» »

kako odstraniti vse gonilnike z računalnika ?

kako odstraniti vse gonilnike z računalnika ?

mrTwelveTrees ::

hočem, da se iz windowsov XP odstranijo vse naprave, tako, da ko resetiram računalnik, da bo najdu VSE -- VSE -- na novo !

to pride prav ob menjavi plate - z drugim chip-setom,...

ne pomaga če odstraniš IDE controler ali ročno v device manager... se ne zbudi z drugo plato. recimo iz VIA na SIS ali SIS na VIA ali SIS na INTEL...


zanima me, kako odstranim VSE ! gonilnike ?

( IDE controler, AGP to CPU... VGA, SOUND.... se pravi VSE)

Ali obstaja kakšen programček / patch ?


rabim za WIN XP/2k...

hvala

jest10 ::

Mogoče bo pomagalo če ndstraniš vse naprave, kot si že narediu, potem pa pred restartom izbrišeš še vse INF datoteke

mrTwelveTrees ::

ne ne... da odstranim vse naprave... zbrisem vse INF ? da se mi pol še windowsi ne postavjo

gotovo obstara kakšen programček ki odstrani vse... na easy, da se ti windowsi postavjo in najdejo VSE naprave ponovno ??

Vesoljc ::

sej bi bil humorist pa bi predlagal format.exe ampak ne bom 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Stratus ::

Ne obstaja!

Smorny ::

ponavadi pomaga če winse na novo inštaliraš kao repair. Seveda moraš še vse popravke enkrat namestiti, ostanejo pa ti pošta, vsi programi in nastavitve.

Tudi jaz sem že iskal kaj takega, pa sem preprosto obupal :(
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ToniT ::

Obstaja ena varianta, ki se imenuje Sysprep.exe, vendar ima določene omejitve:
Sistem, na katerega boš prenesel disk, mora imeti enak harddisk kontroler, BIOS identičen HAL , ostalo pa lahko spremeniš in bo računalnik namestil nove gonilnike za drugi hardver.
Program se nahaja na CD-ju od XP v \support \tools\deploy.cab

Mogoče je to rešitev tvojega problema.

Spajky ::

Greš še na stari mašini v Safe mode, odpreš Registry in zbrišeš cel Enum Key in ugasneš komp in pol transplantiraš Hard v drugi komp in narediš, če treba repair... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Slowenc ::

Spajky, si to že probal? Ali samo kje prebral?

Ker tut mene tole zelo zanima.
Skiny gate.

Pudding ::

zbrisi pci enumerator iz device managerja... vsaj zdi se mi, da se tko rece... v glavnem lahko zbrises vse pod system devices, pa bos ze ta pravga odstranu

ce te moti samo kontroler ga spremeni v standard dual ide in preden gres menjat plate nalozi se driverje za novo...

Mr.B ::

To je sicer res, toda vsi gonilniki so ti ostali. Dela bi bilo preveč, ker ponavadi gonilniki niso problematični.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bmandelj ::

za boot z drugo plato samo update gonilnika za ide controller das na standard dual pci ide controller in se pober na katerikoli plati z katerimkoli cipom
seveda ce se ujemajo stvari kot so acpi, apic in podobno.
dela preverjeno

pa seveda ce dajes disk iz kiste z enim cpujem v kisto z dvema cpujema (HT) ti bo zaznal samo en cpu in tudi delal ti bo samo eden (problem odpravis samo z cisto instalacijo os-a)

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Spajky ::

@ Slowenc: zadeva deluje (probal z win9x), in IMHO nič drugače ni z NT familijo; ko komp boota spet odkriva hardwer in naloži/zahteva gonilnike... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

win9x so delal na drugmu compu tut ce nisi nc brisu. pri NT je BSOD vedno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šket ::

Ker res ne menaš plate vsak teden ti priporočam frišno instalacijo winsow in vse ostale navlake potem pa veselo ghost image
lp Šket

Spajky ::

Tudi win9x so zabluzli, če si total zamenjal platformo (Amd/Intel) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

Spajky: men so winME sele po osmi selitvi iz intel na amd sistem crknli.:)
najprej sm meu na p166mmx, potem sm dau pa na durona...pa spet nazaj na p1, pa spet na durona...in tko precejkrat. no kr na1x se pa niso hotl vec bootat do konca :)
pr win2k je pa zmeri BSOD ze v prvo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alan Ford ::

format c::))
Become a programmer and never see the world!

Yohan del Sud ::

Jaz rešil ta problem. Pa se mi folk reži... >:D

Ampak misliti je treba v naprej...

Recept: rabiš vsaj en disk, bolje dva...

DVA operacijska sisitema. Dve particiji, ISTI HD format več kot zaželjeno.

Prvega zapečeš (ker se sam od sebe ne pusti) s pomočjo drugega v neki delujoči obliki na drugo particijo, in seveda obratno.

V primeru problemov štertaš drugega, presnameš (delujočega) v prvo particijo in to je to...

To je t.i. Ročni Mirroring...

Spajky ::

Ja vedno je treba imet še en bootable OS, da lahko backupiraš glavnega (Ghost npr. si postavi mini Dos, da lahko dela!) in jest imam podobno tak ročni back up že 4.leto (mini Win95osr2.1= 12Mb, zipano gre na 4-5disket, štartam z diskete), cel glavni sistem zazipan z vsemi fajli in potmi do njih z WinZip-om preko tega mini oskubljenega sistema. Varnostna kopija na tekočem disku za hitro restavracijo + kopija na disku v omari v drugi sobi skupaj z ostalimi mesečnimi backUp-i ... :-) .. NNNP ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft: z Windows 10 Creators Update raje počakajte

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4512318 (9089) MrStein
»

CMOS Checksum Bad

Oddelek: Pomoč in nasveti
121088 (916) roni125
»

Po kloniralnju diska javi PRESS ANY KEY TO REBOOT...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191210 (995) MEDENA
»

Win XP ... kako neboleče(brez "format") posodobit računalo(menjava plate in procesorj

Oddelek: Operacijski sistemi
281748 (1307) borisk
»

IBM DTLA 305040

Oddelek: Pomoč in nasveti
7894 (738) Borci

Več podobnih tem