» »

JAE je le prodan

JAE je le prodan

1
2
»

billy ::

PCX je postal avtera?

Erazer ::

tako je
pcx je propadel, nastala je Avtera z franšizami.
Emisija je prav tako oddala franšize, zdaj je SIRIS.
Jae je prodal veleprodajo, ker je to edina vredna stvar(zastopništva), trgovine so mu pa tako in tako delale izgube.
Acord prodaja samko še šparom.... Power plus trgovin ni več (oz.1 v LJ)

še naštevam?

nurmaln ::

pcx je postal avtera?

se ti zdi?

predlagam da mal pobrskaš kako je nastala avtera, mislim pa da pcx ni bil tista vodilna sila (niti ni propadel)

vsa ostala podjetja so še vedno prisotna v maloprodaji

para! ::

Avtera = REPRO ?

lp
Death before dishonor!

nurmaln ::

že bližje

roscha ::

Krovno podjetje Avtere je Avtotehna d.d.

Po to blagovno znamko so združili prejšna ločena podjetja. PCX je bil kupljen kasneje.

bobby ::

history:
Avtotehna je želela prevzet REPRO in REPROMS (microsoft), in jo v končni hazi je. potem je bila kupljen še PCX, RICOPY, ALTERNA,
vse skupaj je bilo pomešano v en lonec, iz katerega je nastala distribucija AVTERA, AVTENTA.SI-malimehko (to je center za učenje, reševanje problemčkov po domače), AVTENTA SERVIS, ADVERTUS.
Skupno vsega je bilo/je še vedno SAMO računovodstvo.

nekaj mesecev nazaj je nastal AVTERA SERVIS-servis računalnikov in komponent SAMO kar je v garanciji, vse ostalo ma avtenta servis.
kupljen JAE,....
the story continues,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

nurmaln ::

Avtotehna je želela prevzet REPRO in REPROMS (microsoft), in jo v končni hazi je. potem je bila kupljen še PCX, RICOPY, ALTERNA,
:D

Avtotehna je prevzela Alterno? Zdej ste pa že smešni.:D

Samuel ::

mislil je Alstore

bobby ::

ups MY bad!!!
ALSTORE, NE ALTERNE,..

VSEM PRIZADETIM SE OPRAVIČUJEM,... hotu sem vam razširit obzorja, vmes pa neumnosti klatim,... jaop meni,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zheegec ::

Hehe, na koncu bo Avtera res izpadla kot edini uvoznik tehnike v Sloveniji :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nurmaln ::

No ja, največji so res. Strah, da bi postali edini pa je pomoje odveč. Po drugi strani so protiuteži kot npr:

DISS
Alterna
Accord
FMC
Elkotex
E-misija
...

Fatboyslim ::

JAE je le prodan


Js sem danes bil v JAE v CE in trgovina še normalno dela

rovtarček ::

samo distribucija je prodana, torej veleprodaja, maloprodaja zaenkrat še ostaja.

jerry2000 ::

Reklamacije pri Avteri uveljavljali? Ni razlike? Kaj pa govorite. JAE je imel super korekten servis, Avtero sem skoraj tožil in skoraj smo se tepli na servisu (no, jaz sem se, oni tip je pa hladno odgovarjal, da so pač popravili printer kakor so lahko in to stane 20 jurjev, čeprav še vedno 8 šob ni delalo, jaz sem jim pa naročil, naj ne popravljajo, če se ne da popraviti, najmanj pa za velik denar.

Vse dobro jemlje vrag bom rekel... Smo v času globalizacije, ko je začilno, da sta prodaja in marketing kralja. Podpora je pa v riti. Čim večja firma je, uvede potem tiste Support tickete pa ne prideš več do tehnika sploh, kar poglejte Siol, Voljo,Microsoft. Vse te velike firme imajo podporo v nuli.

Razočaran sem

Jerry
Jerry and Tom

BigWhale ::

> To da so bli prodajalci prijazni, vsekakor ni mogoče rečti
> za jae v mb koloseju.

Mozakar v JAE (kolosej, MB) je bil prav prijazen, ko sem jaz tam z Jakobom nabavljal neke stvari in se je mali zacel dret ko zverina, ker mu nisem pustil, da bi jim podrl na kup nalozene prazne CD/DVD-je. Je sel iskat eno vrecko od diska in jo dal tamalemu in se pogovarjal z njim.

Pri Avteri so pa hecni. Racunalniku zaklenejo BIOS, boot sekvenco nastavijo tako, da se boota iz diska. Ce hoces, da ti povedo za dostop do biosa, ti povedo, da ti gre garancija. Lahko pa tja prineses racunalnik, da ti boot sekvenco popravijo...

nurmaln ::

Kar se servisa tiče je sicer res da so lahko bolj ali manj prijazni, pač odvisno na kakšnega človeka naletiš. Kar se pa tiče kvalitete in hitrosti servisnih posegov (predvsem v garancijskem roku) pa je to v glavnem odvisno od posameznega principala in ne toliko od same firme, ki ima servis. (Avtera servisa za tiskalnike nima)

Če res določijo za first boot device HDD in zaklenejo bios so pa res mal smešni.

Šimpanz ::

Enkrat sem hotel na avteri reklamirat pokvarjen RAM pa mi je tip pod nos pomolil list A4 papirja z vprašalnikom v angleščini (navedite konfiguracijo svojega računalnika ITD.). Dokler nisem izpolnil lista se sploh ni hotel pogovarjati z mano (bojda proizvajalec ramov to zahteva).

Mr.B ::

Rečeš da ne razumeš, pa da ti naj prevaja, boš videl, kako hitro bo tist papir postal nepotreben...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

billy ::

Mislim...z frocom v štacuno pol pa še ta razgraja...eni pa res ne vem kaj mislite... :\

Jaffa ::

A ga naj v košu za dežnike pred trgovino pusti? 8-O


Drugač pa je glede servisa JAE bil včasih res ful OK. Sej ne rečem, da zdaj kaj komplicirajo, sam rok po katerem se roba vrne, se je pa zelo podaljšal...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

BoBr ::

Osebno si tudi lastim PCX računalnik in težav z bios kodo nisem doživel. Na pravo osebo se obrneš in dobiš kodo takoj, ni potrebno iti na servis za to...
Also known as "Intel-aš".

BigWhale ::

billy:

Dretje != razgrajanje... ;>

In ja, seveda. Z otrokom bom sel v stacuno, se marsikam drugam. :P In tja, kjer bodo prijazni, z mano in z otrokom, se bom vrnil. Tapravi trgovec se bo potrudil tudi za otroka. Itak, ce je fotr geek, bo z mal srece tud otrok geek. To ti zagotavlja konstantne stranke... :P

billy ::

Do takrat ko bo otrok odrasel in postal samostojni potrošnik onega prodajalca v JAE več ne bo ;) vsaj upam..drugace se mu slabo pise :)

schurda ::

Žal mi je za JAE, ker sem imel res same dobre izkušnje:
Kupil Nec DVDRW v Celju, drug dan crknil, nesel v Lj, naslednji dan dobil novega.
Ram Corsair nesel zamenjat, čeprav mu ni nič falilo, samo premalo se je navil, tip zamenjal brez računa.
Znancu po skoraj letu crknil DVDRW. Nesel zamenjat, po pošti so mu poslali novejšega, ker starega ni bilo več.

Moram pa reči, da tudi pri Avteri nisem imel težav. 2.5 leti star disk je šel po gobe in so mi ga zamenjali z novim in 3 letno garancijo. Samo čakal sem par dni.

Podoben občutek je v PCHand v Trzinu. Popravljen nonitor so mi hoteli pripeljati kar domov, potem pa sem šel kar po njega.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis Avtera

Oddelek: Strojna oprema
448962 (4317) 69charger

Funtech?? ne hvala!!!!nikol več (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6312597 (11027) bluefish
»

Jae propada? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7317086 (10764) bobby
»

Servis za DFI matične plošče

Oddelek: Strojna oprema
71156 (1032) para!
»

Nakup računalniških komponent na obroke?

Oddelek: Kaj kupiti
202159 (1772) boštjan

Več podobnih tem