» »

a obstaja crossover "adapterček"

a obstaja crossover "adapterček"

masterpsi ::

Imam prenosnika in nočem imet v torbi še 1 UTP kabl-crossover, pa me zanima če obstaja (pri nas) kak adapterček da bi iz navadnega UTP naredil crossover kabel. Kaj takega, da vtakneš kabel , ven dobiš pač tiste 2 žile obrnjene.

kixs ::

Pred kratkim sem izvedel, da imajo nove mrezne to ze avtomaticno. Vtaknes navaden kabel v oba racunalnika in bo mrezna sama zamenjala parice in naredila crossover povezavo.

Celo probal sem in deluje.

Torej, ce imas relativno nova racunalnika, potem bo crossover deloval preko navadnega kabla - torej, ni potrebno fizicno zamenjat kabla (zick).

lp

OmegaBlue ::

ThinkGeek :: Ethernet Crossover Adapter

Nevem pa kako je s tem pri nas.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

masterpsi ::

ee točno to ja :) sam barva mi ni lih najbl všeč :)) :)) bom mal pogledu prnas. tnx!!

kixs ::

A ti ne bi bilo bolje, ce bi uporabil kar isti kabel brez adapterja??? Kot pravim, ti mrezna sama naredi crossover povezavo!

masterpsi ::

A ti ne bi bilo bolje, ce bi uporabil kar isti kabel brez adapterja??? Kot pravim, ti mrezna sama naredi crossover povezavo!
________________________________

ja ja se strinjam, sam kaj pa če ne podpirajo? Ker mam 1 star PC k ima 10mbps mrežno notr in sm skor 100% d ne podpira tega. Še za moj prenosnik ne vem k je star 4mesce. Bom probal no sej nimam kej zgubit ;)

LP

kixs ::

No za tisto 10mbit sem skor ziher, da ne bo slo. Vendar racunalniki novejsi od ene 2004 bi pa moral to podpirat.

lp

stasky007 ::

js sm meu mojga AMDja in starga DELLa Celeron 350 (ni ravno 2004 letnik) pa je delalo z običnim kablom... Mogoče ima to WinXP softwersko???
Stasky

Tomay ::

Ne ni softwersko. Jaz z sabo vedno nosim cross kabel, ker vedno dela tudi kot patch (straight). Obratno pa ni nujno, da bo delal.
Voodoo 4Ever

masterpsi ::

:) sm prklopu zdej prenosnik na switch s crossover kablom pa očitno dela:D zanimivo :)

LP

kixs ::

Sej mora samo en racunalnik okrog obrnit signale, da bo cross povezava. Torej, je lahko en racunalnik tudi star.

lp

Tomay ::

Switchi zanjo že dlje časa obrnit kable, tako da pri switchu ni težav.
Voodoo 4Ever

a13misko ::

Tak adapter si lahko narediš sam! Kabel z moškim konektorjem 100% imaš ženskega pa če drugače ne odspajkaj iz stare omrežne!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827008 (12737) denisbegood
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171617 (1460) Invictus
»

lan kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
111298 (1239) 5er-->
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
61092 (994) R-S-LoVe
»

kako spraviti dva računalnika na en kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
111243 (1031) Tomi

Več podobnih tem