» »

PC se izklaplja, se kaj pregreva?

PC se izklaplja, se kaj pregreva?

neocodex2 ::

Sistem:

Core2Duo E8400 (~70°C) (smartfan opcija izklopljeno, ventilator dela skoz na max)
Asus EAH4850 Top (~60°C, izboljšani serijski cooler)
Asus P5Q (~50°C, SB je kar precej vroč)
Mushkin 2GB DDR800 4-4-4-12 (s hladilnimi rebri)
500W napajanik, prej nikoli ni delal problemov, malce sumim
Veliko, prostorno ohišje s 4 dodatnimi ventilatorji (full speed, stranski pihajo noter zadnji ven)
HDD aktivno hlajen
Win XP SP3

Problem:

V igrah se mi računanik čez nekaj časa kar izklopi in spet nazaj prižge.

Sumim overheat, kar je čudno. Nekaj časa je bios kazal temperaturo CPUja 70°C, ventilator je bil len. Zdaj že nekaj časa kaže 0°C zato sem branje temperature izklopil in nastavil ventilator da skoz dela 100%, temperaturo procesorja še vedno ne vem, hladilnik je normalno topel (box, prišel zraven plate).

Napajalnik? Pred tem je poganjal Athlon 3500+ in X1950 Pro brez problemov, pa sem imel še kdaj veliko druge šare priklopljene in to ni nikoli delalo.

V čem bi bila težava in kako naj jo poskušam odpraviti? :S

Han ::

Nekaj je hudo narobe, če imaš tako visoke temperature v prostornem in dodatno zračenem ohišju.

ST-777 ::

Morda je kaj narobe s pasto med procesorjem in hladilnikom. Na tvojem mestu bi pogledal kakšen test hladilnika za tvoj procesor, kupil tistega, ki dobro hladi in naročil na servisu naj uporabijo kvalitetno pasto, ko bodo hladilnik montirali.

teddy81 ::

Hm... bom še tebi predlagal, mogoče pa je... poskusi si sposodit napajalnik od kakega kolega in testiraj...

Lahko je res zadeva s termalno pasto ali hladilnikom. Ampak poskusit pa ni greh, ziher ti bo kdo posodil za nekaj uric.

zee ::

500 W no-name napajalnik? Predlagal bi ti kaksnega 600 W.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neocodex2 ::

Bil je hladilnik za procesor :)

Po namestitvi napajalnika (čeprav ne vem kako je lahko to vzrok) je bios pravilno kazal temperaturo procesorja. Idle 70 in nato v dveh minutah narasel na 105°. Preveril stik s hladilnikom, očistil, namazal z Arctic silver - nič pomagalo. Nato sem s prsti močno pritisnil na hladilnik, da je dobil stik s procesorjem in rezultat: temperatura v nekaj sekundah padla na 70°. Stock cooler pa takšen, že tako je neko majhno sranje, pa še stika nima nobenega...

Šel v trgovino po Thermaltake in zdaj je temperatura 45°, vse dela normalno.

Ni mi pa jasno, zakaj je plata prej kazala 0°, kako potem ne bi sumil plato/napajalnik.

Sem pa z novim napajanikom zelo zadovoljen (Mushkin 500W). Precej tišji, pa še modularne kable ima. Me pa zanima, ali res drži, da je tak napajanik precej močnejši od ostalih noname 500W ali je to samo prodajna farsa?

zee ::

Ni toliko kot mocnejsi, kot zagotavlja stabilno napajanje na vseh linijah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Da, hladilnik je bil najbrz malenkost nagnjen, posledica je lahko, da ti na enem delu prikazuje nizko temperaturo, na drugem pa se lahko opeces.

Kvaliteten 500W napajalnik da lahko od sebe trajno 500W ali pa okoli 700W konicne obremenitve. Svoh 500W napajalnik bo od sebe dal mogoce 450W, pozrl zase se enkrat toliko, pri teranju na max. moci po letu ali malce vec crknil ter s seboj vzel se kaksno komponento.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je obsedel hudič (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507103 (5049) GTX970
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Strojna oprema
181940 (1661) šernk
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491951 (1414) Dominik91
»

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

Oddelek: Navijanje
422740 (2030) SATI
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593558 (2817) boset

Več podobnih tem