» »

USB modem na router-ju

USB modem na router-ju

Timotko ::

Zivijo

Zanima me, če je kdo že imel podobne želje kot jaz in mu je uspelo ustrezno in dovolj poceni rešit zadevo:
Zadnja dva meseca sem poskusil zrihtat internet na naslovu kjer sedaj živim (T-2, Amis, Telekom - vsi so rekli da ni mogoče, ker je pač Telekomova centrala prepolna in je ne bodo več obnavljali, ker vse vlagajo v optiko; tudi kabelske pri nas ni tako da to tudi odpade). Ostala nam je samo še možnost, da vzamemo mobitelov internet - preko USB modema in neomejeno nas pride 30€ na mesec, vleče pa tudi ne tako slabo.

Problem pa je v tem, da imava z ženo vsak svoj računalnik, poleg tega pa bi na internet rad priklopil še playstation.
Torej - USB modem povezat na router.
- Ima kdo izkušnje s tem?
- a je to dovol dobro, če kupim router, ki ima usb host za printerje in diske, al mora bit prav za 3G usb ključke?
- koliko tak router stane?
- na kaj morem pri nabavi takšnega routerja biti pozoren?
- ...

Pomislil sem tudi že na navaden router in sharanje neta preko enega od računalnikov -- to bi potem pomenilo, da mora biti eden non stop prižgan, to pa mi ni hudo všeč.

Hvala za trud in odgovore
LP
Timotej

mi_c_ho ::

Upam, da imaš katerega od naštetih modemov ;)
http://www.frajerji007.com/projekti/asu...
LP

Tomas 33 ::

Jaz sem zadevo rešil na ta način, da sem kupil en star prenosnik (P3, 384MB RAM) za 25€ i n ga povezav na router.
Na njemu teče share povezave, DHCP, torrent, pritnter in file server.
Dodal sem še skriptico, ki na pet minut čekira povezavo in jo po potrebi reštarta (se zgodi nekajkrat na dan).

Kar se tiče routerjev rešitve so ampak ne v low end segmentu.

Timotko ::

mi_c_ho...

Tvoja rešitev (oz. katere link si posredoval) se mi zelo dopade, ampak mam novatel ovation MC930D (tam na seznamu je MC950D). Misliš da bo vseeno kompatibilen z routerjem - kolikor jaz vem, sta skoraj enaka.

Hvala za odgovor...

Timotej

Timotko ::

V glavnem - kupil sem ta Novatel Ovation MC930D, pa je ful nestabilen - a ve kdo kaj o tem? Ima samo možnosti - GPRS only, UMTS only pa automatic, nima pa posebej možnost 3g prednostno, kar mislim da je problem. Če ga dam na automatic, mi gre včasih kr sam od sebe na GPRS, čeprav vem, da lovi tudi 3G povezave, če pa ga dam na 3G only, mi ga včas prekine. Groza v glavnem

Pomagajte prosim, če se da?

Timotej

ToniT ::

Kaj pa tale router?

XPfrik ::

Absolutno in samo tole. Ima vse kar želiš in še mnogo več. Zdi pa se mi da se ga da dobiti za cca 195 €. Sam ga imam že skoraj 3 leta in je odličen - pa tudi fantje v firmi so super, prav tako pa tudi support. (Ravno pred dnevi se je zgodilo da se router ni postavil po rebootu - pa so ga porihtali v 24 urah - in to zastonj).

gokky ::

x2

Timotko ::

tista prva varjanta me zanima ravno zarad tega, ker zdejle trenutno nimam 200 € za dat še za router. sm čist broke. Drugače pa hvala za odgovore. A kdo ve, kako bi lahko malo pojačal 3g signal? - sedaj je malo boljše, ker sem povezal modem na Y USB kabel (večji dovod elektrike - zato večji signal ali nekaj takega), pa me zanima, če se da še bolj pojačat.

Hvala
Timotej

Timotko ::

če, kdo ve za načine, kako malo pojačat signal bi ful lepo prosu, da mi poveste? - alufolija na streho? :) joke

Timotej

gokky ::

3m USB kabla zadošča (brez šale. 3G ključek daš na USB kabel in ga potegneš vsaj bližje oknu, če ne že ven. Smo nekoč računali, da se bolje obnese 3m USB kabla, kot ista razdalja RGxx koaksialca za anteno. Pri 2,4GHz so namreč slabljenja v antenskem kablu že precej pomembna.

Timotko ::

torej - tudi dolžina kabla pomeni boljši prenos? - ne le položaj modema?

hvala za odgovore
Timotej

gokky ::

Antenski kabel pomeni analogen prenos. V splošnem krajšanje antenskega kabla pomeni zmanjševanje izgub v antenskem kablu, posledično se to pozna v boljšem prenosu. Daljšanje seveda vpliva ravno obratno. Pozicija modema je v tem primeru pametna čim bližje anteni (no, tudi boljši/dražji/ kabel zaleže).

Višja ko je frekvenca, bolj je izražen vpliv slabljenja v kablu in bolj je pomembno, kakšen je kabel. GSM ima (SLO) 900/1800, WiFi 2400MHz.

Po USB prenašamo digitalno in v okviru specifikacij (max. 3m AFAIK) ne pomeni spreminjanja hitrosti prenosa.

Timotko ::

Hello

Samo še to mi pomagajte. Na visti poskušam share-at net (ki ga dobim preko usb modema) preko ad-hock wireless povezave. Do zdej sem pač dal na 3g povezavi share-anje neta, potem pa sem na wireless kartici naredu ad-hock povezavo, na hatero sem se potem povezal z drugega računalnika. Preko drugega računalnika lahko sedaj dostopam do share-anih strvari na tem računalniku, kjer imam net, še vedno pa ne morem na net na drugem računalniku. Kako naj nardim, da bo net share-an tudi za ad-hock povezavo. Prosim pomagajte

(Visto mam zato, ker sem jo pač dobil zraven laptopov, da ne bo kdo govori - prov ti bod, kaj pa maš visto :)

Timotej
p.s. hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni internet-težki pogoji.

Oddelek: Omrežja in internet
203252 (2178) Daniel
»

Mobitel instant internet preko Routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
152762 (2087) fujtajksel
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244413 (4157) todman74
»

Podaljšek za instant internet?

Oddelek: Strojna oprema
102114 (1685) krajnc3k
»

Mobitelov internet hitrejši v Visti kot v XP ? Je to mogoce?!

Oddelek: Omrežja in internet
91723 (1286) Pesimist

Več podobnih tem