» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
93 / 109
»»

KTr1sk ::

Ne to sem kupil iz Ebaya iz Francije..in ko kliknem na tracking številko mi to napiše, enako napiše, če to sledljivo številko napišem drugje da iščem paket kje se nahaja...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Sem ravnokar dobil sporočilo od prodajalca je vse ok
Hi,
Don't worry i've seen too, it is just that they tried to came to my home for get your package, but it was already deposed.
So don't worry, it will be updated until tomorrow.
Their estimation for delivery was between tomorrow to next tuesday.
Best regards
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mimii ::

Pozdrav vsem!

Vceraj sem iz ebaya narocil android tv box, za cca. 10€. Vem da je cena zelo sumljiva vendar sem ze veckrat zasledil poceni izdelke nimam slabih izkusenj vse do sedaj kar sem narocil sem tudi dobil. No vceraj me je presenetlo malo vse skupaj. Box se je prodajal, in jaz ga seveda za taksen denar narocim. Torej cca. 10e. Ko box narocim, grem cez kaksno urco ali dve iskati pod moja naročila in vidim da je bilo vse skupaj odstranjeno. Zraven prilagam tudi fotografijo. Ebay mi je napisal da je to nepreverjen kupec, in da mi bodo vrnili denar. Vse sem storil kot je bilo rečeno od ebaya ampak nobenega odgovora vec. Tudi prodajalcu sem pisal malo prej in cakam na odgovor, ceprav dvomim da bo odgovoril. Je imel ze kdo kaksno podobno izkusnjo, mogoce prav s tem kupcem?

Za vse odgovore se vam iskreno zahvaljujem.
 ebay narocilo

ebay narocilo

bastadu ::

To je že klasika, nekomu ukradejo račun in potem prodajo veliko količino sumljivo poceni artiklov ... Proporočam da kadar kupiš nekaj sumljivo poceni, da vsaj počakaš dan ali dva preden plačaš, da se ta čas izkaže ali je nateg ali ne ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Machete ::

schrack je izjavil:

.
Je možno to sfiltrirati, da dobim samo kabel 2m in enotno ceno? Upam, da mi je uspelo razumljivo napisati.
Hvala za pomoč.


Komot narediš.
-Prvo pojdi pod razširjeo iskanje (Erwitert)
-obkljukaj iz kje želiš izdelke 'Nur Artikel anzeigen' Von bevorzugten Artikelstandorten: npr. EU, oz pusti, če ti je vseeno iz kje je.
-Označi sofot-kaufen, da ne išče po dražbah.
-Sortiraš npr. po ceni rastoče: Niedrigster Preis inkl. Versand
-V ISKALNO OKNO vpiši: HDMI 2M 2 M -1 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -0

ta da -- nobenega 'ne 2M' oglasa več!
In tega principa se lahko poslužuješ za karkoli. Najprej pogledaš katere besede oz. znaki te najbolj motijo in jih odstraniš iz rezultatov iskanja z MINUSOM spredaj.

* ampak tako si skriješ lahko tudi kakšne dobre ponudbe, kjer dolžino (barvo, obliko etc) izbereš šele znotraj oglasa in imajo v naslovu oglasa več dolžin, da so večkrat priklicani z iskanjem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Don Retardo ::

Lep pozdrav,
pred časom sem imel nekaj vprašanj glede prodaje na Ebay-u na katera mi je uporabnik Okapi lepo odgovoril.
Zdaj smo se v podjetju končno odločili, da stvari,poskušamo prodati (predvsem različne module od CNC stroja)
in imam nekaj vprašanj ta tiste, ki ste stvari že prodajali preko Ebaya.
Nekaj stvari sem že bral in ljudje delajo celo znanost s tega. Zdaj se samo zanima, na kaj moram biti najbolj pozoren, da ne bom imel več
skrbi, kot je cela stvar vredna (če prodam vso robo bo to zneslo okoli 4k-5k€)
- Glede pošiljanja: Ali pakete pošiljate kar s pošto Slovenije (stvari bom prodajal samo po evropi)? Ali pošta Slovenije omogoča sledenje pošiljke.
Prodati nameravamo elevator za ostružke, ki ima okoli 400kg in dimenzij 450×50×120. Kako je s pošiljanjem večjih pošiljk? Ali je mogoče, da morebitnemu kupcu
rečemo naj si sam zrihta 'prevoz'?
- Način plačila: vsi svetujejo Paypal ter plačilo takoj (kar verjetno pomeni, da ko kupec stvar plača mu čimprej izdelek pošlješ?)
Še nikoli nisem prodajal stvari preko Ebaya, zato me res zanima na kaj moram biti še posebej pozoren, ker res nočem imeti problemov z strankami saj vračil
ne mislim sprejemati.
Hvala že vnaprej

Okapi ::

Paziti moraš, da kupec ne bo mogel reči, da zadeva ne ustreza oglasu. Ker ebay in paypal kupce ščitita bolj kot prodajalce, in se hitro lahko zgodi, da boš robo moral vzeti nazaj, oziroma vrniti denar. Se pravi, vse moraš natančno fotografirati, opozoriti na vse poškodbe, okvare ... Najbolj varno je napisati, da je zadeva v okvari, in da nimaš pojma, kakšna je okvara. Ampak v tem primeru bo cena za težje kose verjetno podobna ceni starega železa>:D

Kupcu lahko rečeš, naj sam poskrbi za prevoz, ampak preden mu prodaš. Pri 400 kg težki zadevi mora biti cena zelo ugodna, da se bo komurkoli to splačalo kupovati in plačevati za prevoz na malo daljšo razdaljo. Prej se pozanimaj, koliko stane prevoz. Za orientacijo, 400 kg po Sloveniji je 100 evrov s Pošto Slovenije. Prevoznika s kombijem dobiš ceneje.

mulc007 ::

Pri zadnjem dispute sem pisal v nemščini in nemc se je strinjal da mu pošljem nazaj in da mi nakaže nazaj.
Tracking number sem mu poslal na njegov email. Danes pride paket nedotaknjen nazaj. Na pismu na etiketi piše da prejemnik na tem naslovu ne obstaja.

V ebayu piše:
The item should have been delivered. You should receive a refund by Jan 17, 2019.
If there is a problem, you can ask us to step in and help on Jan 17, 2019.

Na paypal do sedaj še ni bilo nakazano in glede na to da prejemnik ni prevzel bi rekel da mi zaradi nekega razloga ne bo hotel vrniti denarja.

Poslal sem na naslov ki ga ima objavljenega na ebay. Naslov sem še enkrat preveril in tam piše:
IME FIRME
IME PRIIMEK
NASLOV

Jaz na kuverto nisem napisal imena in priimka ampak zaradi tega pismo verjetno ne bi smelo priti nazaj.
Poleg tega sem zadaj pri zaprtju kuverte uporabil prozoren lepilni trak ampak tudi to ne bi smel biti vzrok.

Okapi ::

In zakaj za vraga nisi napisal imena in priimka?

markoxxx ::

Zdravo!
Zanima me, če sem kot prodajalec (personalni račun) dolžan plačati kakšen davek? Morem priznati, da ebaya nisem uporabjlal, tako da ne vem, kako sploh deluje :D

Okapi ::

Plačaš provizijo ebayu (in paypalu). Oziroma, si kar sama vzameta.

markoxxx ::

ok, hvala

mulc007 ::

Stvar ki sem jo poslal prodajalcu v tujino, se je vrnila in denar mi ni bil vrnjen.

Ebayeva stran mi ponuja, da v primeru če prodajalec ni plačal vrnjenega izdelka, naj ga kontaktiram (modro polje)
Kliknem na modro polje in pojavi se: Select an item
Kliknem ga in pod njim se pojavi Enter your item number
V ponujeno prazno polje skopiram številko artikla (12-mestna cifra) vendar spodaj napiše da številka ni prava.
Poskusil sem tudi s številko artikla pošiljanja (10-mestna cifra), pa tudi ne gre.

Kje najdem pravo cifro?

Machete ::

Mulc a si ti ziher, da je ebay zate? V parih dneh imaš toliko težav, kot jih sam nisem imel v 12. letih. Kaj čaraš sploh, da ti rata se zapletat v te situacije?

*
Si poslal priporočeno?
Imaš račun in potrdilo o pošiljanju?
Če imaš odpri dispute in vse priloži in spiši zakaj se gre.

Si se zmenil, da vrneš? Se je prodajalec strinjal? Kaj pravi, zakaj ni sprejel paketa? Premalo si napisal, da bi vedeli, kaj točno počneta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mulc007 ::

seveda sem odprl dispute in se zmenil da vrnem. Tudi tracking number sem poslal prodajalcu. Poslal sem priporočeno.
Na vrnjenem je bila etiketa da ni pravi naslov.

Ampak mene zanima kakšna številka je --Enter your item number--
V nemščini je ena od cifer ki jih imam 12-mestna cifra Artikelnummer.
Druga cifra ki jo imam je Rücksendnummer (vračilna številka)
Poskusil sem z obema pa ne gre skozi.

mulc007 ::

Kot zanimivost.... Glede pisma, ki sem ga poslal prodajalcu zato ker izdelek ni bil brezhiben, in ga prodajalec ni prevzel mogoče ali verjetno zato ker sem napisal le ime firme in naslov, ne pa tudi imena in priimka, ki bi moral biti pod imenom firme, je pismo prišlo nazaj k meni. Na naslovu je bila nalepka (prejemnik na naslovu ne obstaja) ravno med imenom firme in naslovom. Zato bi načeloma zadaj za nalepko ime in priimek sicer lahko bila, ampak v manjši pisavi kot ostalo.
Kuverto z etiketo sem pofotkal in poslal na ebay. Na paypalu se je potem še isti dan pojavil vrnjen znesek. Od tega je minilo dva dni zato mislim da ebay ne more več vzeti zneska.

mat89 ::

Pozdravljeni

Zanima me ali kdo ve kakšni so pogoji da prodajaš na e-bayu kot podjetnik? Imam s.p. in bi rad prodajal le en izdelek. Vem da rabiš pay pal in viso debetno kartico,kar vse imam. Pa tudi vem da e-bay pobere 10% ter pay pal 5%, vsaj tukaj sem tako zasledil. Koliko moraš mesečno kot podjetnik še plačat da lahko prodajaš gor in koliko je limit? Se bi pa registriral na nemškega, saj potem so izdelki vidni tudi drugod po svetu, tako da je pomoje vseeno na kateri e-bay se prijaviš.
Če je kdo pripravljen pomagat, sem tu pripravljen nekaj plačat,ampak vse na ZS sporočila. Saj bi čimprej rad začel s prodajo,ampak, nikjer na netu ne dobim nekih informacij glede tega.

Že vnaprej hvala

Alamar ::

Če odpreš ebay trgovino plačaš mesečno naročnino (odvisno od tipa trgovine) in v zameno v grobem dobiš več brezplačnih oglasov in malenkost nižjo končno provizijo (odvisno od tipa blaga)

https://www.ebay.com/help/selling/fees-...

mat89 ::

POzdravljeni

@Alamar hvala za povezavo. Kolikor sem zasledil da če kupec ni zadovoljen z artiklom ti lahko nazaj pošlje artikel, kar mi ne predstavlja težav, edino kolikor piše da prodajalec krije stroške pošilanja, kar pa je problem, ker bodo poštnine v moje primeru med 13-20 eura. Ali lahko napišem ko pisu, da v roku 45 od nakupa lahko vrnejo izdelek, vendar da kupec krije stroške pošilanja?

tikitoki ::

Spet nekaj novega. Danes sem dobil obvestilo, da zadeve nisem placal ze 32 dni in je bil odprt Unpaid item case opened. Ceprav od tega prodajalca nisem nicesar narocil, preden sem narocil od drugega prodajalca, sem verjetno pri tem prodajalcu preveril zadevo, sam nisem nicesar kupil. PRavzaprav bi bilo nemogoce, ker mi ob narocilu trga denar direktno s kreditne kartice in ob premajhnih sredstvih bi bilo narocilo zavrnjeno.

Zraven se pise, da bo prodajalec zadevo poslal, ko placam. Mislim, WTF. In edina opcija, ki jo ebay ponuja je PLACAJ. WTF. Prisilni nakupi?

Machete ::

Jao.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Don Retardo ::

Pozdravljeni,
kot sem že povprašal tukaj glede prodaje in mi je Okapi že lepo svetoval me zanima še nekaj stvari ni sicer se mi je zataknilo pri:
Shipping details
Pri Domestic shipping stran predpostavlja, da sem Američan. Zanima me kaj ste tu naredili? Izbral sem flat cost, potem pa hoče, da še izberem service ter cost. Handling time sem dal 5 dni.
Pri International shipping sem ravno tako izbral flat cost, ship-worldwide, service-Standard international shipping, potem pa hoče da izberem še cost.
Zdej paket je dimenzij 40×33×14 tehta pa 11.5kg (sem že vse pretvoril v inče in lbs).
Ker s prodajo prek spleta nimam nobenih izkušenj, me zanima kaj ste tukaj naredili. Hočem samo da stvar naredim prav, da ne bo nobenih problemov, ker če prodam vso robo bo ratalo za 5k+ EUR zato želim, da vse štima tako kot bi moralo.
Hvala.

bastadu ::

Eno vprašanje glede shranjenih iskanj na ebayu: včasih ko sem si shranil določeno iskanje na ebay.de ali ebay.co.uk ali ebay.com je v odvisnosti od tega na kateri izmed teh strani sem si iskanje shranil, tako sem potem dobival najdene zadetke na email. Zadnje mesece se pa dogaja, da si recimo na ebay.de shranim search in potem dobimam na email zadetke vedno od strani ebay.com, ki mi pa niso uporabni, saj so le ti locirani pretežno v ZDA; jaz pa bi rad EU zadetke ... Še kdo opaža enako in kako urediti?

Machete ::

Don Retardo je izjavil:

Pozdravljeni,


Preveri cenik PS in uredi cene ustrezno temu. 11kg zna kar nanesti. HANDLING TIME je čas (delovnih dni), da ti od plačila oddaš zadevo v tranzit. To ni čas pošiljanja, ko zadeva potuje, ampak tvoj odzivni čas. Vse te USA nastavitve se da 'zaobiti' tudi za prodajo iz SLO. Malo se igraj pa probavaj.

Domestic shipping
FLAT: same cost..
Economy shipping from outside USA (11-23 business days)

International shipping
Odkljukaj - Sell internationally with the Global Shipping Program
Other shipping options: FLAT: same cost..
Ship to: Worldwide
Standard international shipping

Razmisli edino, če bi poštnino že vštel v končno ceno in potem dal 0,00$ shipping / free shipping. Meni osebno so oglasi tega tipa bolj privačni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

tikitoki ::

Moram reci, da sem po zadnjih izkusnjah izredno razocaran z Ebayom.

Zadnja izkusnja je sledeca. Narocim par stvari s Kitajske. Zadeve nisem dobil, pred desetimi dnevi sem zato zelel sproziti spor za povrnitev kupnine, kar ni bilo mozno, ker je bil zadnji dan za dostavo napisan 8. april. Ok, tudi prav.

Danes, 10. aprila zelem sproziti spor za vrnitev kupnine in opcija ni vec na voljo, kot tudi ni mozna ocena prodajalca.

Kaksen drek je eBay, da ti ne pusti sproziti zahtevka za nedobljen izdelek, ker se tece cas predviden za dostavo, istocasno pati 2 dni pozneje, ne omogoca tega, niti ti ne omogoca ocene prodajalca. WTF, a ti ocenis prodajalca preden stvar sploh dobis:S. Damn, kaka beda od storitve.
Poden od podna in sedaj so se znasli na moji black listi scamerjev, ki se jim moras izogniti.

Machete ::

Ali prodajačec še obstaja na ebayu? Sproži postopek pač na paypalu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Sem placal s kreditno kartico, sicer gre pri ebayu vse preko paypala oz. kako je v tem primeru? ALi lahko se vedno sprozis paypal zascito ali ne?

Prodajaleca se obstajata in veselo prodajata. Sicer pa je lahko isti prodajalec pod dvema imenoma.

Machete ::

Ne plačuj kitajcem s karticami. Ne vem kje je problem, nisem še nikoli plačal na ebayu s kreditno, vedno paypal, parkrat nakazilo na račun. paypal dispute odpade, če si s kartico plačal. Ebay case only. To, da ti ga ne pusti odpreti mi je nenavadno, težko pa komentiram.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Bom moral paypal racun odpreti. V vsakem primeru bom pa poskusil v bodoce z aliexpress al cem podobnim, ker se mi zdi ebay sistem zelo slabo zasnovan. Definitivno nebi smelo priti do taksnih situacij.

Pred potekom roka za dostavo mi ni pustilo odpreti zahtevka (sem probal konec prejensjega meseca), po poteku roka pa spet nimam moznosti. Prvi del je sicer korekten, ker je nesmiselno zahtevati vracilo kupnine, preden mine rok za dostavo. Kriminalno pa je, da ti nimas nobenih opcij, k ta rok mine.

Oseba, ki je planirala ta sistem je mongoloid ali pa jim je vseeno za stranke.

Machete ::

Ebay je najbolj dovršen sistem, mislim, da ga samo ne uporabljaš 'prav'. Jaz težav v 12. letih še nisem imel, zapravim od 100-400 eur na mesec gor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ales ::

tikitoki je izjavil:

Bom moral paypal racun odpreti. V vsakem primeru bom pa poskusil v bodoce z aliexpress al cem podobnim, ker se mi zdi ebay sistem zelo slabo zasnovan. Definitivno nebi smelo priti do taksnih situacij.

Pred potekom roka za dostavo mi ni pustilo odpreti zahtevka (sem probal konec prejensjega meseca), po poteku roka pa spet nimam moznosti. Prvi del je sicer korekten, ker je nesmiselno zahtevati vracilo kupnine, preden mine rok za dostavo. Kriminalno pa je, da ti nimas nobenih opcij, k ta rok mine.

Oseba, ki je planirala ta sistem je mongoloid ali pa jim je vseeno za stranke.

Koliko časa je pa minilo od nakupa?

V vsakem primeru pa kontaktiraj podporo na eBay, tukaj ti težko kdo konkretno pomaga.

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Ebay je najbolj dovršen sistem, mislim, da ga samo ne uporabljaš 'prav'. Jaz težav v 12. letih še nisem imel, zapravim od 100-400 eur na mesec gor.


In kaj sem naredil narobe, ce mi sistem ni omogocal odpreti dispute pred desetimi dnevi. Naveden razlog je bil, da se ni potekel max. cas za dostavo.
ko pocakam, da rok potece, je pa ze prepozno?

Za oceno prodajalca je tudi prepozno, ker verjetno moras to narediti se pred prejemom izdelka:)?

Torej je ocena prodajalca in reklamacija nemogoca, ce ima dolg maximalni cas dostave?
Recimo bobu bob, slab sistem in pika.

Machete ::

Ne. Feedback daš, ko zadevo prejmeš kakopak.

Pojdi po teh korakih.
https://resolutioncenter.ebay.com

Ali pa daj print screene kaj ti napiše.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Hvala za link, bom probal in sporocim, ce je slo skozi.

tikitoki ::

Preko tega linka mi je uspelo odpreti dispute. Hvala Machete.
Se vedno pa mi noce iti cez ocena prodajalca.

DePalmo ::

Si mogoče na drugi strani? Mene je enkrat isto hecalo, pa sem potem probaval različne ebay strani in sem lahko dispute odprl samo preko .com.au, ker sem kao naročil preko tiste strani. Isto je bilo za feedback ...

kixs ::

tikitoki je izjavil:

Preko tega linka mi je uspelo odpreti dispute. Hvala Machete.
Se vedno pa mi noce iti cez ocena prodajalca.


Kam se ti mudi s feedbackom? Pocakaj, da se dispute resi.

tikitoki ::

DePalmo je izjavil:

Si mogoče na drugi strani? Mene je enkrat isto hecalo, pa sem potem probaval različne ebay strani in sem lahko dispute odprl samo preko .com.au, ker sem kao naročil preko tiste strani. Isto je bilo za feedback ...


Ja, sem bil na ebay.co.uk. Hvala.

kixs je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Preko tega linka mi je uspelo odpreti dispute. Hvala Machete.
Se vedno pa mi noce iti cez ocena prodajalca.


Kam se ti mudi s feedbackom? Pocakaj, da se dispute resi.


Povrnjenja kupnina mi ne povrne dveh mesecov cakanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Okapi ::

Ko kupuješ na ebayu od Kitajcev, z najnižjo možno poštnino, je čakanje vračunano v ceno. Vračunana je tudi verjetnost, da robe sploh ne boš dobil. Če se ti mudi, kupi na Amazonu ali pojdi v klasično trgovino.

Pač si en od tistih, za katere ebay ni primeren.

dottor ::

Se mi je že 2-3x zgodilo da nisem dobil naročenega, pa sem vsakič dobil novo pošiljanje (se je zgodilo da sem v roku tedna dni dobil 2 ista izdela, prvega ki ni prišu in drugega). Kot je reku Okapi. Če nekaj rabiš v kratkem naroči na Amazonu ali kakšni naši trgovini, na ebayu sam vse kar je v roku enega mesca sem že srečen.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tikitoki ::

Od nakupa sta minila ze dva dobra dva meseca. Sledenje kaze, da je zadeva na kitajski carini ze od zacetka. Nobene spremembe. Drug item tko nima sledenja, ce so poslali, vedo samo oni.

Aha, ker mislim, da si prodajalec zasluzi primerno oceno, ce stvari ne dobis, je eBay neprimeren zame:).

dottor ::

S temi ocenami je pa tudi malo tako... Sem že dajal slabe ocene pa sem ogromno krat dobil da mi vrnejo kupnino če jo spremenim ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

tikitoki je izjavil:

Od nakupa sta minila ze dva dobra dva meseca. Sledenje kaze, da je zadeva na kitajski carini ze od zacetka. Nobene spremembe. Drug item tko nima sledenja, ce so poslali, vedo samo oni.

Aha, ker mislim, da si prodajalec zasluzi primerno oceno, ce stvari ne dobis, je eBay neprimeren zame:).

Daj slabo oceno kitajski pošti, ne prodajalcu. Ali pa naroči z DHLom ali FedExom, če se ti mudi.

Več kot očitno je, da ebaya ne znaš uporabljati, pričakuješ preveč in kriviš napačne (ker se nisi znal pritožit, si popljuval ebay, kot da je on kriv, za problem s pošto kriviš prodajalca ...). Pač ena od tistih zoprnih strank, s kakršnimi nihče noče imeti opravka.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tikitoki ::

Okapi, z bedaki, k si ti, tudi nihce noce imeti opravka. Machete je ponudil link, nekdo drug pa pripomnil, da je napaka mogoce v uporabi napacne eBay podstrani. Ti pa sam bluzis. Sej vem, da tko nimas pojma zakaj zakaj ni mozno podajanje ocene prodajalcu in nisi sposoben konstruktivnega nasveta.

Da je izginila moznost pritozbe, ki so bile na voljo zgolj 10 dni nazaj in moras sedaj na neko posebno stran, je zajeb eBaya. Sam ti verjetno spadas med tiste nesposobne programerje, ki mislijo, da je naloga drugih, da se ukvarjajo s tvojimi skrpucali.

- da moram izdelke izbirati po slikah in nikjer ne pise naziva prodajalca je super dizajn, ce zelis nekomu oteziti delo
- da mi daje to moznost za izdelek, ki ga sploh nisem narocil, placal, ni bil nikoli poslan in ticket ze davno resen, je tudi super

Tako velika firma bi lahko rahlo bolj dodela svojo storitev. Ce bom kupoval preko strani sosedovega Lojezeta, bom prilagodil pricakovanja.

Hmm, prodajalec se je zganil sele, k sem odprl dispute. Na predhodno vprasanje pa ni bilo odgovora.
Da je eden izmed prodajalcev koncno sproduciral kodo za sledenje posiljki je tudi moja krivda, a ne? Pustimo ob strani, da mi tracker napise, da pod to kodo ni nicesar.
Zagotavljanje izbire moznosti posiljanja je v domeni prodajalca, ce izbira nezanesljive partnerje, je to slabo za posel in je prav, da se izraza v slabih ocenah. Tako lahko izberes ponudnika, kjer bos zadovoljen z nakupom

dottor ::

Dispute-a se kitajci bojijo kot hudi križa. Brez problema ti bodo vrnili denar samo za 5 zvezdic in dobro oceno. In kot je reku Okapi pošiljanje ni stvar prodajalca. Meni če se mudi z naročenim prosim (in doplačam 1-2$) pošiljanje po zraku, pol pride zadeva tudi v tednu pa pol.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Alamar ::

Okapi je popolnoma pravilno napisal, da ebaya očitno ne znaš uporabljati, zato je žaljenje popolnoma odveč. Priporočam branje te teme in oddelka pomoči na ebay strani, da osvojiš osnove poslovanja.

Han ::

AliExpress je podoben šmorn, le da PayPala sploh ne pozna.

Od naročila ventilatorja za grafično sta minila že več kot dva meseca. Več kot en mesec paket sploh ni zapustil Kitajske, ker se je zataknil na carini, čeprav je kupnina zanj zgolj 7 eur. Zadnji tacking kaže, da je že dva tedna v zraku - na poti v EU. K sreči je prodajalec kooperativen in je celo sam predlagal, da odprem dispute, naslednjič pa naročim z AliExpress dostavo in ne kitajsko polžjo pošto.

Od naročila flis brezrokavnika sta prav tako minila dva meseca. Stal je manj kot 30 eur in je še vedno na kitajski carini. Prodajalec na mojo željo sedaj poizveduje, kaj se dogaja s paketom. Če v naslednjih dveh tednih ne zapusti Kitajske, gre v dispute.

Je pa en paket, prav tako brezrokavnik (100% bombaž), prispel v treh tednih, ker se je očitno izognil vsem pregledom in izgubam/pozabam, in to z navadno kitajsko zračno pošto.

Okapi ::

Mogoče vam bo počasi postalo jasno, zakaj so v EU trgovinah stvari dražje kot pri Kitajcih na ebayu in Aliexpressu.

Han ::

Bi z veseljem kupil v EU oziroma v kokoški, pa ni za dobit.

Ales ::

A s Kitajske pa je za dobit? :))

Malo heca. Saj razumem to. Pač človek tvega in počaka, če se zaplete pa dispute in reševanje. Je pa sigurno potrebno vzeti v zakup tudi, da je s takimi nakupi lahko kar nekaj več dela in gre lahko kar nekaj živcev.

Pravzaprav se zdaj dogaja, da se vsak posameznik posebej ukvarja z mednarodno špedicijo, za vsak izdelek posebej. To niti pod razno ne more biti isto učinkovito, kot če se profesionalec ukvarja s tem istim za cel kontejner izdelkov. Ampak tega pa nočemo plačati in raje uvažamo sami.

Ali se to dejansko splača, je vprašanje. Na uspešnih nakupih se, na neuspešnih ne. Pač vsak sam potegne črto in se odloči, ali se bo šel te posle.
««
93 / 109
»»