» »

Program za povezavo računalnikov

Program za povezavo računalnikov

mlakar ::

Pozdravljeni!

Iščem eno programsko rešitev, ki bi mi omogočala sledeče:

Na osebnem računalniku imam vse podatke (dokumente, slike, filme...) sedaj pa nebi rad prenašal in "mazal" prenosnika, a vseeno bi rad dostopal ves čas do njih.

Sedaj me pa zanima, kako to naredit.

- Do vseh podatkov ki so na PC-ju bi rad dostopal na prenosniku.

- Da se mi določene mape, vsakič ko se povečezm na domače omrežje sinhronizirajo med seboj, tako da ostane zadnja verzija na obeh računlnikih. Tako da lahko delaš na obeh računalnikih in ti ni potrebno prenašati dokumentov ročno.

Kaj predlagate?

HVALA za pomoč!

Lep pozdrav
  • spremenil: mlakar ()

mlakar ::

Je za tak primer edina varjanta FTP server na PC? Mal sem že pozabu kako deluje ftp, se lahko gleda, ureja slike, dokumente... iz ftp-ja ali jih je potrebno najprej prenest? Kako je pa s sinhronizacijo, se da kaj podobnega naradit kot se naredi pri sinhronizaciji PC in WM dlačnika, ko imaš možnost da se tudi mape sinhronizirajo?

LP

fery ::

Za dostop vseh podatkov na PC-ju rabiš le disk, na katerem so podatki, dati v skupno rabo. Če je v mreži več računalnikov, dodaj geslo, ki ga v prenosnik vneseš le prvič.
Za sinhronizacijo map imaš morje programov, vsak ima kup nastavitev in med njimi boš z lahkoto našel nekaj zase (Googlaj synchronize folders).

lp

mlakar ::

fery hvala! Kaj pa ko nisem priklopljen na domače omrežje, a bi vseeno rad prišel do mape ki je v skupni rabi?

lp

gokky ::

Če imaš na prenosniku Windows XP/Vista, ti želeno funkcionalnost (sinhronizacijo) omogoča že operacijski sistem na prenosniku.

mlakar ::

Kje najdem to funkcijo?

Za vstop do podatkov v skupni rabi v tujem omrežju je pa najboljša varjanta ftp?

damjanj ::

prvo daš v skupno rabo. pod zavihkom "security" pa nastaviš uporabnika ki lahko te datoteke spreminja, prebira in ti ni treba nič jajčkat z kakim geslom ki ga je treba vpisovat
drugo nastaviš si "offline files" ki je tudi pod zavihkom kjer je skupna raba. Ko se boš priklopil na domače omrežje se bo sinhroniziralo na zadnje stanje. (npr. če boš na PC-ju delal se bo na prenosniku ta verzija posodobila ker se pač posodablja po časovnem žigu.

Tomaz Eruj ::

kako bi pa lahko povezal 2 računalnika (moj in kolegov) za igranje preko LANa.
to naj bi se dalo s programom HAMACHI toda v igri ne deluje

damjanj ::

Dva računalnika lahko enako povežeš preko VPN-a v "skupno omrežje". To funkcijo imajo Win XP že vgrajeno.
Na enem WinXP nastaviš kot VPN Server na drugem pa enostavno VPN povezavo do tega računalnika.
Prijazen sosed iz M$ ti opis daj ena tem Linku: http://support.microsoft.com/kb/314076/...

Tomaz Eruj ::

hvala damjanj, toda to ne deluje.

 to mi recimo napiše gamespy arcade.

to mi recimo napiše gamespy arcade.



kako naj se poveževa če ma moj PC en IP, modem port drugega, hamachi client pa tretjega?

gokky ::

Igre brez meja so po mojih izkušnjah dobro gojišče za črve in podobno nesnago. Smatraj se opozorjenega.

Sicer pa je najbolje, da ima eden od soigralcev (najbolje tisti z največ linka) pravi VPN usmerjevalnik (Draytek Vigor, LinkySys Wrt54GL z DD-WRT,...), pa se vsi priključite v njegovo mrežo. Da preprečite širjenje nesnage tudi na VPN vzpostavite požarni zid.

Druga možnost je, da vsak na svojem usmerjevalniku odpirate porte, preko katerih gre igra. Seveda tega nisem predlagal.

mlakar ::

prvo daš v skupno rabo. pod zavihkom "security" pa nastaviš uporabnika ki lahko te datoteke spreminja, prebira in ti ni treba nič jajčkat z kakim geslom ki ga je treba vpisovat
drugo nastaviš si "offline files" ki je tudi pod zavihkom kjer je skupna raba. Ko se boš priklopil na domače omrežje se bo sinhroniziralo na zadnje stanje. (npr. če boš na PC-ju delal se bo na prenosniku ta verzija posodobila ker se pač posodablja po časovnem žigu.


Supr hvala!

Kam pa shranjuje podatke ki so na voljo oz. iz kje jih bere ko drug računalnik ni online? Kopira celo mapo na disk v isti velikosti kot je na drugem disku?

tempoFlow ::

Sinhronizacija ti skopira vse datoteke na lokalni disk, tako da lahko vedno dostopaš do njih. Je pa res, da zna zasesti ogromno prostora (je pa potrebno pri "Offline files" odkljukati "Synchronize all offline files before logging off".
Mislim pa, da vse zapisuje v neke datoteke v lokalni profil.

mlakar ::

Imel sem datoteke v skupni rabi brez povezave, sedaj pa me zanima, kako izbrisati začasne datoteke na disku. Po pregledu bi moralo biti zasedeenga prostora cca. 20gb,kjub temu da sem počistil začasne datoteke, je zasedenega prostora še vedno 80gb.

lp

dfajt ::

Izbrisati moraš CSC cache:
http://offlinefiles.blogspot.com/2008/0...

mlakar ::

Kakšen pa je postopek pri Visti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupna raba tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
242055 (895) mihagr
»

Prenosnik kot prikazovalec slike iz fiksnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8927 (821) Icematxyz
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153741 (3090) Kankan
»

Dostop do mojega računalnika v domačem omrežju onemogočeno ??!!?!??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71764 (1634) sese12
»

Zunanji disk Ethernet

Oddelek: Kaj kupiti
122504 (2154) zee

Več podobnih tem