» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
78 / 109
»»

lolipop2 ::

Naprej je trackal Royal mail. In tam je tudi ta status: 12/05/16 18:31 ARRIVED IN THE UK HEATHROW WORLDWIDE DC

Potem sem kontaktiral Royalmail in so celo odgovorili: The item arrived in the UK on 12/5, we would allow until 9/6 for delivery, sorry we have no further information.

Bom še počakal kak dan in potem dal poizvedbo. Upam, da mi kupec ne bo dal negativno oceno zaradi tega :-/ Koneckoncev, nisem nič kriv. Jaz sem poslal takoj

kixs ::

Sej, ce si mu prilimal tracking, potem itak vidi kaj se dogaja...

miha1135899 ::

Zdravo,

kupujem tole: Link
Na to polno ceno se 40% popusta in pa se nekaj dodatne opreme za ene 40€.

Teoreticno bom kitajcu reku naj ustvari artikel z vso opremo in popusti, kolega pa bo to potem kupu, ker jaz to ne znam kako gre :)

Kitajc sprasuje ali naj na paket, oz ne vem kam se to pise napise vrednost 120€, da bo manj teh import charges - to pa so verjetno DDV 22% in carinina ki pa ne vem koliko % je dejansko.

Torej vprasanje je, kaj mi more kitajc pol se zrihtat, ce to nizjo ceno vpise, ko me bo carina vprasala za racun? More zrihtat fake racun potem se? A so na racunih vidne kaksne kartice pa potem pridejo lahko kako do dejanske visine transakcije?

Hvala za cimprejsen odgovor
lp

Machete ::

Čisto nič ti ne pomaga, ker verjameš ali ne na carini imajo internet in ti najdejo ceno tega na hitro. Bolj kot boš mutil, dlje boš čakal. Plačal boš pa polno. Razen, če gre čisto random mimo odpiranja in kontrole.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

miha1135899 ::

Ja ze ze, sej lahko napise racun npr. 404€-70%. Je pa tako, da je vedno na tem radiu bil popust 20-40% ga kr dnevno spreminja, prvic pa vidim polnih 404€, kaj si naj misli potem carinik, ce bo ravno takrat 404€, ko bo on gledal, pa bom jaz vseeno po reglcih z -40% off?

Te cake s kitajci in ebayem ne poznam ampak mislim, da se vseeno, da cez ce se stratesko postima ceno na vseh potrebnih koncih ne sam na dejanskem paketu.

kixs ::

Carinika zanima samo koliko si ti placal. Tvoj racun od PayPal ali eBay-a.

Machete ::

To. Plus neko razumno toleranco imajo. Če boš pokazal račun za 300$ bo še ok, če bo pa 15 pa ne bodo nasedli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

miha1135899 ::

Aha ok, pol se raj ne bom zaj. nic... Se pravi racunam se 22% DDV, kaksen % je pa potem ta carinjenje in cemu to sploh sluzi?
Se pravi da ti to z nizjo napisano ceno samo sitnosti lahko prinese. Pa sprasujejo za racune samo ce sumijo glede na vrednost, da je prenizka, ali v vsakem primeru zatezijo? Reku bom naj 300$ napise pa bo kaj bo, sej js ne morem vedt kaj kitajc kraca po paketu :)

Okapi ::

Pri takšnih večjih stvareh vedno hočejo videti račun in nakazilo.

O.

T_F_7 ::

Kupil sem plastičen ovitek - case za telefon od prodajalca iz Neaplja (budala jaz), ki se ne prilega telefonu kot bi se moral, zato ga želim vrniti in dobiti povrnjen denar. Zavedam se, da so stroški pošiljanja nazaj na moji strani.

1) Zanima me, če bo povrnjen denar enak ceni izdelka + poštnini ali samo ceni izdelka?

Prodajalec muti, da naj mu pošljem slike ovitka (sem mu že), vendar na slikah ni razvidno zakaj izdelek ne sede na telefon in tudi to sem mu povedal. Skratka na vsak način me želi prepričati, da izdelek štima, zato da ne bi rabil vrniti denarja.

2) Zanima me, če tudi pri tovrstnih nakupih velja tista fora, da lahko ne glede na vse, vrneš izdelek v roku 14 dni brez obrazložitve? (plačal sem ga več kot 14 dni nazaj, dobil pa 3 dni nazaj)

3) V primeru v 2) točke, dobim povrnjen samo znesek cene izdelka brez poštnine?

4) Se mi potemtakem bolj splača PayPal prijava?

Vnaprej hvala za odgovore.

OK.d ::

Pa kje si glih italjana našel med toliko kitajci8-O
LPOK.d

Okapi ::

Če je prodajalec firma, velja pravilo o vračilu brez vprašanja. Če je prodajalec zasebnik, pa ne velja. Nazaj moraš dobiti toliko, kolikor si plačal.

Če boš ebay prepričal, da je prodajalec poslal napačen izdelek, bo moral povrniti tudi poštnino za nazaj.

T_F_7 ::

@OK.d: ne italijana, pač pa neapeljčana. je bil pač edini, ki je imel željeni case.

@Okapi: predvidevam, da je to firma, ker ima več ebay trgovin, facebook stran: link. Kako pa vem za ziher, da je firma?

Pithlit ::

Registrato come venditore professionale

Takole.
Life is as complicated as we make it...

T_F_7 ::

Pithlit je izjavil:

Registrato come venditore professionale

Takole.


Hvala ti za tole. Če ima firmo, potem ne vem kaj buba. Kaj če vrnem v roku 14 dni brez razloga, potem mi je dolžan vrniti samo ceno izdelka in ne poštnine, ki sem jo plačal, da mi pošlje izdelek?

Pithlit ::

Vrnit ti mora vse kar je dobil od tebe. Nikakor pa ni dolžan vračat poštnine ki jo boš ti dal za pošiljanje nazaj.
Life is as complicated as we make it...

T_F_7 ::

Pithlit je izjavil:

Vrnit ti mora vse kar je dobil od tebe.

Super.

Pithlit je izjavil:

Nikakor pa ni dolžan vračat poštnine ki jo boš ti dal za pošiljanje nazaj.

To itak, ker ima napisano, da stroške vračila plača kupec.

Hvala folk za pomoč.

mat11 ::

Če si plačal z paypalom izdelek ki si ga kupil ti paypal vrne stroške pošiljanja nazaj. Poglej na paypalu. Mmeni so vrnili ko sem vračal izdelek, sicer je trajalo kakšen teden pa vseeno. :)
mat

Okapi ::

Ampak ne kar avtomatično, če si samo premisliš.

T_F_7 ::

mat11 je izjavil:

Če si plačal z paypalom izdelek ki si ga kupil ti paypal vrne stroške pošiljanja nazaj. Poglej na paypalu. Mmeni so vrnili ko sem vračal izdelek, sicer je trajalo kakšen teden pa vseeno. :)


Kako prideš do tega? Izdelek bom vrnil, ker ne ustreza opisu oz. ker plastični etui ne sede in se ne oprime telefona kot bi moral, pač pa se telefon v njemu premika/trese, ker je etui preveč ohlapen.

mat11 ::

Poglej na Paypalu.
mat

miha1135899 ::

miha1135899 je izjavil:

Zdravo,

kupujem tole: Link
Na to polno ceno se 40% popusta in pa se nekaj dodatne opreme za ene 40€.

Teoreticno bom kitajcu reku naj ustvari artikel z vso opremo in popusti, kolega pa bo to potem kupu, ker jaz to ne znam kako gre :)

Kitajc sprasuje ali naj na paket, oz ne vem kam se to pise napise vrednost 120€, da bo manj teh import charges - to pa so verjetno DDV 22% in carinina ki pa ne vem koliko % je dejansko.

Torej vprasanje je, kaj mi more kitajc pol se zrihtat, ce to nizjo ceno vpise, ko me bo carina vprasala za racun? More zrihtat fake racun potem se? A so na racunih vidne kaksne kartice pa potem pridejo lahko kako do dejanske visine transakcije?

Hvala za cimprejsen odgovor
lp


Glede tega bi vprasal se kaj pomeni 'Proforma invoice P/I', ki ga ponuja prodajalc? Verjetn misli naredit s fake ceno, kaj pa to nasim carinikom pomeni?

luky ::

Fantje kaj vam Ebay nakupi delajo, ker mene ko kliknem plačilo vrže ven zaslon z mojimi podatki in napiše kao neka napaka ter naj poskusim pozneje...
luky!

T_F_7 ::

mat11 je izjavil:

Poglej na Paypalu.


to je to najbrž: https://www.paypal-returns.com/hc/en-au...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

orbika ::

Imam eno vprašanje ... pri tem spodnjem izdelku piše, da je iz Velike Britanije
http://www.ebay.de/itm/XBOX-360-Control...

Artikelstandort: Nottingham, Großbritannien

Ampak, če pogledam ocene, pa tam piše, da je prodajalec na Kitajskem.


Kako je to mogoče? Bom moral plačati DDV če naročim pri njem?

Pithlit ::

Guglaj "drop shipping". Če se hočeš kaj naučit. Če ne, pa verjemi na besedo da je mogoče.

Ne, ne boš plačal DDV. Oz, če ga slučajno boš... lahko mirne duše zahtevaš ta znesek (DDV) nazaj zaradi zavajanja.
Life is as complicated as we make it...

T_F_7 ::

@orbika: to so tej šalabajzerji... pol se pa ti moraš ukvarjat s slovensko carinsko službo ;((

Pithlit ::

Nič se ti ni treba ukvarjat. Plačaš kar hočejo in zahtevaš refund od kekca.
Life is as complicated as we make it...

orbika ::

OK, hvala za odgovore.

Torej tip je prodajalec iz Kitajske, ampak v EU-ju ima neke vrste logistični center oz. partnerja, skratka nekoga, ki ima vse to na zalogi in ti pol ta druga oseba pošlje naročeno iz VB, Nemčije, Nizozemske ipd., če prav razumem?

Drop shipping @ Wikipedia

T_F_7 ::

Pithlit je izjavil:

Nič se ti ni treba ukvarjat. Plačaš kar hočejo in zahtevaš refund od kekca.


Že samo to je ukrvarjanje: dokazila carinski službi, zahtevanje refunda od kekca, ki po navadi komplicira itd.

Pithlit ::

Dobro... napisal si "ukvarjanje s carinsko službo". Zdaj si dodal pa še kompliciranje kekca. Pa tudi tako ti vse vzame par klikov in par minut kucanja po tipkovnici. Ni baš nekaj. Odvisno od keša. Če se gre za 1 euro pol ja, ni vredno.
Life is as complicated as we make it...

Kaj ::

Ej cca kolko pride poštnina do kitajske, če bi žežel nek izdelek vrniti? Predvidevam da se ne splača...

m3k ::

T_F_7 ::

@Pithlit: Hotel sem reči, da imaš zaradi kekca, ki glumi na eBayu, nepotrebno dodatno delo. Za male pare se ne splača, ampak v takih primerih zna prit v igro princip. Že samo to, da mu ne dovoliš, da te nategne.

Hojzz ::

kako je zdaj s tem Global shipping program? Se še plača kaj dodatno ob uvozu v Slovenijo ali ne?

Pithlit ::

Ne. Razen če kdo kje konkretno zajebe.
Life is as complicated as we make it...

Nejkoy ::

Živjo

Jaz bi pa rabil eno razlago. Registriran sem na ebay.com in ebay.co.uk z enakim uporabniškim računom. Ko sem hotel se prijaviti na ebay.de sem moram ustvariti nov profil, saj prijava ni uspešna z istim uporabniškim imenom in geslom kot na .com in co.uk. Je to normalno tako?

Pithlit ::

Ne, ni normalno. Je pa verjetnost uporabnikovega zajeba veliko, veliko višja (tudi če se pogovarjamo o 0.1% možnosti) kot zajeb ebay-a. Tko da... dej se prepričat da delaš vse prav. Ene 10x (razni 'capsi' pa 'šifti' in 'altgr-ji'...)
Life is as complicated as we make it...

orbika ::

Sem naročil, bomo videli od kod bo prispelo in kakšni dodatni stroški bodo. Potem bom ustrezno ukrepal.

Pithlit ::

Tko... mimogrede... tudi nas 'stare mačke' tja in sem pusti 'inovativnost' prodajalcev čisto brez besed:

Naročila 26m kabla - dobila 26m kabla... v 26 kosih po 1m! Aja, pa še dvožilni je, namesto 3.

Ampak kul, Improvisation is my middle name. 3 'metri' so že konvertirani iz 2 v 3 žilne... in položeni. Ostalo sledi čez vikend.
Life is as complicated as we make it...

OK.d ::

Saj ne moreš verjet:))
LPOK.d

Limona ::

zdravo,

mene pa zanima če mi kdo razloži kako na nemškem ebayu kot prodajalec pridobiti
eBay-Garantie, in kaj to pomeni?

Kaj ::



Kakšna cenejša sledljiva varianta za dostavo na Kitajsko? (200g paketek) - vračam defekten izdelek, vreden 45EUR. Verjetno ne bom pristal na to.
Nekaj sem tu gor pred časom zasledil o nekih kurirjih, da ti oni plačajo in nekaj, ampak kako to deluje točno, kako se o tem zanesljivo dogovoriti.

Qcube ::

To verjetno lahko pošlješ kot pisemsko pošiljko in je poceni. Vprašaj na pošti.

darkolord ::

Priporočeno pismo.

Kaj ::

Hm, kot priporočeno pismo... Bo to šlo za paketek 9x9x9 cm?

darkolord ::

Mislim, da je celo premajhen :). Pismo je minimalno 9 x 14 cm. Vsota vseh treh stranic mora biti manjša od 90 cm. Najdaljša stranica ne sme presegati 60 cm. Najvišja masa je 2 kg.

Drugače povedano, 2 kilsko 30 x 30 x 30 cm veliko škatlo lahko pošlješ kot pismo.

Kaj ::

Wou, čakite, sej res, kaj pa carinje? Lohk še tle kej pride?

kixs ::

To te sploh ne zanima. Ti bos moral izpolniti se CN22 obrazec in ga pravilno oznaci kot: RETURNED GOODS - FAILED SALE

Pithlit ::

OK... raje kot nekaj po CN22 pisat po random nasvetu z random foruma... naredi začasni izvoz.
Life is as complicated as we make it...
««
78 / 109
»»