» »

Particija izginila -- pomoč

Particija izginila -- pomoč

monster-x ::

Živ!

Danes sem namestil poleg Win2k še Windows XP. Preprosto sem zbrisal particijo, kjer je bil nameščen Linux Suse 9.1 in tja dal Windows XP. Vse lepo in prav, vendar nato sledi neprijetno presenečenje. Ni več particije, kjer je bilo kar lep kupček podatkov.

Diskovje imam razdeljeno takole:
Disk 1 [WD 120 GB]: 30 GB (nameščeni Win2k), 10 GB (prej Suse 9.1, sedaj Win XP), 72 GB (kar tako za hrambo podatke) -- vse NTFS
Disk 2 [Hitachi 160 GB]: Le ena particija za hranjenje podatkov -- NTFS

Torej, te particije na Disku 2 ni več. Nekaj podobnega se mi je že zgodilo ob namestitvi Win2k, vendar so Windowsi nato lepo prepoznali in namestili ta disk, tako da ni bilo težav. Čudno je prav to, da v nobenih Winsih particije ni, kljub temu, da Winsi normalno prepoznajo disk. Čudno je tudi, da je disk, kjer so nameščeni Win XP, v Win2k označen kot E:\ (predhodno je bila particija, ki je sedaj ni tako poimenovana), v WinXP pa je kot G:\, kot sem določil pri inštalaciji Win XP.

Poskusil sem že s Partition Magic, vendar brez uspeha, saj javi nekaj v zvezi z EZ* že ob zagonu. Disk Management disk tudi prepozna, vendar pa piše Unallocated. Eksperimentirati si ne upam, saj gre za cca. 90 GB podatkov.

Iskanje sem tudi že uporabil, vendar nisem kaj preveč uporabnih stvari našel.


Za morebitne odgovore hvala že vnaprej.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

msms ::

Jaz ko sem delal v dosu z fdisk sem zbrisal particijo in kar je pomembno potem jo še maraš formatirat pa nebi smelo bit problema. Dokler ne formatiraš zbrisane particije je nemoreš najti.

monster-x ::

msms: Ne vem, če je to ravno res. Ampak vseeno ... kako lahko potem "kar sama od sebe particija izgine".
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

JamesBond ::

Bolj težko boš podatke nazaj dobil.

msms ::

Da particija sama od sebi izgine nevem če je možno.
Torej če prav razumem si zbrisal particijo diska1 pol dal gor xpje in pol je izginila particija od diska2. Če gre za cel disk se je lahk pokvaru, kar je pa še najmanj verjetno.

JamesBond ::

Ja, ziher si nekaj zamočil pri inštalaciji.

monster-x ::

Ne, pri inštalaciji je šlo vse tako kot vedno. Sicer je resda pisalo, da je na disku 2 neparticiran prostor, ampak to je pisalo tudi, ko sem pred kratkim namestil Windows 2000 in kljub temu je potem delalo kot je moglo. Mene bolj zanima, če kdo ve, kaj bi naredu, da bi rešu podatke?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

msms ::

Če je kaj pomembnega pejd na specializiran servis, če pa ni nič pomembnega pomaga stari dobri format.

monster-x ::

V bistvu je in ni pomembno. Ampak za servis denarja ravno nočem stran metat in še nimam ga cajta vozit okoli, ker ziher more bit kak program, ki bi mi to loh vsaj deloma rešu ...
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Zgodovina sprememb…

msms ::

Probaj še to start-setting-control panel-computer management-storage-disk management.
Tu poglej če se skriva particija.

monster-x ::

Ja, pa lej. Saj sem napisal, da ga tam lepo zazna, ampak napiše, da je "Unallocated". Tam mi ponudi le, da lahko naredim particijo. To je pa zelo čudno, saj stvari nisem prav nič spreminjal pred nameščanjem XP-jev.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

msms ::

Sem spregledal, meni je tudi pisalo unallocated ko sem zamenjal disk. Xpeji ga niso prepoznali več kot 130GB, mislim da je edina rešitev format ki ga opraviš kar v computer managment.

dj cotto ::

Ali si naložil SP2?

gfighter ::

Winsi XP ne prepoznajo pravilno diska, če je večji kot 130 Gb in če nimaš service packa 2 tako da bi lahko bilo to. Ampak to nima veze, saj si najbrž itak probal tudi v Win2k, pa particije ni bilo. Jaz bi poskusil s kakšnim live linuxom, ali pa bi vzel disk pa ga nesel preizkusit k kakšnemu kolegu. Velik sreče...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

monster-x ::

Eko nekako sem rešil zadevo. Uporabil sem GetDataBack for NTFS. Dobil nazaj _VSE_ in si le še prekopiram in shranim, ko se mi bo dal pa bo. Hvala vseeno za trud. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Cobain ::

Zdravo!

Se je meni podobno zgodilo enkrat da je particija kar izginila, pa sem uporabil Acronis Recovery Expert, dva klika pa ti najde zbrisano particijo, pa postavi nazaj. Če pa ne gre tak pa jo sformatiraš (Quick format!!) tak da je spet vidna, pol pa s programom filescavenger al pa kerim drugim undelete programom preiščeš disk, pa shraniš tisto kar rabiš. No če ti je že ratalo pol pa tak OK 8-)

JamesBond ::

Pa kak delajo ti programi, v celoti obnovijo podatke? Al delno samo? Nikoli nisem sprobal (no undelete edino, samo ful dolgo nazaj). In za kako dolgo nazaj se da obnoviti? Baje, da trdi disk nikoli ne 'pozabi' podatkov popolnoma in je mogoče vedno obnoviti katerikoli podatek ki je bil kdajkoli nanj zapisan. Sicer ne s takim enostavnim postopkom, vendar vseeno v to močno dvomim.

OldSkul ::

Ko ti enkrat izbrisane podatke prepišeš z novimi, tastare podatke se mi zdi, da ne moreš več rešit.

Učimse ::

jz mam podoben problem-imam anallocated partition klik

in zdej danes sm dobu setup easy recovery - pa bom sporoču če se je obneslo!

kaj ste sigurni, da če ti particije teji programi za recovery ne prepoznajo, daš quick format in potem bi se se dalo kaj dobit??

misso ::

Meni se je včeri pri inštaleranju enako zgodilo da mi je na drugem disku zbrisalo particije. Samo stem da zdej če imam disk priklopjen mi ne pride v windowse. Na drugem compu pa lahko.

Ste kej rešili iz zbrisane particije

lp misso


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

združevanje particij ob instalaciji winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121331 (1246) vir
»

Windows 7, težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
281668 (1213) solatko
»

PODATKI SO ŠLI z diska

Oddelek: Programska oprema
132537 (2080) amigo_no1
»

Problem s particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101264 (1173) masevc
»

Po pomoti naredil quick format diska C (z Partition Magic 8.0)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111247 (1094) Bojan_

Več podobnih tem