» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
110 / 110
»
»»

mtosev ::

No ja. Takoj mi je vrnil denar zato sem mu dal positive feedback.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Če ti ulični tat takoj vrne denarnico, ko ga ujameš, boš zadovoljen z njim? A++

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mtosev ::

Ja ne vem. V tem primeru ne krivim sellerja. Zato pa sem mu dal positive oceno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Samael ::

Tu se strinjam z mtosevom.

Na ebayu je za nekoga, ki živi od prodaje pozitivni feedback vse. Negativni feedback ne služi zgolj kot opozorilo potencialnem kupcev (oz. odvračanje kupcev) ampak prodajalca udari tudi v relaciji do ebaya (račun izgubil status, ki ga je prodajalec gradil daljše obdobje, sprostitev denarja od prodaje se lahko z enodnevne zavleče tja do nekaj mesecev, itd).

Nam sicer ni težko pritisniti tisti gumb, vendar si prodajalec, ki je pripravljen popraviti napako, ker do napak bo iz tega ali onega razloga vedno prihajalo, ne zasluži negativni feedback, ki ga bo konkretno usekal na vseh relacijah prodaje preko ebaya.
Tu je še nevtralni feedback, kjer lahko še vedno opišeš situacijo, ki te je zmotila, ne bo pa ta drastično vplival na prodajalčev račun.

Skratka, ne bodi tako hitroprsti. Negativni ebay feedback se uporabi, ko prodajalec ne izkaže namere popraviti napake, te namenoma oškoduje, je nesramen itd. Prvo je vedno komunikacija in če tej sledi refund z recimo opravičilom, je sicer zoprno, ker si izgubil nekaj časa, pa zadevo bi lahko kupil dlje, ne pade pa to pod "rdeči" feedback.
Samael != Samuel

DePalmo ::

Delno se strinjam z vama ampak Samael, pozabljaš na en pomemben detajl. mtosev je doplačal dražjo poštnino kjer bo imel tracking številko, katere pa ni prejel oz. je prejel neveljavno. Zakaj je do tega prišlo ne vem, mtosev pa tudi ni prodajalca takoj povprašal zakaj je temu tako in zahteval pravo številko. In samo zato mi tole diši po nategu, ker če je zadaj prodajalec ki mu je mar za svoj profil, bo poskrbel da bo prava tracking številka bila na voljo. Ker se s tem tudi samega sebe zavaruje proti prevarantskim kupcem. S tracking lahko kot prodajalec tudi dokažeš da je produkt dejansko bil dostavljen. Ali pa izgubljen v oceanu.

Refund, če je bil sprožen pravi postopek, je samoumneven in bi prišel slej ko prej. Ali s "potrditvijo" prodajalca, ali pa ko se eBay (oz. kasneje PayPal) vmeša.

Lahko se pa tudi motim. Se mi je že zgodilo da sem sprožil refund, dal negativno oceno, a je produkt prišel od mene precej kasneje kot je bilo predvideno. Rekord do sedaj je skoraj dve leti! Takrat pač pošljem denar še enkrat ter spremenim oceno in popravim feedback. Do takrat pa pač moj feedback velja in kot kupec me ne zanima če je težava pri dostavi, potopljenem tankerju ali čem tretjem. Produkt sem plačal in ga pričakujem. Če je zraven tracking številka (sicer nisem nikoli naročal kaj takega da bi mogla biti oz. jo specifično želel), ma da dela od prvega dneva dalje. Oz. od dveh ali treh, ko se zadevo preda pošti.

Ales ::

DePalmo je izjavil:

... kot kupec me ne zanima če je težava pri dostavi, potopljenem tankerju ali čem tretjem. Produkt sem plačal in ga pričakujem. ...

Si dal ekstremne primere, ampak če res pri kaki dejanski višji sili daš prodajalcu negativno oceno, se pa tudi obnašaš kot teslo. ;((

Brez zamere, samo povem! :D

Ne rečem, so nateguni tam zunaj, ampak pri pošteni trgovini se tudi dogaja, da izdelek ne pride. Pač se nezgoda popravi, da refund, naroči še enkrat, karkoli po dogovoru. V takih primerih dajat negativno oceno, je malo nečloveško. IMHO.

Vprašaj se, kaj s tako negativno ceno sporočaš drugim potencialnim kupcem? Da se lahko zgodi, da tanker potone in da je zato prodajalec zanič in da ne kupovat pri njem?

mtosev ::

Pa mi je paket prispel na carino. Tako da ni kriv prodajalec. Dobro, da sem mu dal positive feedback.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Evo danes mi je prispel paket. Rabil je samo mesec in pol.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DePalmo ::

Lepo da se je rešilo tebi v prid, sem pričakoval da bo nateg.

kixs ::

mtosev je izjavil:

Evo danes mi je prispel paket. Rabil je samo mesec in pol.


Ce si dobil povrnjen denar, ker paketa nisi dobil, bi bilo edino fer, da bi paket zavrnil.

mtosev ::

Težko bi paket zavrnil, ker mi ga je poštar pustil v nabiralniku. Jaz sem ga samo notri našo. PC igrica.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kixs ::

Sledenje se kaj spremenilo, ti kaze dostavo?

mtosev ::

To je vse kar kaže
Thu, May 16
1:01pm
Tracking number provided

Drugače pa je bila vrednost paketa brez poštnine 17.99 Canadian dollars.
Mi je žal, da tracking number ni deloval od začetka in jaz sem izbral dražji shipping, da bi imel tracked shipment. Čakal sem dober mesec dni preden sem pisal sellerju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

filip007 ::

Potem kdo kaj naročuje z eBay ali Amazon, da bi mi eden film DVD vzel, niso še naredili Blu-Ray in ga ni.

Plačam dvojno ali več, za zapakirano stanje.

Imam samo Balkanski DVD pa ni v 16:9 formatu.

Naj mi javi na ZS.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

lolipop2 ::

Ha, kaj pa tole...

Za artikel 25€, neka guma za nalepit sem kao zahteval refund, po razlagi prodajalca, da lahko narobe obrnjeno nalepko sam pravilno obrnem, sem v postopku kliknil kao zaključi Sem se strinjal, da je vse OK z artikom.
Sedaj pa gledam na Aliexpresu, da mi je napisalo tole: Waiting for items to be returned
A solution has been reached so please return the item beforeJul 17, 02:39 AM PT, otherwise no refund will be processed.

Ne vem, če bi ravno eno brezvezno gumico pošiljal nazaj, tako ali tako bom dobil isto oz. podobno nazaj in nima smisla.

A moram kaj narediti? Lahko to prekinem?

Okapi ::

Saj ti lepo piše - če ne vrneš, ne dobiš kupnine nazaj. Kakšno dodatno razlago bi še rabil?

tikitoki ::

Postmomp bi moral urediti oz. kriti prodajalec.

lolipop2 ::

Ah, moral bi pisati pod temo aliexpress. sem sfalil.
Ampak ni panike. Sem našel gumb prekliči in uredil. Bi prodajalce kril poštnino, ampak tudi če mi pošlje nov artikel, bo verjetno isto šalabajzersko delo, tako da vračilo nima smisla.

lolipop2 ::

Ne štekam, zakaj prodajalci nočejo pošiljat v EU. En artikel želim kupiti... poštnina je napisana 50$, pa preverim in noče pošiljat. Pa saj bi plačal poštnino. Grrr.
A je kak način, kako to izpeljati?

mtosev ::

Najdeš drugega sellerja? Ja vsi ne pošiljajo v Slovenijo. Sucks, ampak tako je
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lolipop2 ::

mtosev je izjavil:

Najdeš drugega sellerja? Ja vsi ne pošiljajo v Slovenijo. Sucks, ampak tako je


Je edini, ki prodaja to :) Saj vem, on določa...

nimam kaj. Tisti kolega, ki ga imam v US pa nima ebay-a :) Crap

lolipop2 ::

Hmm, ali je možno, da na ebayu spremenim naslov v US naslov. Tam imam namreč znanca, ki bi lahko prevzel artikel in ga ob priliki prinesel v Slo.
Ko pa bi artikel kupil, bi pa spet spremenil naslov nazaj na moj pravi.

Če ja, ali moram tudi ime priimek vnesti nov, ali lahko samo naslov?

Ali dam lahko kar "Add another address"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Okapi ::

Lahko daš, ampak vsi ne pošiljajo na "sekundarne" naslove, zaradi varnosti.

lolipop2 ::

Okapi je izjavil:

Lahko daš, ampak vsi ne pošiljajo na "sekundarne" naslove, zaradi varnosti.


klaj pa če ga dam as primary? Samo za to naročilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Okapi ::

Zakaj bi ti kdo ne hotel poslati na primarni (edini) naslov?

Vprašanje je, ali lahko daš ameriški naslov kot primarni. Kar je stvar ebaya, ne prodajalca.

Machete ::

lolipop2 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Najdeš drugega sellerja? Ja vsi ne pošiljajo v Slovenijo. Sucks, ampak tako je


Je edini, ki prodaja to :) Saj vem, on določa...

nimam kaj. Tisti kolega, ki ga imam v US pa nima ebay-a :) Crap


jaz uporabim: https://www.myus.com za take situacije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

Machete je izjavil:



jaz uporabim: https://www.myus.com za take situacije.


A to je podobno, kot mailbox.de? Je legit pa safe?

Machete ::

Da.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Js imam na eBayu kaksnih 5-6 naslovov za posiljanje. Ni nobenega problema.

lolipop2 ::

Machete je izjavil:

Da.



Gledam, imajo "single package" opcijo, kar je free. KAj to pomeni? Enrkatni nakup... potem pa naslednjič, ko bi spet, pa ne moreš več free?

Machete ::

Free je samo račun. Poštnino plačaš nekih 20-25$.
Vsakič lahko naročš znova samo 1 paket, samo nimaš popustov in ugodnosti člana oz. naročnine.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

lolipop2 ::

Machete je izjavil:

Free je samo račun. Poštnino plačaš nekih 20-25$.
Vsakič lahko naročš znova samo 1 paket, samo nimaš popustov in ugodnosti člana oz. naročnine.


a-ha, ok! Tnx.
Tole bo prav prišlo. :)

lolipop2 ::

Kako pa to, da je ta myus tako ugoden? Npr. nekateri sellerji imajo paket do Slovenije 50+ €, tukaj pa je npr. za taisti paket le 15 oz. še malo manj? Potem se skoraj vedno bolj splača prekjo njih naročiti, kot direktno od sellerja, tudi če pošilja v SLO

Machete ::

To sem ti nekaj na blef rekel. Recimo mene je 20$ stalo za nek majhen paket ca 0,2KG. Odbijejo avtomatično s tvojega paypala se mi zdi ali kartice ne vem, in takoj pošljejo.
Torej, ko pride do njih, gre avtomatsko naprej (vsaj pri free računu). Cena je sigurno odvisna od teže. Potem te čaka še carinski postopek. Mogoče se celo nadje primer, ko ti je tako ceneje, samo vseeno malo dvomim, da ti je to dober model pošiljanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Machete je izjavil:

Mogoče se celo nadje primer, ko ti je tako ceneje, samo vseeno malo dvomim, da ti je to dober model pošiljanja.

To je dostikrat ceneje, če je poštnina do njih brezplačna. Prodajalci za mednarodno pošiljanje pogosto ne izberejo najcenejše možnosti, in je tak posrednik hitro lahko cenejši.

V primerih, ko je poštnina zelo visoka, ali ko prodajalec sploh noče poslati k nam, se ga splača vprašati, ali lahko ti najdeš in plačaš prevoznika. Skratka, da mu pošlješ "nalepko" in pride UPS/Fedex/DHL k njemu po pošiljko. Pred tem seveda preverič pri recimo packetsender.com , koliko bo to stalo.

lolipop2 ::

Evo primer za en artikel, ki sem ga želel pred dnevi:

Prodaja se za 75 + 55 shipping v SLO + carina
Če bi vzel prek tega myus, bi bilo 75+ 15 shipping v us +15 shipping v slo + seveda carina.

Tukaj bi bilo to ugodneje + prodajalec sploh ni hotel pošiljati v slo. :)

Okapi ::

Na ebayu moraš tudi preverit, če v "poštnino" ni vključen tudi DDV.

lolipop2 ::

Okapi je izjavil:

Na ebayu moraš tudi preverit, če v "poštnino" ni vključen tudi DDV.


ofkors. V tem primeru bi prišel ceneje skozi. Itak pa je to bolj opcija za takrat, ko prodajalec noče poslat

kixs ::

Amerski "DDV" ti eBay avtomaticno doda glede na naslovno drzavo (tudi v USA imajo razlicne drzave razlicni sales tax). Nekatere imajo 0% in kakor sem na hitro videl, ima myUS ravno tam svojo lokacijo. Seveda placas pri nasi carini DDV na celoten strosek.

Legon ::

Pri tem treba tudi upoštevat, da podjetje kot je myus pošilja večje volumne naenkrat v EU in posledično seveda ima ugodnejše pogoje od random prodajalca na ebay. S tem, številni prodajalci tudi nabijejo poštnino, ker se jim s tem ne da preveč ukvarjat in pač samo pogledajo kak DHL in tam potegnejo številko +50% da ne bi bili v minusu na koncu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Okapi ::

kixs je izjavil:

Amerski "DDV" ti eBay avtomaticno doda glede na naslovno drzavo (tudi v USA imajo razlicne drzave razlicni sales tax). Nekatere imajo 0% in kakor sem na hitro videl, ima myUS ravno tam svojo lokacijo. Seveda placas pri nasi carini DDV na celoten strosek.

Naš DDV, ne ameriški. Če prodajalec uporablja ebayev Global Shipping ali kakšno podobno storitev za mednarodno pošiljanje, je v "poštnino" vračunan tudi naš DDV.

lolipop2 ::

kixs je izjavil:

Amerski "DDV" ti eBay avtomaticno doda glede na naslovno drzavo (tudi v USA imajo razlicne drzave razlicni sales tax). Nekatere imajo 0% in kakor sem na hitro videl, ima myUS ravno tam svojo lokacijo. Seveda placas pri nasi carini DDV na celoten strosek.


Mislim, da mi je myus dal ameriški naslov z 0% davka.

Okapi je izjavil:

kixs je izjavil:

Amerski "DDV" ti eBay avtomaticno doda glede na naslovno drzavo (tudi v USA imajo razlicne drzave razlicni sales tax). Nekatere imajo 0% in kakor sem na hitro videl, ima myUS ravno tam svojo lokacijo. Seveda placas pri nasi carini DDV na celoten strosek.

Naš DDV, ne ameriški. Če prodajalec uporablja ebayev Global Shipping ali kakšno podobno storitev za mednarodno pošiljanje, je v "poštnino" vračunan tudi naš DDV.


seveda, vse je treba preverit. Global shipping je kul, ker vidiš končni znesek, pa je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

kixs ::

Okapi je izjavil:

kixs je izjavil:

Amerski "DDV" ti eBay avtomaticno doda glede na naslovno drzavo (tudi v USA imajo razlicne drzave razlicni sales tax). Nekatere imajo 0% in kakor sem na hitro videl, ima myUS ravno tam svojo lokacijo. Seveda placas pri nasi carini DDV na celoten strosek.

Naš DDV, ne ameriški. Če prodajalec uporablja ebayev Global Shipping ali kakšno podobno storitev za mednarodno pošiljanje, je v "poštnino" vračunan tudi naš DDV.


Seveda. Ampak govora je o MyUS posiljanju.

d4vid ::

TLDR;

Iz UK sem naročil telefon. 15 GBP shipping, 58 GBP telefon in cca 18 GBP import charges.

Ali to pomeni, da je carina plačana in dobim paket direktno brez carine, ali bodo paket valjali po carini 14 dni?

Also: kdo dostavlja Pitney Bowes pri nas?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kixs ::

Vse si ze placal. Dobis preko Poste Slovenije. Glej sledenje, ki si ga dobil.
««
110 / 110
»
»»