» »

New Dreamweaver?

New Dreamweaver?

garg ::

Preselil sem Dreamweaver MX z XP-jev na Windows Visto. Ne dela tko ko treba. Dela errorje in se zapira. Neuporabno. A vam dela MX na Visti? Kjera je alternativa? Dreamweaver CS4?

Ice-Heki ::

Jap, Dreamweaver MX ima probleme v Visti. Sej ti tam v Control Panel nekje piše, da je to "kao" nekompatibilen program.
Rešitev - kupiš novejšo različico oz. še bolje - začni uporabljat kakšen open source editor (npr. Eclipse, itd.)

garg ::

Aha, ok. Hvala! Bom vzel ta nov DW.

Še to; a se da kupiti Dreamweaver kje v Sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garg ()

Saintek ::

Gost ::

Na visti nagaja še CS2, kaj šele MX. Prehod na CS3 oz. kar CS4 je skoraj nujen pri Visti, ja.

Jasno, da kupi CS4 verzijo in ne kako staro CS3.

preem ::

cena za DW cs4?

na strani nimajo cen :s

garg ::

Za Slovenijo 540 USD, upgrade pa 240 USD. Sicer pa cene varirajo glede na mesto nakupa, davkov itd.

preem ::

huh, ni pocen.

Sicer poznam, ampak bolj po imenu kot pa funkcionalnostih.

Vprašanje: kaj ima, kar nimajo drugi opensource konkurentje? Saj basicly je samo text editor z fensi wysiwyg editorjem pa syntax highlightingom. dvoje od tega imaš plugine za gedit in kate, wysiwyg pa resni programerji tko ne rabjo.

ali pač ?

Liker ::

Resni programerji uporabljamo vi.
'nuff said.

3p ::

Bazično lahko vse v hex editorju narediš. Kaj češ z vijem. >:D

Ice-Heki ::

Kaj ima Dreamweaver? Ima ime. Je znamka.

Manjkajo mu stvari - kot npr. delo s SVNjem. Res je, da obstajajo razširitve, vendar so plačljive. Po mojem še sedaj ne prepozna lastnih funkcij in njihovih opisov.

Sam sem ga spoznal zelo zelo dolgo časa nazaj (ko je bila še verzija 3 - in ko je bil program še izdelek podjetja Macromedia) in se mi je kot nadgradnja M$ Front Pagea zdel odličen. Ko sem našel open source zadeve (Eclipce, ipd.) sem spoznal, da ponujajo še več.

Pa še to:
Pred kratkim so ga množično nameščali na računalnike v OŠ za izbirni predmet ROM. Ker se je pri slovenskem distributerju zataknilo z licencami, so ga nekateri učitelji kar skrekali.

garg ::

Kupil vse ful optional, zmetal kup denarja, kao ajde, da nadaljujem tradicijo DW.
Zadeva CS4 je katastrofa. Mislim, da se delajo norca z nas ali pa so ga nadgradili otroci z vrtca... pri likovnem krožku.
Zadeva je definitivno neuporabna za resno delo.

Kjere so pametne alternative?

Atos ::

Sem že večkrat na forumu omenil pa bom še tu. Že več kot leto dni namesto DW uporabljam Aptana Studio. Ne-pro verzija je brezplačna ponuja pa večino stvari ali pa še celo več kot DW. Ima tudi vgrajeni lokalni strežnik za predogled strani (sam sicer tega ne uporabljam). Temelji pa na Eclipse, vendar je standalone program. Ko jo namestiš greš na zavihek Plugins v oknu My Aptana in z enim klikom namestiš še PHP (ali pa ROR ali pa... kar vse) in drugega ne rabiš.

HardFu ::

Resni programerji uporabljamo vi.
'nuff said.


Aahahahahaha, Resni programerji ocitno radi zgubljate cas po nepotrebnem
http://codeable.io

user4683 ::

TextMate ftw:)

garg ::

No, sedaj ko sem ga nadrl dela malo bolje, moram priznat...

HardFu ::

TextMate ftw:)

Jap, the best there is :)
http://codeable.io


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wysiwyg web designer

Oddelek: Programiranje
131400 (1014) technolog
»

CSS editor 2011

Oddelek: Izdelava spletišč
192368 (1896) Ziga Dolhar
»

Program za delanje spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
232510 (1801) opeter
»

Dreamwaver nadomestilo

Oddelek: Izdelava spletišč
231950 (1405) root987
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282436 (1966) Road Runner

Več podobnih tem