» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
77 / 109
»»

otago ::

janeznovak A gmail D com ?? piše your address, vsaj tako si razlagam ?

Še eno vprašanje. Praktično ne kupujem na dražbah (auction) na ebay-u. Kakšen je postopek draženja. Se pravi, če stane izdelek trenutno 5.00 $ in piše, da moram za prevzem ponudbe napisati 5.50, hkrati pa bi sam dražil maksimalno do npr. 10.00$. Če napišem 10.00:
- ali bo potem moja ponudba 5.50 in se če se pojavi konkurenčna ponudba višala do max 10.00
- ali takoj 10.00, s čimer preplačam, v kolikor ni konkurenčne ponudbe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Okapi ::

5,50

Magic1 ::

SG_101 je izjavil:

želim vrniti en polnilec v ZDA, ker pač ne deluje tako kot bi moral. Ko sem povprašal kako je s poštnino iz Slovenije do ZDA, če jo plača prodajalec (ker pač je izdelek pokvarjen oz. ne deluje kot bi moral), mi je napisal tole:

In order for us to issue a prepaid return label, please verify your email address using the following format:
username A domain D com (Example: "ebay A gmail D com")
Once the item is returned to our warehouse, you will receive a refund once your item is processed.

Ne vem točno kaj to pomeni, mi lahko kdo prosim razloži?

Se mi zdi, da ebay ne dovoljuje email naslovov v svojih sporočilih. Sprašuje te za mail, napisan tako, da ga ne bo ebay avtomatično zbrisal, da ti pošlje potrdilo za pošiljanje(sam ne vem ali to deluje v Sloveniji), s katerim naj bi ti poslal izdelek nazaj brezplačno. Obdrži potrdilo o oddaji pošiljke in dokazno gradivo napake, če bo kompliciral, da boš lahko uspešno escalate dispute.
Magic

SG_101 ::

no kakorkoli, mi je vrnil denar, izdelek pa lahko obdržim. hvala vseeno.

St235 ::

zanimivo, zakaj bi obdržal izdelek če ne deluje?

Machete ::

Ne deluje tako kot bi moral :] Prodajalcu ne da ubadati, saj sta poštnina in čas veliko dražja od polnilca, logična poteza.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Nekateri hocejo pred refundom sliko z unicenim izdelkom - fizicno.

lolipop2 ::

Lahko malo pomoči tule, prosim?

Na e-bayu sem prodal en izdelek in sedaj čakam plačilo. Gre za en T-shirt. Ali lahko, ko prejmem plačilo, kuverto nesem na pošto in jo pošljem priporočeno, brez da bi printal "shipping label" z ebaya? Paket pa gre v UK oz Isle of Man.

Alamar ::

Seveda lahko. Ko boš kuverto poslal, označi na ebayu, da je odposlano in vpiši sledilno številko. Isle of Man ni v EU zato na pošti vzemi zeleno carinsko deklaracijo, jo izpolni in nalepi na kuverto.

lolipop2 ::

Hvala za info.

A brez te carinske deklaracije pa ne bo v redu? Koliko pa je cena te deklaracija?

Alamar ::

Nalepka je zastonj. Raje nalepi, sicer so možne razne komplikacije.

lolipop2 ::

ok, hvala! Samo še tole... a naslov za pošiljanje - njegov, to je tisti, ki ga izpiše v obvestilu, da je izdelek prodan? Malo mi je sicer čuden naslov, nobene hišne cifre.

Okapi ::

Klikni "Print shipping label" in prepiši poln naslov.

O.

lolipop2 ::

Okapi je izjavil:

Klikni "Print shipping label" in prepiši poln naslov.

O.


A mi ne bo potem zaračunalo to nalepko? Ker jaz bom nesel na pošto in tam napisal vse skupaj.

Okapi ::

Nič ti ne bo zaračunalo. Ta stvar pri nas itak ne deluje.

O.

lolipop2 ::

A-ha. OK, hvala za informacijo.
Bom uredil, samo da mi model nakaže. :)

AndreAS ::

Pozdravljeni,

Na Ebay-u ( .de ) sem nabavil baterijo za tablico Note 10.1 , baterija je prišla zlomljena ( slabo zapakirana ). Plačal z PAYPALOM. Sprožil sem postopek uničene robe na ebay-u. Odgovora prodajalca še nisem prejel, po ebay-u ima časa do 20.5.
Kaj je najbolje da se počaka na ta datum in EBAY dalje rihta ali sprožim dispute na PAYPAL-u. Da ne zamudim kakšnih rokov itd.

Vsi ki kaj več veste, prosim povejte malo.
P.S. gre za zadevo cca 20 €
Lp ,Andrej

kixs ::

Ce si ze prozil despute, potem pac pocakaj. Pri PayPalu imas po vecini casa 180 dni za odprtje disputa.

Machete ::

Pa prvo se napiše sporočilo, ''živjo, dobil sem zlomljeno baterijo, kako bova rešila?'' Čemu kar takoj odpirati case..? Sami roboti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

AndreAS ::

Nič nisem dispu-tal. Pač sem med možnostmi ki so na voljo izbral da je prišel poškodovan oziroma napačen izdelek. Kaj pa naj, kitajca ki prodaja ponarejeno robo preko .de ebay-a.

Magic1 ::

Sej če odpreš case, ti itak da 2 tedna, da se normalno zmeniš s prodajalcem. Šele potem, če vidiš da ne gre, lahko escaliraš in posreduje ebay.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

AC_DC ::

V "My eBay: Summary"
zraven enega izdelka, ki sem ga kupil in še ne dobil piše "days left XX YY".

Zakaj gre tu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Kaj ::

Glede odobravanja pritožb so na ebayu zelo super. Zadnjič sem prejel fračo, ki bi glede na opis morala biti iz stainless steel (čeprav to za delovanje frače ni bistveno), ampak je bila iz neke povceni zlitine, pošljem pritožbo prodajalcu, mi ne odgovori v enem tednu, kliknem da ebay stopi vmes in so v pol dneva odobrili vrnitev kupnine.
Spet drugič izdelka nisem prejel (resno) in je prodajalec takoj vrnil kupnino.
Iz teh dveh primerov bi sklepal, da ljudje to vračanje kupnine zelo izkoriščajo. Itak vse pride po navadni nesledljivi pošti in ne preverjajo, kaj res pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Machete ::

AC_DC je izjavil:

V "My eBay: Summary"
zraven enega izdelka, ki sem ga kupil in še ne dobil piše "days left XX YY".
Zakaj gre tu ?


Lahko da, kolikor je še do predvidene dostave. Če daš pa print screen, bo pa sigurno jasno kaj gledaš :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AC_DC ::

Machete


btw, je normalno za pošiljka iz UK (Bristol) potuje v Slo že 14 dan ?

Machete ::

Tale artikel imaš ti na watch listi. Točno tega nisi kupil in to odšteva do izteka oglasa. Kar si kupil, imaš spodaj pod Orders.
Drugače pa ne ni normalno. Iz UKja večinoma pride znotraj 5. delovnih dni.

Tule ima isti prodajalec enega podobnega, ne vem če je čisto isti nekaj ceneje. Samo še dva komada. Tcoj artikel pa ni več na voljo, niti ga ne najde search..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kixs ::

AC_DC je izjavil:

Machete


btw, je normalno za pošiljka iz UK (Bristol) potuje v Slo že 14 dan ?


Kar si prilepil, nisi kupil. In tega sigurno ne bos dobil tudi, ce cakas 5 let ;)

Kaj ::

Ej kaj to pomen "Buy it now or best offer"? Poše namreč pogosto pri zavihku "Buy it now" in ne gre za avkcijo?

amacar ::

Kaj misliš da pomeni buy it now? Da kupiš takoj.

Best offer pa, da lahko ponudiš svojo ceno, če je prodajalcu ok, jo lahko sprejme in dobiš izdelek ceneje, lahko pa ti zavrne oz da svojo protiponudbo.

Machete ::

Buy it now pomeni, da kupiš po napisani ceni. Best Offer pa pomeni, da daš lahko svojo ponudbo in potem jo prodajalec ali sprejme ali zavrne. Lahko pa ti da kontra ponudbo in ti daš spet kontra ponudbo.. torej neke vrste glihanje. Lahko pa pri glihanju samo trikrat daš popravljeno ponudbo, če se ne motim.
Lahko imaš kot prodajalec avtomatsko nastavljeno, da sprejme nad določeno cifro, ali avtomatsko zavrne pod določeno. Zato je rezultat tvoje ponudbe lahko hipen, ali pa moraš počakat, da se ročno odzove.
Buy now imaš tudi pri avkcijah, saj lahko prehitiš oz. preprečiš dražbo (in morebitno višjo ceno od ponujene pod 'buy now').
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

SumTingWong ::

Kaj se zgodi, če zmagam na avkciji, kjer "Seller may not ship to Slovenia"?

Machete ::

Ja ne bo ti poslal :) Zmeni se ane, ta čas ko sprašuješ tu, bi lahko vprašal prodajalca :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SumTingWong ::

Haha prodajalci rabijo tudi po pol dneva in več, da odgovorijo. Konec avkcije bo pa čez 4 ure. Morda pri IT, FR in podobnih kaj več pošiljajo v SLO, kot pr CO.UK in DE?

Machete ::

Ne. Še manj. Fancozi in Italijani so precej samozadostni, za ostalo Evropo povečini niti ne vedo, večinoma se niti ne spomnijo, da bi lahko poslali kaj ven. Uk in Nemci so bolj 'svetski' in Eu in World jemljejo bolj samoumevno.
Drugače še vedno lahko vprašaš, brez dogovora znaš imeti težavo, če se ne bo strinjal. Lahko pa tudi spodaj piše pod exceptions, kam pošilja in kam ne. Če link ni preveč skrivnosten ga nalimaj tu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SumTingWong ::

Ne saj piše : "Posts to UK" :( Ah crap. Gre se za Samsung Tab S 8.4, ki ga v Sloveniji ne dobim. Ta ima pa končno solidno ceno (145 funtov) za Buy It Now.

Machete ::

Kle maš enga za podobno ceno http://www.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-T... .. če je to isto. Poglej še malo na amazon, idealo, computer universe ali pač še I, FR, PL ebay, če kdo pošilja za dober denar. (Francozi in Italijani imajo generalno kar navite cene tehnikalij).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SumTingWong ::

Vse sem preveril :( Geizhals, Idealo, Ebay nemški, angleški, italijanski, francoski, amazone vse ... Tole je vse pokupljeno, je dobra roba :D
Tale je malo predrag. Tam do 150 funtov dam skupaj z poštnino. Novega sem našel za 280€, tako da za rabljenega ne bi dajal 240€.
Bom še malo avkcije spremljal. Predvčerajsšnim je za 201€ šla LTE verzija z dodatno 128GB MicroSD kartico :8)

Okapi ::

Če ne pošilja v Slovenijo, ti pač ne bo poslal. Problem je samo, ker ti lahko, če se prej ne pozanimaš, pošlje, ampak nabije visoko poštnino. Potem imaš pa ti probleme, ker načeloma robo moraš kupit.

O.

SumTingWong ::

A je lahko kaj narobe, če dam v Ebay od Cheaperandmore naslov za pošiljanje, da prepošljejo iz DE v SLO? Pa čeprav bi plačal z Paypal, ki ima slovenski naslov.

amacar ::

Odvisno če ima prodajalec napisano, da pošilja le na paypal naslov.

SumTingWong ::

Kako pa to ugotovim? Napisano ima, da morda ne pošilja v Slovenijo in pa da lahko plačam z Paypal, Credit Card, Debit Card.
Se opravičujem za taka vprašanja, nisem vešč nemščine, pomagam si z Google Translate.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

A ima v opisu napisano I only ship to verified paypal addresses al kaj podobno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SumTingWong ::

Če bi pisalo angleško bi razumel :)) Gledam zdajle co.uk če najdem kje tale "shipping only to PayPal address".
Ali je možno, da je če je opcija samo PayPal, potem pošlje na PayPal address, če pa tudi Credit Card in ostalo, pa lahko izbereš naslov?

St235 ::

da, pogosto pošljejo avtomatično na paypal. Lahko sicer probaš napisat prodajalcu, da bi želel drug naslov ampak pogosto tega ne bodo storili. Možno je da že v osnovi izdelka sploh ne boš mogel kupit, če piše da ne pošilja v Slovenijo.

Pithlit ::

Mah... vprašaj prodajalca če lahko pošlje na 'prijateljev' naslov v nemčiji namesto tebi. Saj ni nek bavbav. Če reče ne, je ne... če reče ja, je pa ja. Zmenit se da čuda.
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

Da se, ampak če je čez ~2 uri konec avkcije ... :)) Bom probal najti nekoga, ki pošilja v zakotno Slovenijo :|

lolipop2 ::

Je morda kdo že pošiljal pošto v Anglijo? Koliko časa je trajalo?
Jaz sem poslal paket 11.5., 12.5. je prispel na zbirni center: 12/05/16 18:31 ARRIVED IN THE UK HEATHROW WORLDWIDE DC

Sedaj pa do danes nič od nič. Kaj menite, je potrebno še počakati? Ne vem, kaj bo naredil kupec z ebaya, ker še ni dobil paketa. :(

Okapi ::

Naredi poizvedbo na pošti.

lolipop2 ::

To bom v vsakem primeru. Ampak bi rad prej vedel, če je navada, da toliko časa traja vse skupaj

mat11 ::

Če si postlal z pošto Slovenije, je čisto možno da je zadnji zapis ko pride v Anglijo. Pokliči na pošto da ti povejo kdo je naprej dostavljal. Tam bi ponavadi lahko trackal pošiljko. Skoraj sigurno je pošiljka že pri njemu.
mat
««
77 / 109
»»