» »

uničen disk?

uničen disk?

mkoijn ::

pred kratikm sem kupil nov disk(seagate 640GB), vendar se je pokvaril v dveh tednih; najprej je izgubil particije (C, D). ko sem uspel nazaj priklicati particije me je opozarjal da je particija 1 poškodovana(bad sectors). nekaj časa sem po internetu brskal za programi in jih mnogo sprobal vendar z nobenim nisem mogel odpraviti te težave, tako dolgo sem se igral da sedaj nimam niti particij, ki jih nemorem obnoviti ker mi PC odgovarja da nemore popraviti "MBR" in da se na disk ne da pisati, vendar disk še vedno najde kar se pravi disk deluje vendar je nekako uničen. zanimam me če je disk sploh še uporaben.

v naprej hvala za pomoč,

LP.

TOP ::

Pa daj reklamiraj to sranje je škoda živcev in sivih las.Pa česeda zamenjaj raje za WD,to je moje mišljenje.

mkoijn ::

ja sej sm hotel reklamirati samo imam za 1gb zelo pomembnih podatkov

kitewing ::

Pomembne podatke daj na DVD pa v pošlji v reklamacijo.

mkoijn ::

z diska ne moreš brati

misek ::

Uporabi R-Studio, da dobiš podatke. Seveda jih shrani na drugi disk :)

mkoijn ::

tut ta program me ni rešu, premišlevou sm če je kšn program da ti disk vrne na tovariniške nastavitve pa da bi poj iskou nazaj podatke

misek ::

Si prepričan, da je še sploh kaj na disku? R-Studio me še nikoli ni pustil na cedilu. Ti je sploh kaj našel? Vsaj kakšno datoteko.

gokky ::

Če imaš zelo pomembne podatke, se obrni na Kotar, Ziherlova ??, Ljubljana. Tam imajo aparature, s katerimi lahko praviloma rešijo kak sektor več, kot samo s SW (ne trdim, da je tako v tvojem primeru).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

imagodei ::

Dva PLAČLJIVA programa, ki ti morda utegneta pomagati, sta GetDataBack in SpinRite.

GetDataBack je program, ki deluje podobno, kot R-Studio; pač na low level nivoju poskuša priti do podatkov.

SpinRite je program, ki sicer nima pojma o podatkih, ampak se ukvarja s sektorji in biti na disku in če gre kaj narobe, jih poskuša povrniti v prejšnje stanje. Do sedaj - če disk le ni bil fizično poškodovan, sem z njim uspel obuditi diske, ki bi jih sicer samo še z žalostjo pokopal. Recovery lahko traja zelo dolgo, pri hudo poškodovanih diskih tudi cel teden, ampak če imaš res pomembne podatke, boš menda počakal.

Pa, tolk fina orodja je treba kar plačat. Niso tako draga, da ne bi avtorju mogel tistih nekaj fičnkov stisnit v roke (okol 60 EUR).
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krvavo nujno potrebujem pomoc pri sesuti plati in disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
213959 (2863) McMallar
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356841 (6298) T_F_7
»

Recovery datotek

Oddelek: Programska oprema
51139 (959) Nebula
»

Izguba podatkov - ves HD.

Oddelek: Pomoč in nasveti
61088 (891) Azrael
»

Kako dobiti podatke na disku, ki ima zrušeno particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251890 (1586) Caligula

Več podobnih tem