» »

Tušmobil DA/NE?

Tušmobil DA/NE?

1
2
3 4

Slovencelj ::

Ok, tale itak džabest je pa kot nalašč prišel. Ko sem že hotel pobegniti od Mobitela, so dali ta paket ven :) Še sreča, da se nisem prenaglil in se vezal pri Tušu za 24 mesecev z nakupom kakšnega paketa za 30 ali pa 25. Sem se že registriral za itak džabest (vklopi se mi z naslednjim obračunskim obodbjem)
Bom kar ostal pri Mobitelu. Danes sem bil kar malo ganjen, ko sem videl v vitrini njihove najstarejše mobitele (Regla 1, 2, 3,...) in zraven napis "naši skupni začetki" :)Je blo prav lepo vdit moj prvi telefon :P

T0RN4D0 ::

Hehe, očitno so le zakapiral da pri prejšnjih cenah prehitro izgubljajo stranke. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Steinkauz ::

Ok stara tema ma vseeno.
Resnično me mika it na tušmobil vesolje in vzet huawei ideos x5 za 1eur.

Kakšne imate kej izkušnje z tušmobilom? Omrežje, njihov odnos do strank, etc

Blinkys ::

No moja izkušnja z TM ni glih preveč vredu, moral plačat nekaj čez 200EUR (po svoji krivdi)! Kaj se signala tiče je polom vsaj 2 leti nazaj je bil no, za sedaj pa ne vem. Je pa prej en v drugi temi obijavil link z baznimi postajami, tak da si lahko pogledaš če je v tvoji okolici pokrito.

Kak pa je kaj z temi telefoni Huawei? Prvič slišim za njih.

jnce ::

Jaz sem to naredil pred enim tednom in sem do sedaj zadovoljen :D

Tarzan ::

Sam imam pa signal boljši na Tušmobilu, kot pa prej na Simobilu. Simobil je en čas bil super, potem pa so začele ugašati centrale in me je priklapljalo na vedno bolj oddaljene, hitrost prenosa podatkov je upadla z vsaj 2Mbit na konkretno manj kot 1Mbit, velikokrat sepreko 3G še povezat ni hotel.. Tuš mi sedaj leti tudi 7Mbit/s (večinoma ena črtica manj kot poln signal). Se zavedam, da je verjetno to zaradi manjšega števila uporabnikov, ampak vseeno, dokler traja je to super.

Menjava operaterja je povsem neboleča, edino kar je bolečega je Simobilov penal, ki ga večina mora plačat ob prehodu. :)

Steinkauz ::

2 leti nazaj je dolgo časa nazaj. Bi rad še kako mnenje bolj aktualnega uporabnika. Oziroma čim več mnenj tem bolš :)
Najbližja bazna postaja do mojega kraja je 15km in čez hrib. Je to slabo? Verjetno je
Mobitel ima pa na hribu oddaljenem 2km

Huawei je kitajsko podjetje, x5 pa je precej precej boljši od vseh ostalih za isti denar
http://www.mojmikro.si/pod_lupo/strojna...

Wildfire S, ki je nekako iste cene, resolucija 320 x 480(smeh,še moja trenutna 5800 express music ima 360 x 640), ideos x5 pa 480 x 800
Tudi več barv, boljši proc in še in še.
http://www.gsmarena.com/huawei_u8800_id...
http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-...

Trenutno sem na mobitelu, vezava mi poteče oktobra in razmišljam o menjavi.

dux ::

Mam tušmobil dobro leto. Menjal sem, ker sem hotel met čim cenejši prenos podatkov (kličem zelo malo) in ker mi Tušmobil omogoča 1 GB prenosa za 5€, konkurenca pa je občutno dražja.

Tam kjer se gibam je signal (oziroma hitrost prenosa) zadovoljiva za običajna opravila.
Upanje je v nasih odlocitvah

neres ::

Moje izkušnje s Tušmobil signalom so izpred 2-3 let. Takrat je bil npr. po Ljubljani signal opazno slabši od Simobila in Mobitela, nekje so bile luknje. Kako je danes pa ne vem.

Sicer je pa Tušmobil precej ugoden. Edino pazi na droben tisk. Npr. pri enih brezmejnih paketih (1000/2000) je klicev v druga omrežja dejansko samo polovica:
Razen, kjer je posebej navedeno drugače, se po porabi 50 odstotkov vključenih storitev v obliki klicev za zaključevanje izven Tušmobilovega omrežja, vsi nadaljnji klici, ki se zaključujejo izven Tušmobilovega omrežja, obračunajo v skladu z veljavnim cenikom za storitve izven Tušmobilovega omrežja

Tarzan ::

V Ljubljani je signal primerljiv ali boljši od Simobilovega. Vsaj tu na mojem koncu. Glede na to, da imajo lepo število oddajnikov že lep čas na UMTS900, katerega Simobil šele začenja uvajati dosegajo precej višjo pokritost lahko tudi z manj baznimi postajami.

2 leti nazaj je pri nas na tušmobil šel sosed. Ga je metalo iz omrežja vsakih pet minut ali če je šel iz ene sobe v drugo. Zdaj je on vezan na Simobil, jaz sem pa na Tušu s polnim signalom. ;)

tado6 ::

Primerjava tri leta nazaj in sedaj preprosto ni več mogoča. Signal je primerljiv z Simobilovim, prav tako storitve, paketi so pa seveda čisto drugačni.

neres ::

Je mogoče Tušmobil pred kratkim rahlo podražil pakete Brezmejni?
http://tusmobil.si/paketi/brezmejni.html

Še kak teden nazaj so bili po 9€, 19€... recimo na tej strani so še vedno stare cene brez 0,90€ zraven.

dux ::

@neres: je res
Upanje je v nasih odlocitvah

Steinkauz ::

Sm vprašu par folka z mojga kraja pa pravjo, da za en kurac lovi tušmobil omrežje, tko da žal odpade.

Tko da bom kr ostal na mobitelu, kupu en telefon pa ga prodal za 50eur več, pa naroču z nemčije za 230eur
http://www.amazon.de/dp/B004S158V8?m=A3...

GeForce ::

@tado6: Ti si s tušmobila ne? No zanima me ali je možno sklenit naročnino na Brezmejnih 200 brez bančne kartice?

RockyS ::

Steinkauz ta folk je na tušmobilu ali imajo izkušnje iz preteklosti in baba čula baba rekla? Namreč tudi sam sem bil skeptik, sem si na fb napisal če ima kdo izkušnje itd.. bile so pozitivne, zato sem vzel vesolje brez vezave, kasneje sem vzel še ideosa x5 (best buy za ta denar in ne morete me prepričat drugače) in sem zdaj zelo zadovoljen.

Priporočam vsem, ampak prej se sami prepričajte, za tiste 4€ koliko pride kartica vas nebo pobralo.

Steinkauz ::

Kot sm reku pri nas je najbližji oddajnik 15 kilometrov stran in še hribi vmes. Pred batjo imaš 1 črtico v bajti nobene.
Vprašu sem trenutne uporabnike
Tko da žal.

bond007 ::

Jst imam multipaket 2000 in imam skoz nastavljen na mobitelovo omrežje, sploh zdej ko so obračunski interval znižal iz 180 na 60s. Edino za podatke in smse prestavim na tušmobil...

dux ::

@bond007: slabost tega je, da so na določenih področji (Ljubljana) že izklopili mobitelovo gostovanje tako da lahko včasih ostaneš brez signala.
Upanje je v nasih odlocitvah

bluefish ::

Ali vključene minute veljajo samo v Tuševem omrežju ali povsod? Če prav zastopim cenik, je razlika le v obračunskem intervalu (30 vs. 60).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ashrack ::

Kako pa je z 3G signalom v centru ljubljane?
Saj nekateri jamrajo da jim preklaplja na edge.
....

djordjevic ::

Če je to merilo, pol je simobil isti K. V Slovenski Bistrici redno preklaplja na edge, v Račah pa je UMTS samo ob večjih državnih praznikih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Izaso ::

Jaz sem tudi na Tušmobilu in sem zadovoljen. Prej sem bil na Simobilu in še sreča da sem sedaj tukaj, ker to kar se dogaja na Simobilu je kr neki. Jaz imam paket All Inclusive in imam za 30€ na mesec vse neomejeno in teh enot nikoli ne pokurim. Tušmobil mi predvsem ustreza, ker ima hiter prenos podatkov in odličen mobilni internet. Tudi s pokritostjo nimam težav, je boljši kot pa Simobil, sigurno!

kitl76 ::

ja jaz moram tudi pohvalit Tušmobil pri njih sem 3 leto in se strinjam z vsem kar je povedal moj predhodnik. Tudi jaz sem bil pred tem na Simobilu.

RockyS ::

Če je kdo iz Sladkega vrha ali Apač potem se naj izogiba tušmobilu, ker ni pokritosti.

tado6 ::

Tudi jaz sem na Tušmobilu že od leta 2007, na začetku je bilo nekaj težav. Dela vse OK:)

jusv ::

Ker je govora o Tušmobilu in njegovih paketih. Vedno bolj se poudarja beseda NEOMEJENO. Jaz sem z Tušmobilom zadovoljen: zelo zadovoljen. Paketi so super, telefoni tudi, račun na koncu meseca pa itak špica, ker je nizek. Evo še en filmček na temo vse neomejeno:

Wox ::

Je Janez v trgovini?
Commodore 64

Ashrack ::

sem novopeceni lastgnik tusmobil ze kaksne 3 tedna in sem izjemno zadovoljen. Imam pa 1200 enot za 20e
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

kmetek ::

1200 enot? kateri paket je pa to?

McAjvar ::

Verjetno Brezmejnih 200 za enega desetaka in dodatnih jurja enot za drugega?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

tado6 ::

Počakajte samo še malo. Prihajajo FREE paketi!

trnvpeti ::

Zakaj jih se na netu ni(free paketov) na tv pa ze oglasujejo

kmetek ::

mcajvar imaš prav da....

tado6 ::

Cenik telefonov je že na voljo. Samo malo še...

kmetek ::

sem videl tado ;)

projektor ::

Nabijajo bazo userjev z dumpingom, da se bodo lažje (dražje) prodali :)

djordjevic ::

I don't care, dokler so storitve enake ali boljše za polovico zneska na položnici. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

projektor ::

jasno, kratkoročno boš imel ugodno ceno za nivo storitev ki jih nudi Tušmobil;

djordjevic ::

Hej, kratkoročno me je simobil za ponujene storitve (katerih raven pa strmo upada, ne moreš da verjameš) prav lupil. Po mojih izračunih sem tudi ob kakšni morebitni 40% podražitvi na boljšem. Meni je prav. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Poldi112 ::

Definiraj kratkoročno? Jaz sem pri njih že dobro leto in pol in v tem času smo (firma) prihranili cca 2k eur.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

djordjevic ::

Ajde, saj niso zdaj to neki enormni zneski, ampak zadnje leto sem samo za naročnino plačeval 22 evrov (osnovna + prenos podatkov), potem pa še gor na to pogovore. Prešaltal sem na Vesolje in vzel še 25% popusta, ter si defacto več kot prepolovil znesek na položnici.
No grave is deep enough to keep us in chains.

echo ::

Kateri telefon se splača vzeti ta trenutek pri Tušu? Srednji razred (200-300€ polna cena), lahko je touch še bolje pa bi sedla QWERTY tipkovnica. Android in WiFi sta tudi zaželena.
Kakšna ideja?

Huawei Ideos X5
5MP foto, HD video, WiFi, GPS, Android, 12mm globine in 130g?
In v FREE 5 paketu pride 129€.
Sem kaj zgrešil? To, da je kitajc, vem ...

noraguta ::

vsi androidi so kitajci. kar je nokia postudirala kako desetletje nazaj , androidnežem zaenkrat ni jasno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RockyS ::

Ideos X5 je zakon. Za taki denar ne dobiš boljšega, ne novega in ne rabljenega!

tado6 ::

projektor je izjavil:

Nabijajo bazo userjev z dumpingom, da se bodo lažje (dražje) prodali :)

Že 4 leto je Tušmobil najugodnejši ponudnik na trgu in zbija previsoke cene konkurentov. Verjamem da je to srhljivo, sploh če si zaposlen pri konkurenci.

Steinkauz ::

Za tako ceno ni daleč naokoli boljšega.
Me pa moti 1 stvar. Namreč ne moreš povečati mic volume, ki je prepotiho:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Rešitev na žalost precej Apple stype


Hold it like that:|

Upam da čim prej zrihtajo

Poldi112 ::

tado6 je izjavil:


Že 4 leto je Tušmobil najugodnejši ponudnik na trgu in zbija previsoke cene konkurentov. Verjamem da je to srhljivo, sploh če si zaposlen pri konkurenci.


Glede na to, da tudi konstantno delajo izgubo bi težko govorili o previsokih cenah konkurentov. In glede na to, da zadnje čase redno beremo o težavah Mirka Tuša, je po mojem bolj srhljivo, če si zaposlen pri Tušmobilu, kot pri konkurenci :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

joze28 ::

Tvoj vir je?

Konec prejšnega leta so imeli pozitiven denaren tok, tako da sklepam da ga imajo tudi sedaj.

trnvpeti ::

koliko dobicka sta imela simobil in mobitel
koliko izgube tusmobil
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635740 (30591) Bobr123
»

Izbira paketa - najboljša opcija

Oddelek: Mobilne tehnologije
379625 (8716) EdoK
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18544023 (32753) OChack
»

Tušmobil paketi vs. Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5811557 (8911) Lonsarg
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710513 (5152) neres

Več podobnih tem