» »

Ali obstaja kakšen network attached storage (NAS), ki bi imel vgrajen e-mail server

Ali obstaja kakšen network attached storage (NAS), ki bi imel vgrajen e-mail server

tomaz321 ::

Vem da se sliši kot da malo pretiravam "potem si raje iz stare kište sestavi navaden server :)" , ampak mene vseeno zanima, če mogoče obstaja kakšna varianta storrage serverja, ki bi imela že vgrajen e-mail? Skratka naprava, ki bi jo priklopil na mrežo, bi imela storage (raid) za varnost, omogočala ftp dostop do podatkov in po možnosti gostovanje web strani. Današnji NAS lahko vsebujejo že vse razen e-mail serverja, zato bi bilo to super, še zlasti za neko majhno firmo.

Gogo ::

Polistaj malo po straneh revije Monitor. So o tem kar precej pisali, en test en kup NAS naprav.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

vidi ::

SOHO server plus zadeva je že precej v letih (mislim da ne podpira niti Sata diskov), pa torrent clienta tut nima, je pa edini, ki sem jih jaz zasledil, da deluje kot email server.

mogoče se celo dobi pri nas???
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidi ()

BaRtMaN ::

Ravno zaradi take okorelosti pri nadgrajevanju se po mojem splača pogledati Intel Little Falls (miniITX platka z Intel Atomom) in daš gor kakšen specialen OS, npr. FreeNAS, ki ni embedded, kot pri retail zadevah.

Uporabiš lahko softverski RAID in kakršenkoli dodatni server, saj je spodaj FreeBSD.

No, seveda rabiš kakšnega znalca Unixa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

sloxl8 ::

Poskusi z WD My Book World Edition, ki ima vgrajeno mrežno povezljivost (Ethernet) in na katerem teče Linux. Nato si lahko gor namestiš karkoli hočeš (web server, mail server,...). Edini keč je, da onemogočiš MioNet service, ki gor privzeto teče.

Če boš rabil dodatne informacije -> ZS.

BaRtMaN ::

Še članek na Wikipedii o World Edition seriji. Očitno se zelo splača malo potruditi in izklopiti ta MioNet.

sloxl8 ::

ZELO se splača. Preskušeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314127 (3067) Revenant
»

Dostop do WD My book World brez MIONET

Oddelek: Omrežja in internet
81634 (1434) Blond
»

Težava z mrežnim zunanjim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51088 (1011) wizzy
»

WD zunanji disk world edition

Oddelek: Strojna oprema
323724 (2628) Rikiboy
»

WD povečal kapaciteto serije My Book trdih diskov na 2 TB

Oddelek: Novice / Diski
436843 (4774) Vlady

Več podobnih tem