» »

Izguba podatkov - ves HD.

Izguba podatkov - ves HD.

Jeronimo ::

Živ ....

Zelo bi me veselilo, če bi mi lahko kdo pomagal.

Zadeva je naslednja .... imam 2 HD, ker so se na enem pokazali bad sectorji sem ga zamejal z novim.

Ne me spraševiti zakaj in kako, vendar mi je uspelo inštalirati Windowse na star in ne na now HD. Gor sem imal približno 100 GB podatkov. Predvsem mi je groza, če bi izgubil slike zadnjih 4 mesecev. Da bo veselje še večje, sem pri inštalaciji Windowsev razdelil HD na dva dela.

H komu naj grem, da bi mi lahko rešil čim večje število datotek. Sem iz Lj. Nekako se najraje s tem sam ne bi ukvarjal, da česa ne zamešam še bolj kot je potrebno.

Hvala za nasvet.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

muzičar ::

In na ST-ju se ne daje informacij o ilegalnih vsebinah.
Lahko greš sprobavat. Kopiraš mape po mape dokler gre gre. Sicer je to tak preprost hill billy način.

Povej mi kako si sploh prišel do tega da ima disk slabe sectorje in ali si jih povzročil sam?

Poldy ::

Lahko uporabiš PCI recovery, oz. nekaj podobnega se ne spomnim naslova, je pa zagotovo zastonj. Zadeva je zelo enostavna za uporabo - obudiš lahko datoteke, katere so izbrisane... ne vem pa kako je s datotekami, ki si jih presnel.

Jeronimo ::

Muzičar: Bad sectorji so se pojavili samo od sebe. Maxtor 160 gb SATA. Sicer to ni v Maxtor navadi, vendar se je pač zgodilo. Ugotovl sem to pri disc defragmenterju - ni ga hotel izvesti zaradi bad sectorjev.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Azrael ::

Sedaj ko si naredil, kar si naredil na ta disk ne piši nič več, dokler ne obupaš nad reševanjem datotek. No ja na srečo imaš drug disk... BTW Pusti particije take kot so, torej Partition Magic pusti zaenkrat pri miru, na ta način reševanje še bolj zakompliciraš.

Plačljiva reševalna SW orodja so npr: Ontrack Easy Recovery, SpinRite, Diy Data Recovery Diskpatch...
Free možnost (in niti ne slaba) je PC Inspector

Če imaš možnost poskusz z več različnimi orodji. Koliko datotek boš dejansko rešil (nekatere rešene datoteke bodo pokvarjene), ne vesta ne bog, ne ciganka.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Jeronimo ::

Hvala Azrael.

Po tvojem mnenju kater program je najboljši?

Trenutno imam trial verzijo od programa GetDataBack gor.

Kaj mi ti priporočaš?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Azrael ::

Katero od naštetih orodij bo tebi najbolj koristilo ne vem. Vsako od naštetih orodij ni za vse možne primere izgub podatkov. Lahko se zgodi, da enim ne boš moral rešiti nič, z drugim pa vse. Zato, če imaš možnost poskusi z več različnimi in predvsem ničesar ne piši na ta disk.

Trial verzije žal pogosto lahko samo povedo katere datoteke bi lahko rešili ali pa rešijo samo nek majhen % datotek, toliko da nakažejo koliko zmorejeo polne (plačane) verzije.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk ni inicializiran

Oddelek: Pomoč in nasveti
204323 (3820) scipascapa
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404210 (3192) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353705 (2604) k4vz0024
»

Popravljanje bad sectorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152982 (2376) StratOS
»

[Linux] Recovery po nesreči izbrisanih datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
6942 (846) sverde21

Več podobnih tem