» »

Spama še vedno manj

Spama še vedno manj

Odklop v torek in incident v soboto

vir: Ars Technica
Ars Technica - Poročali smo že, da so v ZDA krila prirezali enemu glavnih spamerjev, podjetju McColo, ki ga poleg tega sumijo še cele vrste drugih nečednih poslov. Takoj po akciji se je število poslane nezaželene elektronske pošte po svetu več kot razpolovilo, analize pa kažejo, da se učinki še vedno opazni. Mimogrede je tako Kitajska po desni prehitela ZDA po količini poslanega spama.

Strokovnjaki iz podjetja Marshal8e6 pravijo, da se količina spama še vedno ni vrnila na stare ravni, a se bo to najverjetneje zgodilo kmalu. Skupine Srizbi, Mega-D in Rustock, ki ostale brez svojega kvartirja, že pospešeno iščejo nove prostore in povezave. Izkazalo se je, da so pri McColu mislili tudi na take nevšečnosti in si zagotovili rezervno povezavo prek švedskega ponudnika TeliaSonera. V soboto so jo aktivirali, upajoč na zapoznel odziv oblasti v ponedeljek. Načrt se jim ni posrečil, saj so jih ustavili že naslednje jutro, tako da njihovo botnet omrežje še vedno ni postavljeno na noge.

20 komentarjev

Ziga Dolhar ::

V zadnjih sedmih dneh sem prejel vsega skupaj 6 spamov.

Me skrbi, da je kaj s poštnim strežnikom narobe :-/. Prejšnje količine spama, ca. 300 dnevno, so bile dober pokazatelj delovanja strežnika, spletne povezave in pomoč pri troubleshootanju ... :|

(Ko sem klical na T-2, če so imeli kakšne težave s povezavo, sem lahko do skoraj minute natančno povedal, kdaj ni delala, zgolj s pogledom v Junk mail mapo.)
https://dolhar.si/

FireSnake ::

OK, vsaj ena dobra stvar, ki si jo potegnil iz tega, da si dobival spam :D

Nazaj na topic: kaj ce te berabe pobegnejo na Kitajsko ali Rusijo ... tam jih verjetno ne bo slo tako enostavno zaustaviti.

Vsekakor pa pozdravljam hiter odziv organov v tem primeru!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkolord ::

V soboto so jo aktivirali

A to je tisti spike na grafu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

uio ::

Zanimivo zadnji spam je prišel k meni danes ob 11. predzadnja 18. in en 17. Tolk o tem tednu, glede na to da sem ponavadi dobil 10 sporočil na dan...
Hura za obešena jajca spamerja :)) In hura za google ki že par let uspešno filtrira ves spam :D
Upam da še ostale polovijo če se pojavijo, grozno če pomislim da je ves ta spam povzročal samo 1 računalnik, kaj bi bilo če bi bilo teh spam središč kakih sto?

Prospekt ::

...McColo himself died in September 2007in this car crash,
as the passenger of a BMW car which was racing with a
Porsche Cayenne in the streets of Moscow. McColo was
sitting on the front of the BMW, while the driver was
another well-know cybercriminal, known as "Jax".
Although this does not truly point to who has been
benefiting or operating McColo from Sept 2007.
However, it is reasonable to assume McColo was and is a
Russian based criminal operation...

Samson ::

Hehe, naslov pravi: ŠE VEDNO manj spama.
Kakor da si prav zelimo in komaj cakamo da nas zopet zasujejo z njimi.

:))
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

T0RN4D0 ::

Želimo si ne, je pa kar dejstvo da bo situacija kmalu ista kot je bila :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Icematxyz ::

Samo malo je sprenevedanja v vsem skupaj tudi a ne?

Google in podobni popolnoma dobro vedo od kod prihaja spam? Če bi se res hotelo to "urediti" bi se spam zlahka zmajnšalo na 10% trenutne vrednosti?

Mislim če sred ZDA takšno podjetje, ki ima v lasti lastno stolpnico spama in ob zaprtju se razpolovi količina svetovnega spama. To tudi je eden podatek, da pomisliš, kdo koga farba?

CoolBits ::

Odkrivanje izvora ukazov botnetu pa le ni tako enostavno kot se mogoče misli. :)
Da nebi kdo mislil slučajno, da so pošiljali spam iz njihovih računalnikov.

MaKjaVelli ::

Od prejšnje novice do današnje nisem dobil niti enega SPAMA na Gmail. 0 :-)

Looooooka ::

zakaj je tole edina stran na internetu, ki ko govori o tem ne omenja tega da je botnet, ko so ga prizgal za tist en dan poslal okol okuzenim racunalnikom lokacijo novga streznika...za katerga tocn vejo kje je in glede tega se nc niso nardil? =)

PaX_MaN ::

Mjah, jaz sem jih, od oka, še enkrat toliko. ;((

dëych ::

Jst ne opazm razlike, da je kaj manj spama na gmailu...še vedno cca 100+ spam msgs na teden.8-O

keber ::

Torej neka firma razpošilja ogromne količine spama po celem spletu. Navkljub vsem preiskavam, obtožbam, sodniškim odločitvam jim samo odklopijo internet, kar firma takoj začne iskati drugega ponudnika.

Ne vem, a sem jaz blesav, ampak a bi mogoče probali tudi s kako aretacijo ali čim podobnim namesto da samo odklapljajo internet?

kriko1 ::

Lahko tudi sami zbiramo donacijo za enega hitmana da pospravi glavo glavnemu :)
Resno, zakaj se take ljudi ne zabeleži in se jim za vedno iz kjerkoli onemogoči pridobitve priključka (da bi ISPji imeli eno črno listo)?

Gregor P ::

... ne, rajši bodo tebe poslali v Guantanamo, če bodo pri tebi našli kakšno datoteko s P2P omrežja;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Yohan del Sud ::

Sam zbiram nenamerno spam (pač velik disk). Imam zaenkrat cca direktnih 100000 primerkov od leta 2002. Upam do bo to enkrat dobra knjiga. Beležil upad cca. 30% v zadnjem tednu, včeraj in danes se zdi, da je ta upad izgini...
www.strancar.com

Pyr0Beast ::

Z veseljem bi jim prste porezal *hehe*

It would appear the main purpose of the activity was a global update for Rustock to change the Command and Control servers from McColo to abilena.podolsk-mo.ru
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

destiny ::

Sam zbiram nenamerno spam (pač velik disk). Imam zaenkrat cca direktnih 100000 primerkov od leta 2002. Upam do bo to enkrat dobra knjiga. Beležil upad cca. 30% v zadnjem tednu, včeraj in danes se zdi, da je ta upad izgini...

Hehe, nikol ne veš kdaj boš rabil viagro ali pa penis enlargement 8-O

lopov ::

Po prvi novici sem videl upad, nato me je doletel tisti "spike", zdaj je spet umirjeno, a vseeno dobim 10-15 spam sporocil dnevno. Nekaj definitivno "deluje".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spama vedno manj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186665 (5568) Pyr0Beast
»

Projekt Honey Pot ujel milijardo spama

Oddelek: Novice / Zasebnost
103248 (2519) krneki0001
»

Spama še vedno manj

Oddelek: Novice / Zasebnost
204816 (3568) lopov
»

Spam

Oddelek: Problemi človeštva
333089 (2467) carota
»

Microsoftov nov način boja proti nezaželjeni elektronski pošti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
252648 (2648) int47

Več podobnih tem