» »

Zunanji disk Ethernet

Zunanji disk Ethernet

Kekec ::


Pravzaprav iščen nekaj takšnega (glej sliko). Ali vi kdo za kaj podobnega ali če kdo pozna tega WD NetCenter Ethernet Hard drive 320 Gb.
Pomebno mi je da ima dobre hitrosti prenos podatkov da je tih(to je zlo pomebno) in pomožnosti še kaj več.

Vsak nasvet je dobrodošel.
  • spremenil: Kekec ()

snajper_SLO ::

60.000 tolarjev

- 320 Gb kapaciteta
- 7.200 obratov
- 8 MB Buffer
- 4.2 ms povprečni dostopni čas
- 8.9 ms povprečni pisalni čas
- 2.0 ms celotni premik
- Ethernet

sem ga že videl v akciji (v deluvanju), priklopljenega na Routerja (asus)


!!! KLIKNI !!!

Zgodovina sprememb…

Kekec ::

A res, potem lahko poveš če je dovolj hiter naprimer da bi gor shranjeval video posnetke za obdelavo in predvsem kako je kaj glasen.
lp

zee ::

malo sem prebiral komentarje uporabnikov (žal samo dveh, bom še malo pobrskal) in eden od njiju je pograjal hitrost sistema. drugi je pohvalil enostavnost inštalacije tiskalnika.

tudi sam razmišljam o nakupu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

snajper_SLO ::

Tak tu maš PDF opis od njega

!!! KLIKNI !!!

Kekec ::

Hmmm izgleda dober.

Vem kaj hočem za božička :)

r5r ::

Podpirajo tej zunanji mrežni diski prijavo v Windows AD (domeno)?

Kako se sploh tej diski vidijo na omrežni soseščini? Kot en računalnik z eno skupno rabo?
And it makes me wonder.

Cokolesnik ::

Jaz uporabljam WD-jev zunanji disk iz družine NetCenter (250 GB) že nekaj mesecev in lahko rečem, da do sedaj ni bilo nobenih problemov. Namestitev je enostavna kar prek brskalnika (podobno kot pri routerjih), hrupnost je zanemarljiva, zanesljivost pa je res dobra. Ko sem imel Linksys-ovo enoto za priklop zunanjih trdih diskov (NSLU ali nekaj podobnega), se je velikokrat obesila, zato sem jo uspel vrniti in se odločiti za nekoliko dražjo, a kot iz izkušenj rečeno, odlično rešitev dostopanja podatkov vseh računalnikov v lokalnem omrežju.

@r5r: V omrežju je disk viden kot računalnik, kjer so dosegljive mape, določene v skupni rabi. Kar se tiče nastavitev v omrežju, lahko definiraš standardne parametre (IP, maska, ime workgroup-a...) Mogoče največ izveš v spletnem priročniku za uporabo tega diska, če te še zanimajo dodatne nastavitve.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Naj razložim kako deluje Windows AD (domena). Na Windows Server kišti je seznam uporabnikov (nek LDAP = AD) in seznam teh uporabnikov je na voljo na vseh računalnikih povezanih v domeno. Torej, ko hočeš omogočiti skupno rabo datotek imaš seznam uporabnikov iz strežnika.

Tale NetCenter bi bil zanimiv, če omogoča določanje pravic vsakemu uporabniku posebej. Ne, da ima NetCenter svoj seznam.

Recimo dodaš na NetCentru cel disk v skupno rabo in mu določiš... vsak uporabnik lahko dela mape in podmape in ostanejo v njegovi lasti. Vsak drug uporabnik do teh novih map nima dostopa.
And it makes me wonder.

zee ::

Cokolesnik: kako glasna ja zadeva v primerjavi z enim prenosnikom?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Cokolesnik ::

Glasnost v primerjavi s prenosnikom? Hmm, po moje podobno, če ne že bolj tišja kot prenosnik.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

sparx ::

Zdravo

Zanimam se za nabavo omrežnega diska (domače omrežje 3-4 PC-ji). WD Net center izgleda zelo dobro, vendar mi dve stvari nista jasni:

- očitno nima FTP podpore
- ali lahko s tem (in podobnimi) na primer predvajaš film ali glasbo direktno s tega omrežnega diska na svojem PC-ju.

Ali kdo pozna kako podobno zadevo, ki ima vse to. Oziroma vprašam drugače, za katere dodatne funkcije se splača žrtvovati denar (ftp, usb..). Pripravljen sem dati do ~250€.

zee ::

ali lahko s tem (in podobnimi) na primer predvajaš film ali glasbo direktno s tega omrežnega diska na svojem PC-ju?

DA.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI router + disk

Oddelek: Kaj kupiti
384494 (3750) m0LN4r
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821603 (15041) kamuee
»

težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
132390 (1980) jan01
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333454 (2142) SasoS
»

mrežna povezava!

Oddelek: Omrežja in internet
132994 (2651) ToniT

Več podobnih tem