» »

Težava z mrežnim zunanjim diskom

Težava z mrežnim zunanjim diskom

wizzy ::

Pred več kakor mescem dni sem kupil disk
Težava nastopa pri kopiranju večjih datotek (večje od 4GB) ker pri vsakem kopiranju dobim naslednji error:
Ker disk nima priklopa za USB (ima samo vhod USB) ga ne znam nikakor formatirati. Programe, ki sem jih dobil priložene mi ne koristijo, ker so samo za backup in MioNet s katerim imaš možnost priti na disk iz drugih računalnikov, ki niso v LANu. updatov sem že firmware a ni nič pomagalo napaka še vedno ostaja. Klical sem že na servis od mimovrste in vsi govorijo da imam zagotovo blokado, da ne morem pošiljati večjih datotek in moram to v nastavitvah odpraviti. V nastavitvah, ki jih dobim preko IP od diska ne najdem čisto nič pametneg, ker lahko izdeluješ samo dodatne share mape, nastavljaš uro, updataš firmware, izdeluješ accounter in nastavljaš dostop do diska, katere imam nastavljeno na Full Access. Probal sem že vse programe, ki sem jih našel na njihovi uradni strani a WD MyBook World Edition GPL Source Code ne vem kaj je, ker so samo datoteke.
Sedaj pa me zanima, je kakšna možnost da nekako odpravim to napako, ker preprosto sem sprobal vse kar sem vedel.

OmegaBlue ::

Pogon imaš formatiran v FAT32 ki ne podpira datotek večjih kot 4GB. Preformatiraj ga v en spodoben format (poglej kaj sploh podpira tvoj disk).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

wizzy ::

Disk je trenutno v NTFS. Probal sem formatirati preko cmd ampak mi reče: cannot format a network device. Iskal sem program s katerim bi formatiral a nobedn program ne podpira ker je disk prikloplen na routerja in ga ne morem priključiti na usb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wizzy ()

Azrael ::

>ker je disk prikloplen na routerja in ga ne morem priključiti na usb

Kakšen priklop je to? Je disk na drugem koncu sveta?

Če imaš slučajno disk priklopljen na router, ki omogoča mrežni disk, se pozanimaj katere datotečne formate router sploh podpira. Če podpira samo FAT 32, potem več kot 4 GB velikih datotek gor ne boš mogel spraviti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Pardon, ignoriraj prejšnji post.

Po SW, ki je na uradni strani, lahko disk sformatiral v FAT 32, v NTFS pa ne. Na to tudi kaže nsporočilo o napaki.
Nekoč je bil Slo-tech.

wizzy ::

Sprobaval sem s tem programom a nikakor mi ne zazna diska kot da disk ne bi obstajal. Obstaja kakšen program s katerim bi lahko formatirov preko LANa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253939 (1848) Skylord
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

Problem s kopiranjem mkv datotek

Oddelek: Zvok in slika
168105 (7687) Jst
»

backup na usb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
91167 (1003) solatko
»

usb ključ

Oddelek: Pomoč in nasveti
131732 (1599) sarcha

Več podobnih tem