» »

plačam za program!

plačam za program!

štrumf ::

Lep pozdrav!

Rabil bi nekakšen program-autoclicker podoben kot je tale
http://home.amis.net/crnkoma/ac.zip

vendar bi namesto časovnega intervala moral reagirat na prikazano barvo na zaslonu ( program bi kliknil samo takrat ko bi se na zaslonu prikazala določena barva, če barva nebi bila ustrezna bi preverjal recimo vsakih 10 sec )

poleg obstoječega primera ( http://home.amis.net/crnkoma/ac.zip)
bi rad imel še:
- sam določim barvo na katero reagira clicker ( ali, da program sam prepozna barvo na katero bo reagiral...npr. kliknem na zaslonu in program sam izpiše št. barv: rdeča 255, modra 30, zelena 55
- določitev intervala za ponavljanje programa
- najmanj 10 možnosti za nastavitev klikanja ( najmanj 10 mest za določitev pozicije klikanja )

za program, ki bo vseboval moje želje sem pripravljen plačat 50€
  • zaklenil: kopernik ()

bluefish ::

za program, ki bo vseboval moje želje sem pripravljen plačat 50€

Ta je pa dobra.

commissar ::

wow, kolk programersko znanje ni cenjeno!

Pa mogoče malo bolj opiši to, ker bi rad praktično zastonj:
Barva na zaslonu? wtf?

štrumf ::

:) a misliš da je to vredn življenski honorar?

kaj ti ni jasno?
program nastaviš na določeno koordinato na katero kasneje klika, program, ki sem ga dal kot primer, klika na koordinato s časovnim zamikom, jaz pa bi rad imel verzijo, ko bi kliknil le, če bi se barva pixla na tisti koordinati ujemala z barvo katero bi izbral sam ( na neki spletni strani/programu so gumbi, ki se barvno spreminjajo ( iz črne v modro in obratno ), če je npr. črne barve program avtomatsko klikne, če pa je modre pa ne klikne in ponovno preveri po določenem intervalu

- interval, program bi preverjal določene koordinate po nekem pretečenem času ( v vsakem primeru, če se barva ujema ali pa ne )

- najmanj 10 možnosti..... št. izbranih koordinat ( na spletni strani/programu je 10 gumbov, ki bi jih rad nadzoroval )

Icematxyz ::

Kaj vse si folk ne zmisli samo da bi služil s klikanje. Rajše si dobi a real job pa bo mir.

štrumf ::

Kaj vse si folk ne zmisli samo da bi služil s klikanje. Rajše si dobi a real job pa bo mir.



in ka je tu narobe? mogoče bi program še komu prišel prav kakšnih drugih namenih...
pa ta program nebi uporablu za strani aka bux.to in ostali shit
hja, službo pa že imam :)

tempoFlow ::

BTW za takšen program bi bilo treba vsaj ene par ur dela. Pa da vidimo računico.

50€ / 3h = 16,67€/h in to je brez davka. Če odbijem še 25 % dohodnine, potem dobiš 12,5 €/h.
Kul. Mogoče celo dobiš kakšnega študenta, ki nima drugega dela.

commissar ::

a, barva pixla na katerem je miš, ne barva zaslona torej. že bolj jasno.

Glede vrednosti: 50 je približno ura nezahtevnega programiranja.

smem vprašat kaj delaš ti v tvoji službi?

manaay ::

Ena opcija je Auto Hot Key. Mislim, da se da s tem programom naredit vse kar rabis.

TEDY ::

klik
Še to zgoraj poglej, imaš veliko primerov zraven programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TEDY ()

štrumf ::

a, barva pixla na katerem je miš, ne barva zaslona torej. že bolj jasno.

Glede vrednosti: 50 je približno ura nezahtevnega programiranja.

smem vprašat kaj delaš ti v tvoji službi?




to ja, barva pixla na katerem je miš, to sm hotu:)

a kaj delam, delam fizične stvari in v kriznih trenutkih študiram kako bi se dalo kaj kje uporabit,
tak sm poštudiru da mi računalnik dela premalo:) za kakšno igro in downloadanje filmov je dosti premalo, glede na to da lahko izračunava skoraj nemogoče stvari bi ga blo treba bolj izkoristit:)
in sm študiru o takšnem klikanju

Bellzmet ::

Glede vrednosti: 50 je približno ura nezahtevnega programiranja.

Kiri lopovi ste programerji!!??? Ni čudno, da je ves original software tako drag.

Če bi jaz za svoje delo dobil 50 EUR.....

Jaz bi se takoj potegoval za telih 50 EUR, če je res za cca. 3 ure dela. Vsak dan po eno urco popoldne 3 dni pa mam 50 EUR. Samo itak, če imaš polno malho (50 EUR/uro!!!!) je stvar drugačna.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

imagodei ::

Tale tema je en tak joke... Sem moral parkrat prebrat post od OP, da sem sploh dojel, da obstajajo tudi tako leni ljudje, da jim je težko tudi gumb na miški klikat!

In zato, da bi ti zaslužil 50 EUR na teden (?), si pripravljen plačat celih 50 EUR vložka? Mah...
- Hoc est qui sumus -

_Dejan_ ::

Glede vrednosti: 50 je približno ura nezahtevnega programiranja.

Kiri lopovi ste programerji!!??? Ni čudno, da je ves original software tako drag.

Če bi jaz za svoje delo dobil 50 EUR.....

Jaz bi se takoj potegoval za telih 50 EUR, če je res za cca. 3 ure dela. Vsak dan po eno urco popoldne 3 dni pa mam 50 EUR. Samo itak, če imaš polno malho (50 EUR/uro!!!!) je stvar drugačna.

lp


Če bi se ti učil in naredil diplomo bi znal cenit programerje...
Drugače pa 50€ za tak program? Ni šans da ga grem pisat :D tudi če vsak dan samo po 1h popoldne porabim, ker enostavno raje drugje zaslužim več...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

commissar ::

Glede vrednosti: 50 je približno ura nezahtevnega programiranja.

Kiri lopovi ste programerji!!??? Ni čudno, da je ves original software tako drag.

Če bi jaz za svoje delo dobil 50 EUR.....

Jaz bi se takoj potegoval za telih 50 EUR, če je res za cca. 3 ure dela. Vsak dan po eno urco popoldne 3 dni pa mam 50 EUR. Samo itak, če imaš polno malho (50 EUR/uro!!!!) je stvar drugačna.

lp


Kaj pa, če bi se za to, da lahko te tri ure sploh narediš, prej moral izobraževati skozi celotno kariero?
A se tudi pol sliši teh 50€ velik?

1. Programer ni mizar, ki mu enkrat pokažeš les in žago in to je to. Z programi katerimi diplomiraš sploh ni nujno, da ti bodo kaj koristili v službi, ker se stvar enostavno tako hitro menja. 2002 je prvič prišel c# in s tem microsoftova .net platforma. Danes je to platforma na kateri se naredi 80% enterprise aplikacij za windows okolje. Čez 6 let... nihče ne ve.

2. Ajax tehnologija je dobila ime 2005. Danes si interneta brez te tehnologije ne moramo več zanisliti.

3. Prejšni teden se je iztekla pdc2008 (MS konferenca za programerje), najavljenih je bilo nemalo novih tehnologij ki bodo postale de facto standard v naslednjih dveh do treh letih.

Žaga in les? Programiranje?

50€/h prosim!

lp

Zgodovina sprememb…

--- ::

Ja vrednotenje programiranja je res hecna stvar, recimo v US imajo programerji tudi po 100.000$ letne place ce je to veliko ali malo sami presodite.

Vikking ::

commissar: Programer ni mizar, ki mu enkrat pokažeš les in žago in to je to

Ne žali. Tako kot nekdo ki ne pozna tvojega poklica programiranja, ne govori o drugih poklicih kot da so "enostavni".

Pač imate trenutno trg, kjer je povpraševanje veliko, veliko dela in dobro plačilo.

commissar ::

ne žalim mizarja, pravim da ni veliko poklicov, kjer se potrebno znanje tako hitro spreminja.

In je razlika, če se vse kar rabiš vedet o svojem poklicu dobiš v šoli, ali pa se po tem ko diplomiraš šele začneš izobraževat.

50e za program kot ga je opisal je žalitev.

commissar ::

MI imamo trg? ha ha.

Naš trg je kar globaln trg (razn lesa in žage). Kjerkoli kjer se uporablja računalnik je moral nekdo napisati nek program.
Očitno folk misli da vse pride kar iz lufta.

tempoFlow ::

Danes v Sloveniji so tako ali tako podplačani vsi poklici, pri katerih je potrebno uporabljati glavo. Mednje sodi tudi programiranje. In to ravno zaradi takšnih: rabim to in to, plačam skoraj nič, pa ni se mi potrebno zahvaljevati.
V prejšnji službi sem bil sistemec. Po mnenju vodstva tako ali tako nisem delal nič (oz. sem služil denar). Zdaj po mojem odhodu, ko za tak denar ne dobijo človeka, ki bi opravljal ta posel in dejansko vedel, kaj dela (človeka že dobiš, ko ti zafura cel sistem pa je druga pesem) in bil za to pripravljen prejeti manj ko 1k€ :). To je pa druga pesem.
Pa ne pravim, da se jim kolca po meni - le situacija je malo težja, kot so si predstavljali.
Če hočeš, da je neko delo opravljeno - in to opravljeno pošteno in ne napol, da program dela nekaj, kar hočeš in še malo po svoje, moraš pošteno tudi plačat.
Tudi izdelava internetnih strani npr. ni zasonj. Zadnjič sem nekomu na oko izračunal, koliko bi ga stala izdelava in ga je trikrat obrnilo okoli. Pa najdi nekoga, ki ti bo izdelal ceneje - meni se ne izplača.
Je res potrebno vzeti v zakup leta študija, da sploh lahko začneš in razumeš, kje začeti - in to je le začetek. Potem pa sledenje novim tehnologijam, stalno učenje in priučevanje - samo za uporabo MS-ovih tehnologij lahko študiraš celo življenje.
In ne, ne mislim, da smo programerji precenjeni - ravno obratno. In to ne samo sedaj, ko je povpraševanje po nas veliko.
Tako je naneslo, da nekdo, ki ti je pripravljen izdelati neko stvar zastonj ali za majhen denar opravlja to ljubiteljsko in ne profesionalno, saj lahko tak denar zasluži dosti lažje in hitreje. Profesionalci se tega niti ne bodo lotili, saj preprosto najbrž nimajo časa.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Glede cene 50 evrov na uro bom rekel samo to. Če je kdo pripravljen narediti ceneje pa naj. Problem pa je da jih 99,5% ne zna tega narediti?

Je tako?

commissar ::

Samo tudi 50€ na uro je kdaj premalo. Ko se enkrat naučiš oz. si imel že podoben primer lahko nakaj narediš v parih urah, računaš pa še vedno par tisoč €.

To je spet iz perspektive firme. Če si popoldanski fušar pač računaš kakor ti paše.

lp

šernk ::


Kaj pa, če bi se za to, da lahko te tri ure sploh narediš, prej moral izobraževati skozi celotno kariero?
A se tudi pol sliši teh 50€ velik?

1. Programer ni mizar, ki mu enkrat pokažeš les in žago in to je to. Z programi katerimi diplomiraš sploh ni nujno, da ti bodo kaj koristili v službi, ker se stvar enostavno tako hitro menja. 2002 je prvič prišel c# in s tem microsoftova .net platforma. Danes je to platforma na kateri se naredi 80% enterprise aplikacij za windows okolje. Čez 6 let... nihče ne ve.

2. Ajax tehnologija je dobila ime 2005. Danes si interneta brez te tehnologije ne moramo več zanisliti.

3. Prejšni teden se je iztekla pdc2008 (MS konferenca za programerje), najavljenih je bilo nemalo novih tehnologij ki bodo postale de facto standard v naslednjih dveh do treh letih.

Žaga in les? Programiranje?

50€/h prosim!


ok verjamem da je programiranje težko, vendar saj tudi mehanik, kar se je učil 20 let nazaj je danes zanj praktično neuporabno. tovornjak recimo ima za okoli 18km napeljave in se spreminja iz leta v leto vse, pa za to dobi le dobrih 10€/h, poleg tega pa mora še težko fizično delati (včasih je treba tudi dvigniti kakšen menjalnik itd.) tako da vaše navijanje cene se ne da ravno opravičevati z novimi tehnologijami. morda s čim drugim ja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

commissar ::

prav, pol pejmo pa nazaj v dobo zeleno-črnih terminalov, bbs-jev in pregrešno dragih računalnikov

glede mehanika... so se orodja fajn spremenila ne? ni več klešč? pa tovornjaki ne vozijo več na nafto mapak imajo notri mini redrski reaktor?

malo morgen. Če bi avto industrija napredovala kot je računalniška potem bi danes imeli porabo pol litra na 100km.

perci ::

Hehe, in ti si lastiš zasluge za računalniški napredek? Skromno, ni kaj ;).

commissar ::

ne jaz, računalniška industrija si lasti zasluge za računalniški napredek.
sicer pa ne vem od kje ti do, da si jaz lastim...?

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Zadosti prepucavanja ! O plačah in podobno imate posebno temo, prav tako pa je posebna tema za iskanje dela/delavcev, obe v tem oddelku foruma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barva za zaščito lesa zunaj

Oddelek: Loža
4319198 (657) Kvatebrigic
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8436899 (1743) Hudobec82
»

kakšen roštilj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221758 (15231) tabornik12
»

Cena izdelave programa

Oddelek: Programska oprema
292471 (1559) kunigunda
»

Big Bang Nalepke NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719448 (4670) mapko

Več podobnih tem