» »

Tušmobil DA/NE?

Tušmobil DA/NE?

1 2
3
4

tado6 ::

Malo preveri poslovne rezultate MOBILNEGA OPERATERJA in se naprej pogovarjamo lahko. Predvsem primerjaj ves promet pri vseh operaterjih v 4 letu obratovanja. Sicer pa, misliš da se uporabnik sekira za poslovanje družbe. Njih bolj zanima račun konec meseca kot pa kako neko podjetje, ki jim ponuja uslugo obratuje.

Ajoj...

Poldi112 ::

joze28 je izjavil:

Tvoj vir je?

Konec prejšnega leta so imeli pozitiven denaren tok, tako da sklepam da ga imajo tudi sedaj.


Dnevnik.

31.8.2011: http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dn...
...Še pred tem smo izvedeli, da je Tušmobil lani le minimalno povečal prihodke, ustvaril pa 11 milijonov evrov čiste izgube. Skupaj s tistimi iz prejšnjih let je ta tako dosegla že skoraj 73 milijonov evrov.

podobno 6.9.2011: http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dn...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tarzan ::

Mene zanimajo rezultati za zadnje četrtletje 2011. Leto 2011 zna biti za nekatere prelomno, tako v pozitivno kot v negativno smer.

Zanimivo je, da zadnje čase vidim le še oglase Tušmobila in Mobitela, Simobil je pa kar nekako poniknil. Včasih je bilo namreč obratno. Še T-2 ima več oglasov trenutno, kot pa Simobil.

Pripis: mišljeni oglasi na TV, in na internetu. Časopisov ne spremljam tako podrobno, da bi lahko bil pozoren na reklame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

amigo_no1 ::

Simobil ima na tv ta mesec x2 reklamo...

GA_PI ::

Kaj se lahko v najslabšem primeru zgodi če gre Tušmobil v stečaj/propade/se proda? Za končnega uporabnika seveda.

dux ::

Stanje tušmobila je odvisno od matične družbe (Tuša). Če mu bo šlo vračanje dolgov po načrtih, ostane njegov.
V nasprotnem primeru ga bodo banke prodale najboljšemu ponudniku. Najslabše kar bi se lahko zgodilo je, da novi lastnik dvigne cene ampak se zaradi tega ne sekiram. V to sem 99% prepričan.
V dobrem letu odkar sem na tušu, sem prihranil ~200€ in zelo verjetno bom prihranil še 200€ v naslednjem letu preden se bo zgodilo kaj apokaliptičnega.
Ob 400€ prihranka mi ne bo problem dat 12 € za prenos številke, če bi res prišlo do česa takšnega, ampak kot sem že rekel močno dvomim.
Upanje je v nasih odlocitvah

projektor ::

tado6 je izjavil:

Že 4 leto je Tušmobil najugodnejši ponudnik na trgu in zbija previsoke cene konkurentov.


Ne vem o kakšnih previsokih cenah govoriš. Predvsem si Tuš prideluje izgubo. Ima pa trenutno zaradi Simobilovega SimFee spodrsljaja super pozicijo in dobiva največ GrossAdov na trgu, kar je krasno, če veš, da se boš v pol leta moral prodat, in boš zato lahko zase iztržil nekaj več :)

TOP ::

Vsi nekaj govoriste kake zgube ma Tušmobil,že dolgo časa se govori,da bo propadlo kot T2 in kaj se je zgodilo nič.Sej tud Mobitel ki pridela največji dobišek je šel in se je združu z Telekomom,le zakaj.Verjetno se je ustrašu konkurence in tako jih drži v šahu.:D

Poldi112 ::

Kako se ni zgodilo nič? T-2 je uspel doseči prisilno poravnavo. Živi pa zgolj še zato, ker zakonodaja Telekomu prepoveduje, da bi izklopil T-2 kot neplačnika. Tušmobil se pa šlepa na matično družbo in zdaj bankam popuščajo živci.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

floyd1 ::

Nasploh je pri telekomunikacijah zaslužek bolj na dolgi rok - začne se z ogromnimi vlaganji, potem moraš še pridobiti neko kritično maso uporabnikov in šele od tu naprej delaš dobiček. Dokaz je po mojem ravno T-2, ki je dolgo delal tak-tak, zdaj pa pravijo, da sploh ne poslujejo slabo (veliko dolgov, ajde, ampak tekoče poslovanje je menda OK). In Tušmobilu gre zadnji mesec prav dobro pri pridobivanju novih uporabnikov. Eni jih pač privabljajo, drugi odganjajo :)].

jusv ::

floyd1 je izjavil:

Nasploh je pri telekomunikacijah zaslužek bolj na dolgi rok - začne se z ogromnimi vlaganji, potem moraš še pridobiti neko kritično maso uporabnikov in šele od tu naprej delaš dobiček. Dokaz je po mojem ravno T-2, ki je dolgo delal tak-tak, zdaj pa pravijo, da sploh ne poslujejo slabo (veliko dolgov, ajde, ampak tekoče poslovanje je menda OK). In Tušmobilu gre zadnji mesec prav dobro pri pridobivanju novih uporabnikov. Eni jih pač privabljajo, drugi odganjajo :)].


Ravno tak je po mojem mnenju Tušmobil. Velike investicije so se obrestovale in počasi že rastejo. Za uporabnike bi bilo najbolje da se Simobil, Mobitel in Tušmobil s tržnimi deleži izenačijo pa bi potem videli kako bi se raja odzvala na Simobilovo podražitve. Zato pa navijam za Tušmobil, da se vzpostavi konkurenca, kjer bodo odločilne cene in kvaliteta.

noraguta ::

eh največja zguba je itak telekom , če se sekiraš. http://www.delo.si/gospodarstvo/skupina...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Filipko ::

Če pogledamo rast vseh mobilnih operaterjev v Sloveniji ugotovimo, da je res najbolj napredoval in dokaj hitro zrsatel prav Tušmobil, je pa res da je ta hitrost prinesla v preteklosti tudi nekaj negativnih učinkov. Po tem ko je Tuš prodal Tušoil in trgovine v Srbiji je verjetno kar zajeten delež denarja usmeril v Tušmobil, ki bo prinesel vse vloženo in to je dejstvo. V zadnjem letu se vidi lep napredek. Simobil si je z nerazumljivimi potezami sam skopal luknjo, Mobitel pa po moji oceni ni ravno dobro izpeljal tole združitve s Telekomom. To mu bo prej škodovalo kot pa naredilo dodaten plus. Tako lahko v prihodnosti pričakujemo porast ravno pri Tušmobilu. Je pa res tudi to da je to razumljivo, saj ima ta trenutek daleč najboljše in najbolj poceni pakete.

Poldi112 ::

Kako si pa razlagaš, da je Tuš je že nekaj časa najcenejši, raste pa že par let precej počasi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OChack ::

počasi v primerjavi s kom?
mal poglej kolk baznih sta postavla simobil/mobitel v istem časovnem obdobju...
Int€l inside, IDIOT Outside

Poldi112 ::

In kakšno vezo ima št. baznih postaj s št. uporabnikov? Jasno da jih je Tušmobil postavil največ, saj za razliko od konkurence še ni končal izgradnje omrežja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Izaso ::

Poglej si samo zgodovino vseh treh mobilnih operaterjev pa ti bo vse jasno. Problem št. uporabnikov pri Tušmobilu je ta ker ima veliko ljudi vezave na drugih dveh in noče plačevati penalov za prestop na Tušmobil. Verjemi jaz poznam veliko ljudi ki želijo na Tušmobil pa tega ne bodo storili sedaj ker pač na Simobilu (večina jih je tam) plača penale, drugi problem pa je to ker folk še vedno misli da je omrežje na Tušmobilu takšno kot je bilo 2 leti nazaj. Se je pa v tem času veliko stvari spremenilo. Počakaj še kakšno leto ali dve, pa bomo potem videli rezultate. Ampak moja ocena je ta da je fajn da vsi trije pospešeno delajo in da so za nas storitve cim cenejše in normalno dobre.

Poldi112 ::

Tušmobil je ugoden dlje, kot je možno skleniti aneks, tako da to ni preveč verjetno. Glede kvalitete omrežja pa jaz nisem ravno navdušen.

Mobitel in Simobil imata oba ponudbo za mlade, Mobitel ima tudi ponudbo za upokojence, potem imaš tu še razne skupine, kot so, če se prav spomnim, gasilci pri Debitelu in verjetno še kdo. S cenovno ugodnim paketom za mlade oni pač ne bodo šli na Tuš. Ko bodo pa prestari za te pakete, bodo pa že v službi in nekaj jih bo imelo služben telefon, nekaj jih bo imelo predobro plačo in/ali premalo časa, da bi se ukvarjali z računom za gsm.

Tako da jaz ne bi pričakoval čudeža. Počasna rast ja, to je pa tudi to.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

amigo_no1 ::

Tušmobil je ugoden dlje, kot je možno skleniti aneks, tako da to ni preveč verjetno. Glede kvalitete omrežja pa jaz nisem ravno navdušen.

Vedno ko kličem koga v simobil škrta kot da kličem na Kamčatko preko radio amaterske povezave :)).
Kaj konkretno te moti v TM omrežju ? Simobil je po kvaliteti govora 3 razrede za TM.

zuz3k ::

zdravo

oče bi šel na tušmobil, je pa tu ena čudna situacija

na vasi imamo samo Mobitel signal, ko greš iz vasi v mesto pa imaš oba signala
zdaj te mobiteli imajo samo opcijo pri signalu ročno ali pa samodejno, vsak drugi
dan ne misli ročno menjat signala tako da bi bil ta na samodejno.

vprašanje pa je, kako je v mestu, kjer sta oba signala?
tista na tušmobilu mi je rekla, da je možno da če je močenjši drugi signal, da
lahko kar med pogovorom preklopi na signal in prekine, zdaj a se to v praxi res
dogaja? in če se, kako pogosto? :( ali se to dogaja samo pri starejših telefonih
ali se sploh ne?

lep pozdraw
Life is a psychological game.

Opkow ::

Najboljse, da sam preizkusis na terenu, kako se odziva. Zato si nabavi Tusevo predplacnisko SIM kartico za 5 EUR in preizkusi.

zuz3k ::

kako vam dela tusmobil? a vam menjava omrežje al ne
Life is a psychological game.

RickRoss ::

Če se nočeš zajebavat s telefonom 2 leti, da ti ne lovi signal, ne lovi internet, da ti telefon šteka potem NE IT NA TUŠMOBIL! . Mam tušmobil pa je res obup!

jl ::

Imam Tušmobil že 3 leta pa ni nobenih pretiranih problemov. Res je, da v primeru slabega signala preklopi na Mobitelovo omrežje (samodejno), ampak bi lahko na prste ene roke preštel, kdaj mi je zaradi tega prekinilo klic. Ni pa nikjer idealno, tudi punca, ki je na Simobilu opaža bistveno več težav (npr. slab signal, SMS je prejela od Simobilovega uporabnika 3 dni po tem, ko ga je le-ta poslal itd) kot jih je imela pred tem na Mobitelu.
Jaz ti isto predlagam, vzemi prepaid kartico in testiraj.
Dejstvo pa je, da Tušmobil še gradi omrežje in se stanje vsak mesec izboljšuje...definitivno je videti velik napredek v obdobju 3 let.

zuz3k ::

RickRoss je izjavil:

Če se nočeš zajebavat s telefonom 2 leti, da ti ne lovi signal, ne lovi internet, da ti telefon šteka potem NE IT NA TUŠMOBIL! . Mam tušmobil pa je res obup!


zdaj telefona itaq ne bi vzel ker se nočem vezat, pa malo opiši tvoj primer

sosed ma isto tušmobil pa je reku da dela bp

glede omrežja, ni za to da bi čakal na tušmobil omrežje, zaradi mene lahko lawfa samo
na mobitel omrežju, samo da lawfa na enmu omrežju in ne menja samodejno npr. med vožnjo
Life is a psychological game.

tado6 ::

Meni dela brez težav, že 4 leto.

jl ::

Še enkrat, čisto brez veze da sprašuješ na veliko kako komu deluje. Če ti je cenovno najbolj sprejemljiv Tušmobil, kupi prepaid kartico za 5eur in naj testira. Če bo zadovoljen, prenese svojo številko na Tušmobil (v kolikor je sedaj pri drugemu operaterju). Je pa dobro, če ima telefon s podporo UMTS 900Mhz, ker Tušmobil ima po večini 3G omrežje pokrito prav s slednjim. Penetracija signala pa je tudi bistveno boljša kot pri UMTS 2100.
Pa še rezlog zakaj ne sprašuj na veliko, vsak mobilni operater ima svoja 'trobila' po forumih in če boš prebiral teme na alterju, lahko točno vidiš kdo je na plačilni listi posameznega operaterja.

Šoja ::

Jaz imam v centru LJ skoz probleme s Tuševim signalom, tako da sem si zdaj ročno nastavila na Mobitel in nimam problemov.

zuz3k ::

mikavno, konkurenca đzabestu

mingl tušmobil

le omrežje je malo vprašljivo :/
Life is a psychological game.

trnvpeti ::

zuz3k je izjavil:

mikavno, konkurenca đzabestu

mingl tušmobil

le omrežje je malo vprašljivo :/


*Velja za storitve, opravljene iz radijskega omrežja Tušmobil
ki je pa v ku...
na free paketih pa lahko preklopis na mobitel omrezje(paziti moras pri mms in internet)

Mikasa ::

Pretiravate s Tušmobilovim omrežjem in to sami dobro veste, zato ne vem zakaj pišete te tumarije po forumih. Ne rečem da so včasih bile težave, priznam, samo sedaj pa omrežje dela in na tem področju ni več takšnih težav. So pa še nekatere, ampak to je itak pri vseh operaterjih isto. Tale ta nova paketa za mlade Mingl sta pa kar dobra pogruntavščina. Moja dva nečaka imata oba paket Mingl 17 in sta zelo zadovoljna. Do sedaj nobenih težav :)

kremenko1 ::

Tudi sam sem na Tušu že par let in moram reči ,da se je stanje popravilo za 100% .GSM pokritost je primerljiva z vodilnima operaterjema ,3G pa pokriva vse glavne (obljudene) dele SLO. Osebno sem zadovoljen.

djordjevic ::

Jaz sem prestopil oktobra iz simobila in moram reči, da je signal primerljiv ali boljši. Definitivno pa niti približno tak, kot je bil pred leti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bbenci2 ::

Jaz sem predplačnik pri Tušmobilu že 3 leta. Ne opažam nobenih problemov, klial sem že iz Španije, Srbije,... vse brez problemov. Glede signala tudi ni problema.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

kunigunda ::

Poldi112 je izjavil:

Kako se ni zgodilo nič? T-2 je uspel doseči prisilno poravnavo. Živi pa zgolj še zato, ker zakonodaja Telekomu prepoveduje, da bi izklopil T-2 kot neplačnika. Tušmobil se pa šlepa na matično družbo in zdaj bankam popuščajo živci.

Se ze dolgo ne slepa vec in je sam sebi zadosten.

RockyS ::

Na štajerskem vleče od celja do murske sobote, v radencih je ena luknja to pa je tud vse kje sem zasledil večjo luknjo.
Težav nisem imel ne na obali, krvavcu in v škofji loki.

Pa so tudi meni pravli kako ima TM za en k omrežje... tisti časi so (hvalabogu) mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Ejsi_Disi ::

Seveda, če si v mestu je OK. Čim si doma na vasi je pa že druga zgodba.
Rock n' roll ain't noise pollution!

kunigunda ::

Ce si na vasi, bo pa Mobitel vleku. Ce tud ta ne , pol ti je vseen kerga operaterja mas, k noben ne bo meu dobr signal.

šernk ::

In ker je 90% ugodnosti vezanih na tušmobilov signal si v dreku :)

če živiš v ravninskem delu nima noben problemov s signalom, če si pa v hribovitem razgibanem delu, se pa zadeva hitro zaključi za prvim hribom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kunigunda ::

Tist k zvi v takem predelu sigurno ne rabi 5000 min pa 2000 smsov, tko da lohk vzame drug paket ki ni vezan na TM signal :P

šernk ::

kako si pa do tega zaključka prišel? A misliš da s hriba na hrib kričimo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kunigunda ::

Gre za to, da noben operater (tud D2 v nemciji ma podobne case) ne bo zadovoljil 100% prebivalstva. Za uno manjsino, ki dejansko
imajo probleme, je treba vzeti v obzir kot collateral damage, nimas kej. Zarad tega operater se ni slab.

šernk ::

Kje sem napisal, da je slab? Vendar ne moreš človeku reči, da je omrežje povsod super. Če bi sam živel v mestu, bi takoj preklopil na tušmobil ampak takoj ko se premaknem za par metrov od glavne doline je s signalom konec.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

papak ::

In ker je 90% ugodnosti vezanih na tušmobilov signal si v dreku :)


Aja? Razlika na MOBITEL omrežju je ta, da se pri BREZMEJNIH paketih obračunski interval spremeni iz 30/30 na 60/60, pri FREE paketih pa ostane enak (60/60). Vse vsebine grejo iz paketa (zakupljene vsebine), razen INTERNET se pa plača na MOBITEL omrežju 0,43€ na MB. Oz. pri BM paketu se na M@ omrežju računajo tud SMS in MMS, klici pa grejo iz zakupljenih.

Tko da razn za internet ni nobenga problema uporabljat MOBITEL omrežje. Je pa res, da TM še nima veliko UMTS postaj - na periferiji še kr dost fali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: papak ()

RockyS ::

Sam sem doma na vasi, 14km iz malo večjega mesta (10k prebivalcev) pa deluje tako kot treba.

Reycis ::

Tusmobil 2G deluje super. Na 3G je pa dovolj tezav, da ga imam izklopljenega razen obcasno za potrebe interneta in se to le ce je to na obmocju z dobrim signalom.

zuz3k ::

kar mikaven tale tušmobil praznujmo skupaj

http://www.tusmobil.si/paketi/praznujmo...

spet ena od konkurenčnih ponudb đabesta
Life is a psychological game.

floyd1 ::

Nič kaj pretresljivega, kar konkurenca ne bi že ponujala.
Big Bob (Simobil)
- 1000 minut + 1000 SMS-ov za 9,90 EUR
- podatkovna opcija 1GB za 5 EUR
Torej enak denar (15 EUR), pa sploh ne rabiš gledat, kam kličeš za tistih 1000 minut.

MacGyver141 ::

floyd1 je izjavil:

Nič kaj pretresljivega, kar konkurenca ne bi že ponujala.
Big Bob (Simobil)
- 1000 minut + 1000 SMS-ov za 9,90 EUR
- podatkovna opcija 1GB za 5 EUR
Torej enak denar (15 EUR), pa sploh ne rabiš gledat, kam kličeš za tistih 1000 minut.


To težko primerjaš, ker tukaj ne dobiš subvencionirane telefone.

floyd1 ::

Nikoli več ne bom kupil subvencioniranega telefona in mi je glede tega vseeno. Mogoče sem tak samo jaz, ampak... Zakaj bi kupil in se vezal, ko pa na bolhi dobiš za manj denarja telefon, ki ga z nekom (naročnikom, ki aparata ne rabi) pač prevzameš v centru. Novega, zapakiranega. Če pa vzameš res "poceni" telefon je pa naročnina taka, da ga vsaj jaz pri moji uporabi, preplačam 2x. No go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635566 (30417) Bobr123
»

Izbira paketa - najboljša opcija

Oddelek: Mobilne tehnologije
379587 (8678) EdoK
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18543846 (32576) OChack
»

Tušmobil paketi vs. Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5811496 (8850) Lonsarg
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710503 (5142) neres

Več podobnih tem