» »

LOTO

LOTO

««
5 / 20
»»

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

larpo ::

Sem že dobil malo upanja glede simulacije loto bobna, pa sem se tole spomnil:

Zanimivo začetno stanje v loto bobnu je situacija, ko so kroglice par trenutkov postavljene ena na drugo, enka spodaj in devetintridesetka čisto zgoraj. Ker vsakič, ko jih uspeš tako postavit lahko rečeš, da imaš prekleto podobno začetno stanje. Podrle pa se bojo pa - kam? In kakšen bo izid žrebanja. :(

Brezup. Ja, gremo raje kartat. :))

larpo

Tomi ::

To, kako so kroglice postavljene v nosilec, je vseeno, ker se tako ali tako premešajo, ko so 2 sekundi v bobnu. To, da bi se dalo prelisičiti boben, pa niti ni tako težko, recimo indukcija je že eno od orodij.
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

> ker se tako ali tako premešajo, ko so 2 sekundi v bobnu

Saj ... premešajo se odvisno od tega, kako je bil izvlečen tisti zatič. Če bi bil enako, bi se razporedile vedno enako. Če bi bil položaj Zemlje natanko enak, pa Brownovo gibanje ... pa še kaj.

:)

Karte, karte - te pa te! Kot je rekel Clive James: "Tale človek je igral le poker vse življenje, pa poglejte kam ga je to pripeljalo!" [V luksuzno 100 sobno vilo z nekaj bazeni na vrtu.]

:)) :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

freserovski ::

da nem odpiral nove teme...
na onem listku ko je 10 polj in v vsakem izbereš 7 števil me zanima, kako je, če izžrebajo 4 številke, ki jih imaš prekrižane, toda te številke niso zaporedne, ali je potem to štirica ali ni?
sem bol noob:\ glede teh pravil... 8-)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

DMouse ::

Če so vse v istem polju, potem ja :)

freserovski ::

ja, mišljeno je blo vsi v istem polju :D

ok, hvala
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Slowenc ::

Koliko se kaj zapravili za loto v preteklem tednu in koliko mislite v tem tednu, kjer je predvideni sklad 470 mio SIT?

Ali igrate sistem, ali navedno?
Skiny gate.

TESKAn ::

Kolk zapravu? 140 tolarjev, zadel eno številko, igram pa na eno samo kombinacijo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Marjan ::

Ta tema je namenjena znanstvni debati.

O vaših dobitkih (bolje rečeno izgubah) odprite temo v Loži ali v P.Č.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

MadMicka ::

Ne vem, kaj ma verjetnosti izračun pri dobitku na lotu oz. preprosta statistika opraviti z znanostjo in tehnologijo. Drugače pa, če pišeš "na roko" številke, se mi zdi, da nehote ponavljaš številke, če pa npr. ti izbrane številke določi tvoj računalnik, so številke bolj pestre, ampak možnost za zadetek ti pred vsakim posamičnim žrebanjem to prav nič ne poveča...

BigWhale ::

A nismo ze zdavnaj ugotovili, da je cisto vseeno kaj pises na listek?

Pisite vedno iste stevilke, ce ne zaradi drugega, pa zaradi tega, da ne bodo v nedelj o izzrebane iste stevilke, ki ste jih imeli prejsnji teden na listku...

... imagine that... :P

Thomas ::

Preberte celo temo! Splača se mogoče videt, da zdrava pamet nima vedno prav. Ni "vseeno kaj pišeš". Ne smeš pisat t.i. favoritov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Ne smeš pisat t.i. favoritov.

Ma sej tud to ti zdrava pamet narekuje... :P To nardi deset tisoc ljudi, pol pa vsi dobijo sedmico in vsak nese kolk, 45 jurjev?

Smola pa taka ;>

Thomas ::

Sej! Zato izračunaj, kaj NISO favoriti. "Rojstni dnevi" gotovo so. Hmmmmm .... 8-O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

A res mislite, da se splača kaj posebej ubadat, pa preračunavat katere številke napisat na listek? Jaz igram samo kadar je večja vsota za sedmico. Napišem 10 kombinacij in številke si kar sproti izmišljujem, nobenih datumov, kar iz glave (random). No in zdaj mi naj nekdo pove, za koliko % bi se mi povečala možnost dobitka, če bi šel v neke račune in posebne kombinacije (nefavorite) ali karkoli. Možnosti so enostavno tako male (za glavni dobitek), da enostavno moraš imet samo gromozansko srečo. Ne vem, meni se ne zdi vredno kaj posebej ukvarjat s temi številkami.

McHusch ::

Če pišeš nefavorite se ti možnost dobitka prav nič ne poveča. Se ti pa poveča vrednost, ker bi ob morebitnem dobitku delill z manj ljudmi.

Tody ::

ok dost bulshit sam povejte že kombinacijo oz formulo za kombinacijo :D :D >:D >:D

BigWhale ::

Naredis si svoj loto boben, ga napolnis s stevilkami, jih izzrebas sedem ali osem kolikor pac ze... Potem jih prepises na listek in ga gres vplacat...

;>

Thomas ::

Temu algoritmu fali samo še to, da tako izžrebano kombinacijo preveriš, če je slučajno favorit. Recimo smiselni datumi, da jo sestavljajo. In that case - napolni boben znova!

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Evulocijski algoritem v povezavi s simulacijo bobna torej. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Fitness funkcija je: NI *favorit*. Zevoluira (=gre skozi) nefavorit.

Če bi lahko zevoluirali zmagovalca, bi bilo pa sploh zanimivo. Samo ne vidim načina - in mislim, da ga ni. (Samo ne grem zato z zobmi ustavljat šmirglšajbe.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vesoljc ::

juhu, dubu sem bedno štirko :|

aja, pa tokrat je moj rojstni dan zadel v polno... :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Simko ::

Vesoljc, me zanima, koliko ljudi, ki imajo na isti dan roj. dan kot ti, je vplačalo listek in napisalo ta datum ;)

Zdaj se sicer ne boš sekiral kaj dosti, ampak če bi zadel sedmico in si jo moral deliti z temi ljudmi, zadeva ne bi bila 'preveč ' prijetna, a?

Tukaj lahko nekdo reče: jah, če pa tega datum ne bi napisal, pa sploh ne bi zadel...ja saj po eni strani je to res, sploh, če si igral le z nekaj kombinacijami in nisi vplačal dosti denarja..

Ampak ljduje, ki vplačujejo dosti denarja, pa morajo kar krepko razmisliti, katero številko obkrožiti...

Thomas ::

Takole si je zadevo najlažje predstavljati:

Ne glede na to, kakšno kombinacijo igraš vsak teden, boš v povprečju v treh milijonih let zadel desetkrat.

Če si vedno stavil na favorita (recimo 1 2 3 4 5 6 7, ki ga vsak teden igrajo v Sloveniji tisoči, po podatkih Loterije), boš imel vseh deset rund nizek dobitek.

Če pa boš igral na nepopularne kombinacije, boš vseh desetkrat dobro živel - kakšno desetletje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

... boš v povprečju v treh milijonih let zadel desetkrat.

Če igraš sistem s 17 ciframi (19448 kombinacij), pa zadaneš vsakih 15 let. Seveda, če si pripravljen plačati 1.000.000 sit na teden. 8-)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Cr00k ::

evo pa se je zgodil, kar Thomas govoru...

sedmica se deli... sta ble 2 sedmice...

BlackHole ::

Hja, bogi revež, bo zdaj odnesel samo dobrih 200 milijonov. Sigurno mu je žal, da ni igral na druge številke, nefavorite.:D

Thomas ::

Izžrebana kombinacija JE bila nefavoritna. Zato sta bila samo dva zadetka.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Sergio ::

Sej Thomas ma tukaj popolnoma dober point. Verjetnost je POPOLNOMA enaka. Ampak vedno glej, da ce ze zadanes, zadanes na polno. Stvar psihologije, ne statistike :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

McHusch ::

Hm, hm, kombinaciji sta bili izžrebani v Novi Gorici in Grosuplju. Ehm, Sergio? >:D :D

Tody ::

Malo statistike

V 5. krogu igre loto so bile izžrebane številke 2, 3, 12, 16, 20, 23, 34 in dodatna 39, dobitek lotko pa 922870. V 5. krogu igre loto je bilo za 997.335.000 tolarjev vplačil. Vplačanih je bilo 19.946.700 kombinacij, od tega 9.711.410 različnih. Vseh možnih kombinacij je 15.380.937, pokritost vplačanih različnih kombinacij od vseh možnih je bila 63-odstotna.

Vir: 24ur.com

mchaber ::

Thomas, kdaj si ti zadel nazadnje?:)

Verjetnost, da zadaneš, je z vsemi števili ista. Verjetnost, da si pa ne deliš dobitka, pa se razlikuje od kombinacije do kombinacije.

Ampak moram priznat, da me moti, ko ni prenosa žrebanja v živo.;(
.

BlackHole ::

Zakaj je bila izžrebana kombinacija nefavoritna?

Sergio ::

Ker sta si jo delila samo 2 izbranca. Če bi bila izžrebana prejšnjetedenska kombinacija, bi vsak od srečnežev dobil samo 60 jurjev.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BlackHole ::

Potem je pa zanimivo, da se vedno izžreba nefavoritno kombinacijo, saj se ne spomnim, da bi kdaj glavni dobitek dobilo veliko ljudi. Je pa res, da moj spomin ne seže daleč, kar se tega tiče.

Z-lot ::

Zanima me, če bi bilo mogoče verjetnost za kombinacije omejiti s pomočjo kake izredno natančne računalniške simulacije (ki bi jo po možnosti izvajali čimvečkrat) - tako bi bila lahko verjetnost za kombinacijo (favoritno ali ne) neprimerno večja?
Število kroglic je vedno enako, dimenzije se ne spreminjajo, sklepam, da je tudi mešanje zraka konstantno... torej bi bilo v tem končnem prostoru vendarle do neke mere izračunati najverjetnejše dogodke? Ali pa sem nekje naredil katastrofalno napako v telje logiki?


LP. Z-lot

Thomas ::

Najprej bi moral razbiti ravno to simetrijo. Moral bi ugotoviti, da nekatere krogle so večje ali težje ali manj okrogle.

Če to zveš, si po moje hitro v ilegalni situaciji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

glede te teorije o dveh bobnih in potemtakem dveh identičnih številkah

pa saj je že gostota zraka različna na določeni razdalji
pa temperatura
pa elektromagnetno valovanje
da ne omenjam vibracije tal ob tem ko se bobna štartata in različne strukture podlage ki te vibracije prestrega

kako bi lahko curek zraka ki ga boben piha v notranjost bil enak (a ni tuki tud naključje prisotno - trki molekul in segrevanje)
al pa čas ven vzetja ene kroglice - sej to tud vpliva a ne?
in snemanje zatiča in fizična (materialna in dimenzijska) sestava materiala s katerega so kroglice ali boben

hmmm.... nope

glede favoritov ali nefavoritov je pa lahko tudi takole:
al enkrat zadaneš favorita in si deliš dobitek z še petimi drugimi
ali pa nikoli ne zadeneš favorita in si tud ne deliš dobitek...
čist vseen je kaj obkrožeš vsaj na rok enega človeškega življenja

Thomas ::

> čist vseen je kaj obkrožeš vsaj na rok enega človeškega življenja

A to si mislu, če obkrožaš po eno kombinacijo na kolo? Maksimalno sedem? Tisoč?

Koliko časa je točno to, "rok enega človeškega življenja" in koliko kombinacij na teden?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

recimo ene par sto v življenju ali par tisoč če kdo hoče

če bo sreča bo zadetek če ne pa ne.... verjetnost je tuki čist nepomembna - premejhna da bi se zanašal nanjo

lahko rata čisti favorit pa dobiš zlo mal al pa čisti nefavorit pa dobiš zlo velik ....
premal časa živimo da bi na daljši rok igral neki in upal na matematične možnosti

EssEncE ::

Ja, prav mate.

Me zanima, kaj bodo danes na trenjih nakladal. Sumim, da bodo neke vedeževalke bluzile, nič pa ne bodo omenjali nefavoritnih kombinacij.

Ogled nujen, da se bomo pol tuki jim smejal.

BigWhale ::

Jaz imam zadnje case to sreco, da vsakih ko gledam TV, se potem odpravim spat z obcutkom, da sem se rodil v napol retardiranem svetu...

... jasno, tole z lotom najbrz ne bo nic drugace... Bom su raj galactico gledat, se bom vsaj zabaval :P

Drugac je pa zanimivo, pri nas v firmi zbirajo stevilke tako, da vsak eno pove, potem pa skupaj vplacajo listek... :)

Thomas ::

Nisem gledal, samo poslušal, ker od tukile TVja ne vidim. Zanimiv radio dobiš na ta način.

Če bi hotel kdo v tej oddaji razložiti koncept favoritov, bi ga spoštovano občinstvo ne bi ločilo od vedeževalk. Hehe ...

Internetni forumi ( pri nas Slotech pa mogoče še kateri), so v tem oziru le nekej drugega, kot komercialna (ali javna) TV. Večinoma, vsaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Aja, ce si hocete povecati morebitni dobitek (sanse so tkoaltko iste):

ZA VRAGA ne vzet tistega ki so ga povedal na trenjih. Boste sli s pekoco ritjo spat. :)

Jaz sem prejsnji teden kar racunalniku prepustil izbiro stevilk. Boljsi random kot v moji glavi, ki vidi patterne na kvadratu 7 do 39.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Izbira večine je biased do 31, zaradi famoznih rojstnih dni od taščinih sester ipd. Zato mora biti optimum nekoliko biased nad 31.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

statistično je čisto vseeno kaj se obktoži - možnosti so za vse številke enake

gre se samo za to da če je izžrebana pogosto obkrožena številka je dobiček manjši kot če je izžrebana številka ki se ne pojavlja pogosto

ampak treba je bit izžreban prvo... in to je statistično verjetno ena proti toliko kolikor možnosti je in konec

thomas pa s svojimi favoriti in nefavoriti nič ne poveča možnosti za to da je številka izžrebana

Thomas ::

> thomas pa s svojimi favoriti in nefavoriti nič ne poveča možnosti za to da je številka izžrebana

Res je. Poveča se samo matematično upanje (dobička). Produkt iz verjetnosti in zadetka. Kar edino šteje.

Kregan pa ne boš nič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Ma, jest bi ga vseen kregal....

Favoriti/nefavoriti se nikoli niso povecali moznosti za dobitek...

Kaj ti pomaga 390 milijonov, ce jih je se 5000 s tako stevilko... ;>


PS: enkrat se je v jugoslaviji zgodilo, da so bile izrebane vse stevilke od 1-5, potem pa se dve malo mimo...

Thomas ::

Enkrat se je v Nemčiji zgodilo, da so izžrebali ravno iste številke, kot na Nizozemskem en teden prej.

Glavni dobitek si je razdelilo preko 200 modrijanov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
5 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7020245 (333) kamiKaZaA
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575687 (19641) cen1
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518115 (6650) clothes
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195819 (5182) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364087 (3430) alesr

Več podobnih tem