» »

En pc dela drugi ne

En pc dela drugi ne

multiscan ::

Težavica

Iz morema gre kabel na switch, iz switcha grejo trije kabli... Na dveh kablih zadeva deluje brez težav, na tretjem kablu pa.
Čudne zadeve.
Če gor vštekam prenosnik številka 1 internet ne dela. Gre za hp oznake točne ne vem.
Če na isti kabel pazi isti dam drug prenosnik ibm lenovo... Ta hudič vzpostavi povezavo, internet dela.

No če 1. Prenosnik nesem, ga vtaknem na isti port switcha, v katerega je bil vtaknen 3. Kabel. Internet dela.

Ni mi več jasno, en comp dela drugi ne,.

Kje je težava?

OmegaBlue ::

Kater ponudnik interneta. Kako se povezuješ. Nimamo kristalnih krogel na zalogi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

multiscan ::

ponudnik ni bistven,krogla je v tem primeru precej neuporabna:) gre pa za siol preko fibra :)
modem vzpostavlja sejo, potem je gor switch, na en izhod switcha še en switch8-O
na tem drugem switchu pa 3 userju, na treh kablih, dva delata odlično, na enem kablu pa en računalnik dela, če na isti kabel uštekam drug prenosnik pa ne dela.
Če ta prenosnik, ki na tem kablu ne dela dam na drug kabel, potem dela:P
Čaki kaj sem zdej že povedal.....
Najbolje da vprašanje postavim ane?

Če HPja(ki v enem primeru dela v drugem ne) priklopim na drug kabel iz switcha(ampak na isti port) potem dela, če pa vzamem v roke IBM Thinkpad dela pa na OBEH kablih(spet isti port)

Kako en prenosnik dela drug pa ne? Ima IBM (pametno mrežno) ki zna delat po 2 ali treh žilah in ne samo po štirih?

Butasto ampak resnično:|, če bi mi to nekdo razlagal mu nebi verjel....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

solatko ::

Morda imaš crossower kabel in ti ga HP ne sprejme.

multiscan ::

Morda imaš crossower kabel in ti ga HP ne sprejme.

ni crossover kabel

solatko ::

Če ti na enem kablu dela na drugem pa ne je lahko kriv samo kabel. Pri novejših ni važno kakšen kabel je za omrežje, starejši pa znajo delat probleme.

multiscan ::

sem zamenjal kabel:(

Highlag ::

Switch ni rešitev, rabiš router, ki ti eno povezavo razdeli na poljubno veliko št računalnikov (kolikor pač ima router izhodov).
Kar se tiče Siola imaš 1 priključek = 1 računalnik. Že to da ti delata na eni povezavi 2 računalnika preko switcha je čudno. To pomeni, da imata oba računalnika enako IP adreso.
Never trust a computer you can't throw out a window

multiscan ::

izvedba mreže NI bila problematična, šlo je za to, da je dejansko en pc delal na kablu drugi ne.če sem kabel zamenjal...sta delala oba, no kabel je zamenjan, dilema pa ostaja:(

Tilen ::

Switch ni rešitev, rabiš router, ki ti eno povezavo razdeli na poljubno veliko št računalnikov (kolikor pač ima router izhodov).

Napisal je tudi, da modem vzpostavlja (pppoe?) povezavo. V tem primeru je switch OK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DATA in TV po enem UTP kablu (siol)

Oddelek: Omrežja in internet
214249 (3301) r0b3rt
»

Dve različni omrežni 'aplikaciji' prek enega kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
305453 (4668) Invictus
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427351 (5784) Pesimist
»

a obstaja crossover "adapterček"

Oddelek: Strojna oprema
121309 (1090) a13misko
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384756 (4275) SasoS

Več podobnih tem