3. Aliexpress ponuja pravzaprav vse kar ima ebay samo z brezplačno poštnino
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Okapi ::

Tudi ti si malo pobrkal stvari. Kot prvo, ne eBayu niso samo licitacije, imaš tudi spletne trgovine, kot na Alixpressu. Kot drugo, veliko teh trgovin prodaja z brezplačno poštnino (pravilneje rečeno - poštnina je vključena v ceno izdelka).

Ko kupuješ, pogledaš ponudbo na eBayu, Alixpressu, Gearbestu, Amazonu, Mimovrste ... in se odločiš za najugodnejšo.

PrihajaNodi ::

Kje na ebayu de je funkcija "free shiping"?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Okapi ::

Versand: KOSTENLOS Sparversand

leonardo123 ::

Zdravo. Mene zanima, ali je možno na ebay-u naročiti izdelek z dostavo na prevzemna mesta kot so Petrol, Mercator...?

IL_DIAVOLO ::

Lol seveda ne.

Ales ::

Pravzaprav, če ponudnik dostave v Sloveniji tako izbiro omogoča (DHL, FedEx, itd.), bi tudi to lahko šlo. A enoznačnega odgovora na to ni.

Machete ::

Da se edino tako, da veš, da bo zadeva poslana preko kurirjev, ki dostavljajo na pošto (gls, ups?) Potem, ko je že v transportu, preko slovenske izpostave, narediš preusmeritev na črpalko. Kdo s čem pošilja pa ni pravila. Načeloma so dražje poštnine s kurirskimi službami, ampak že DHL dostavlja do končnega kupca s PS..
Skratka prednakupom moraš vprašat prodajalca preko koga pošilja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

Če ni izbrana kaka hitra dostava, potem gre v 99%+ primerih preko Pošte, kjer lahko izbereš dostavo robe na Paketomat. Seveda za pakete iz EU.

Machete: navaden DHL ja, DHL Express pa čisto posebej.

Machete ::

Ja vem. Expressa se malo prodajalcev posluži, zato sem ga ignoriral.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Teoretično lahko nasloviš zadevo na nek poslovni naslov, če poznaš koga, ki ti bo zadevo tam tudi prevzel.

ETI3n ::

Ales je izjavil:

A to tisti dogovor, v katerem je vnaprej jasno napisal, da ti NE bo prodal zadeve, ti si mu pa zajebal dražbo?

Lej, par variant obstaja. Morda te ignorira. Zanj si samo še en tujec, s katerim noče imet opravka. Morda je kak drug razlog in se ti bo naenkrat javil. Bogsigavedi.

Ampak pod črto, Unpaid item case ti je stisnil zato, ker mu nisi plačal in zato, ker bo tako lahko dobil povrnjene stroške za to propadlo dražbo. Čisto možno, da ima to avtomatizirano, tip je pa nekje na dopustu.

Če se prav spomnim, imaš ti zdaj 4 dni časa da se odzoveš na Unpaid item case in plačaš. Preveri roke, da niso kaj spreminjali. Zdaj, plačati ali ne... jaz ne bi, če se ne javi in potrdi, da bo poslal na tvoj željen naslov. Ampak ne ignoriraj postopka. Če te eBay karkoli vpraša ali ti da možnost vnesti tvoje razloge, stori to.

Če te eBay spozna za "krivega", se ti bo v konto zabeležilo, da nisi plačal. Ali ti bodo to zabeležili tudi v primeru, če jim lepo razložiš, da je prišlo do pomote in da bi rad plačal, pa ti prodajalec ne želi poslati izdelka... pa ne vem, morda ti bojo lih tko. Striktno gledano si vseeno ti kriv. Ampak probaj, razloži, škoditi ne more. V idealnem primeru tebi ne bodo zabeležili minusa, njemu pa bodo vseeno povrnili provizijo. Ali pa ti na koncu še proda, kdo ve.

Pa sori ker te zbadam mal, zaslužiš si. Sicer pa nisi nič tako strašnega naredil, se zgodi, vsak se lahko zmoti. Razreši ta postopek, potem pozabi vse skupaj in pač drugič bolj pazi ter kontaktiraj take prodajalce preden licitiraš.

Vem, priznam moja napaka, predvsem ker nisem kontaktiral prodajalca, še preden sem licitiral.Ampak zadeva se je izšla v mojo korist, namreč sem kontaktiral Ebay, jim pojasnil vso nastalo situacijo, nakar mi je tip preklical naročilo, ter se seveda opravičil (češ kao odsoten je bil) Me pa zanima, ali obstaja kakšna varijanta, da nekdo opravi naročilo na Ebay (govorim za UK), ter seveda ti to zadevo dostavijo v Slo? Bemtiš dosti stvari je poceni v UK, ampak prodajalci ne pošiljajo.Torej so kakšne možnosti?

Ales ::

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

ETI3n ::

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.

marjan_h ::

Pozdrav,

včeraj sem naročil nekaj stvari iz ebaya, vendar sem opazil spodaj pri ceni nekaj v obliki denarnice. Nakar sem kliknil in sem dobil kodo za popust, zatem sem kodo skopiral pri plačilu in sem dobil popust. Ne vem kdaj se to pojavi, ali to da prodajalec?

Hvala.

kixs ::

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.

St235 ::

kixs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.


Posplošuješ v tri dni, na podlagi omejenega vzorca. Namreč številni trgovci (v izogib zlorabam) ne pošiljajo drugam kot na verificiran paypal naslov. Tako, da ja lahko dela brez težav, lahko pa prodajalec mirno zavrne pošiljanje na tretji naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

marjan_h ::

Naj še nekdo meni odgovori. :)

Alamar ::

Težko je tako na pamet odgovoriti, ne da bi videl točen oglas. Popuste za ebay lahko načeloma dobiš iz več virov, tudi od ebaya samega za določene artikle oziroma določen časovni okvir.

kixs ::

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.


Posplošuješ v tri dni, na podlagi omejenega vzorca. Namreč številni trgovci (v izogib zlorabam) ne pošiljajo drugam kot na verificiran paypal naslov. Tako, da ja lahko dela brez težav, lahko pa prodajalec mirno zavrne pošiljanje na tretji naslov.


Narocil sem ze preko 100 izdelkov na naslove, ki niso moji - se pravi razne packet forwarde in do zdaj niti enega problema. Ja, govorim iz svojih izkusenj, kaksne imas pa ti?

Ales ::

100, 1000 a ma to kako vezo? Dejstvo je, da nekateri prodajalci pošiljajo izključno na s strani PayPala potrjen naslov. Ponavadi s kakimi rdeče boldanimi flashing capsi piše pri dotičnem izdelku.

Najbrž take stilske prijeme uporabljajo v upanju, da tistim funkcionalno nepismenim sproži božjastni napad in prodajalca odreši ukvarjanja z njimi...

St235 ::

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.


Posplošuješ v tri dni, na podlagi omejenega vzorca. Namreč številni trgovci (v izogib zlorabam) ne pošiljajo drugam kot na verificiran paypal naslov. Tako, da ja lahko dela brez težav, lahko pa prodajalec mirno zavrne pošiljanje na tretji naslov.


Narocil sem ze preko 100 izdelkov na naslove, ki niso moji - se pravi razne packet forwarde in do zdaj niti enega problema. Ja, govorim iz svojih izkusenj, kaksne imas pa ti?


Pravila poslovanja paypal in Ebay, ki omogočajo prodajalcu, da zaradi večje varnosti "zaklene" pošiljanje na naslov, ki je vnesen na paypal.

https://www.ebay.com/gds/what-does-it-m...
https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/s...

Svoj čas je prodajalec ostal brez možnosti zaščite (ja. tudi zaščita prodajalcev obstaja podobno kot kupcev), če je poslal na not verified naslov. Kot vem je paypal to sedaj omili, zato je manj komplikacij.

Kaj si pa ti domišljaš za si za ebay in paypal z 100 naročenimi izdelki je pa predvsem tvoj problem. Vsi ostali vemo, da to ni niti statično omembe vredna številka.

Tako, da kot že rečeno: Slaboumno posplošuješ v tri dni na podlagi omejenega vzorca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Machete ::

Kaj so ti kitajci malo degenerirani? Za vsako zadevo pošljejo 10 A4 mailov, preden izvršijo nek brezvezen refund za 2 eura.
Enemu sem dal neutral feedback, mi je 6x poslal sporočilo, če sem toliko prijazen, da popravim. Sem mu 5x napisu just send the f... link, pa je še kar pisal, če sem tako dober, da bi spremenil mnenje.. lol. Ko sem napisal, da mu ne mislim več odgovarjat, je končno poslal link.. haha (pa sploh nisem hotel nič od njega, niti delnega refunda..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Haha že 26ič en brezvezen spam odgovor :D
Zdaj mu sam še odštevam dneve do negative feedbacka v odgovoru.

Dear friend,I will check it with my partner and record it for you. I will do my best to solve it for u after checking it. It's really my honor to serve you.
Best regards
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.


Posplošuješ v tri dni, na podlagi omejenega vzorca. Namreč številni trgovci (v izogib zlorabam) ne pošiljajo drugam kot na verificiran paypal naslov. Tako, da ja lahko dela brez težav, lahko pa prodajalec mirno zavrne pošiljanje na tretji naslov.


Narocil sem ze preko 100 izdelkov na naslove, ki niso moji - se pravi razne packet forwarde in do zdaj niti enega problema. Ja, govorim iz svojih izkusenj, kaksne imas pa ti?


Pravila poslovanja paypal in Ebay, ki omogočajo prodajalcu, da zaradi večje varnosti "zaklene" pošiljanje na naslov, ki je vnesen na paypal.

https://www.ebay.com/gds/what-does-it-m...
https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/s...

Svoj čas je prodajalec ostal brez možnosti zaščite (ja. tudi zaščita prodajalcev obstaja podobno kot kupcev), če je poslal na not verified naslov. Kot vem je paypal to sedaj omili, zato je manj komplikacij.

Kaj si pa ti domišljaš za si za ebay in paypal z 100 naročenimi izdelki je pa predvsem tvoj problem. Vsi ostali vemo, da to ni niti statično omembe vredna številka.

Tako, da kot že rečeno: Slaboumno posplošuješ v tri dni na podlagi omejenega vzorca.


Ne, sam ti si domisljas neki, ker na pamet govoris.

marjan_h ::

Kje in kdaj lahko klikneš refund, če slučajno paket iz ebaya ne pride do tebe?

St235 ::

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.


Posplošuješ v tri dni, na podlagi omejenega vzorca. Namreč številni trgovci (v izogib zlorabam) ne pošiljajo drugam kot na verificiran paypal naslov. Tako, da ja lahko dela brez težav, lahko pa prodajalec mirno zavrne pošiljanje na tretji naslov.


Narocil sem ze preko 100 izdelkov na naslove, ki niso moji - se pravi razne packet forwarde in do zdaj niti enega problema. Ja, govorim iz svojih izkusenj, kaksne imas pa ti?


Pravila poslovanja paypal in Ebay, ki omogočajo prodajalcu, da zaradi večje varnosti "zaklene" pošiljanje na naslov, ki je vnesen na paypal.

https://www.ebay.com/gds/what-does-it-m...
https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/s...

Svoj čas je prodajalec ostal brez možnosti zaščite (ja. tudi zaščita prodajalcev obstaja podobno kot kupcev), če je poslal na not verified naslov. Kot vem je paypal to sedaj omili, zato je manj komplikacij.

Kaj si pa ti domišljaš za si za ebay in paypal z 100 naročenimi izdelki je pa predvsem tvoj problem. Vsi ostali vemo, da to ni niti statično omembe vredna številka.

Tako, da kot že rečeno: Slaboumno posplošuješ v tri dni na podlagi omejenega vzorca.


Ne, sam ti si domisljas neki, ker na pamet govoris.


Kaj ko bi linke prebral, da ne boš spet izpadel bedak?

Alamar ::

marjan_h je izjavil:

Kje in kdaj lahko klikneš refund, če slučajno paket iz ebaya ne pride do tebe?
Ko mine zadnji dan za predvideno dostavo artikla lahko sprožiš postopek, da nisi dobil artikla (pri artiklu klikneš na more actions - I didn`t receive it)

kixs ::

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Ales je izjavil:

No super, da se je vse dobro zaključilo.

Storitev za prepošiljanje, kot je cheaperandmore.com, nudi uporabniku naslov za pošiljanje v UK in v DE, od koder se potem kupljeno pošlje v Slovenijo.

Sem jih kontaktiral, vse super, ampak se zalomi pri naslovu! Dejansko se mora ujemat tudi pri PayPalu, zato ta možnost odpade, to pravim za Ebay.


Cisto lepo deluje na eBayu in drugje. Uporabljam tako DE kot UK naslov ze nekaj casa.


Posplošuješ v tri dni, na podlagi omejenega vzorca. Namreč številni trgovci (v izogib zlorabam) ne pošiljajo drugam kot na verificiran paypal naslov. Tako, da ja lahko dela brez težav, lahko pa prodajalec mirno zavrne pošiljanje na tretji naslov.


Narocil sem ze preko 100 izdelkov na naslove, ki niso moji - se pravi razne packet forwarde in do zdaj niti enega problema. Ja, govorim iz svojih izkusenj, kaksne imas pa ti?


Pravila poslovanja paypal in Ebay, ki omogočajo prodajalcu, da zaradi večje varnosti "zaklene" pošiljanje na naslov, ki je vnesen na paypal.

https://www.ebay.com/gds/what-does-it-m...
https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/s...

Svoj čas je prodajalec ostal brez možnosti zaščite (ja. tudi zaščita prodajalcev obstaja podobno kot kupcev), če je poslal na not verified naslov. Kot vem je paypal to sedaj omili, zato je manj komplikacij.

Kaj si pa ti domišljaš za si za ebay in paypal z 100 naročenimi izdelki je pa predvsem tvoj problem. Vsi ostali vemo, da to ni niti statično omembe vredna številka.

Tako, da kot že rečeno: Slaboumno posplošuješ v tri dni na podlagi omejenega vzorca.


Ne, sam ti si domisljas neki, ker na pamet govoris.


Kaj ko bi linke prebral, da ne boš spet izpadel bedak?


Kaj zdaj, posiljajo ali ne?

eBay/PayPal zelo dobro poznam in zaradi mene ne rabis linkov dajat.

St235 ::

kaj to imaš tekmovanje v slaboumju in funkcionalni nepismenosti?

Prodajalec se lahko sam odloči ali bo pošiljal na nevertificirane naslove ali ne. Svoj čas je bil to pogoj za seller protection, sedaj pa za seller protection zadostuje naslov, ki je vnesen v paypal (in ga lahko prosto spreminjaš v paypalu). Od te spremembe naprej prodajalci manj komplicirajo, še vedno pa imajo možnost da pošiljajo samo na vertificiran naslov.

In ja, bedakom, ki mislijo da vse vejo zato, ker so 100x nekaj kupili na ebayu ne bi škodilo, da si kaj preberejo.
««
94 / 109
»»