» »

Izšla predbeta Windows 7

1
2
3

BigWhale ::

Hm... Pre Beta? Se mal pa bomo takele novice brali:

"Windows 12 draft released! Download .PDF from ...."
"MS Office 15 papernapkin sketches are out!"
"KDE 7.0 Mind Map is available for download!"

OChack ::

Bodo, bodo. Pa tudi hitri bodo. Za info glede neobjave specifikacij, ze beta povsem solidno dela na netbooku z giga rama in gigahercnim procesorjem - po prijavi v OS mu se ostane ene 400+ MB prostega RAMa, kar je v primerjavi z Visto velik korak naprej. Pa tudi Windows 7 Mobile bodo naredili v bodoce ... so se lotili ucinkovitega ciscenja kode - svojevrstno priznanje za "bloatware". =)


če bo to res, d aporabi manj pomnilnika in dela na taki mašinci, potem MSju celo uspe mene prepričat da šaltam na W7.
Bi blo pa zanimivo naredit zadevo podobno kot jo imajo Maci, kjer iz enga OSa skačeš v drugega v stilu Boot campa tako d abi brez večjih problemov lahko skakav v win XP ali server
Int€l inside, IDIOT Outside

Vanadium ::

@piksn4 you took the words out of my mouth. Prvo ko sem vidu tist screen shot sm reku to je pa čisti KDE 4 :D oz KDE 4 je bolj prej bi reku tam ene KDE 3 je tole windows

Vajenc ::

V najboljšem primeru povprečen service pack za Visto, zapakiran kot "nov" operacijski sistem, ki se pri izgledu "zgleduje" (kopira od) OSXa in KDEja.
Najprej so Linuxaši kopirali okna katera si je MS sposodil od Appla. Jaz sem zadovoljen z VIsto, verjetno bom še bolj z Windows7. Da ne govorim o zadovoljstvu Applovcev in Linuxašev, ki so itak nadrasa in jim kar slabo postane ob imenu Windows :P

WamPIRe- ::

Sprobal defenitivno bom... Če bo v redu laufalo, se zna naredit, da celo inštalacijo pustim ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

BigWhale ::

Da ne govorim o zadovoljstvu Applovcev in Linuxašev, ki so itak nadrasa in jim kar slabo postane ob imenu Windows :P


To, da smo nadrasa ze vemo. Ampak hvala, da si spomnil se vse ostale.

knesz ::

Dvorjan, hvala za informacije.

po dolgem casu spet ena tema, katero je po tvoji zaslugi zanimivo brati.

lp

bluefish ::

@dvorjan: lahko prosim narediš kakšen screenshot Control Panela in Networking centra?

veqlargh ::

Oj,

pa je na "voljo" tudi 64bitna pred-beta ali "samo" 32 bitna?

Lp

bMozart ::

"Windows 12 draft released! Download .PDF from ...."
"MS Office 15 papernapkin sketches are out!"
"KDE 7.0 Mind Map is available for download!"


LOL :D

You get the point!
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

dvorjan ::

Mnja, danes sem sel malo na sprehod po downtownu, tako da notebooka nimam s seboj, demo pc-ji pa so limited user in nimajo vidnega control panel pa networking. Pridejo screenshoti enkrat juri (cez kake 20 ur). Pa se shrani.si mi pravi, da dela samo za SLO uporabnike, jaz pa sem s tem IP-jem vesoljec. Grrr.

Sicer pa se jutri konferenca konca in bodo nekateri Americani ze doma - ni hudic, da potem ne bo tudi torrenta v uri ali dveh.
-// All-In-Wonder \\-

opeter ::

Kaj, 160GB-ne diske bodo talali s sistemom? Kako pa nekdo preneše 160 GB-ni torrent na mašino?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

ne, zraven so tudi DVD-ji s sistemom in SDK orodji.

Build 6801, ki trenutno kroži naokoli je velik 2,72GB.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

borchi ::

a je tam na sliki macbook?! :D
l'jga

bluefish ::

aha :).

buneech ::

Faca, z MacBookom na Microsoft PDC :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

techfreak :) ::

Faca, z MacBookom na Microsoft PDC :D

Kdo pa je rekel, da na MacBooku ne moreš imeti Windowse?
Poznam kar nekaj ljudi, ki na Macu uporabljajo samo Windowse.

Drugače pa tudi sam bi šel na MS PDC z MacBookom.

MrStein ::

OChack:
Bi blo pa zanimivo naredit zadevo podobno kot jo imajo Maci, kjer iz enga OSa skačeš v drugega v stilu Boot campa tako d abi brez večjih problemov lahko skakav v win XP ali server

Stvari se reče "multiboot" in deluje že desetletja ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

Where's the ka-boom? :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OChack ::

OChack:
Bi blo pa zanimivo naredit zadevo podobno kot jo imajo Maci, kjer iz enga OSa skačeš v drugega v stilu Boot campa tako d abi brez večjih problemov lahko skakav v win XP ali server

Stvari se reče "multiboot" in deluje že desetletja ;)

da iz enega OSa štartaš direkt v drugega? hm.....
ne mislim tega da prižgeš pc in izbiraš kaj boš bootal ampak direkt iz OSa, s tem da ne zgubiš podatkov v drugem OSu katerega zapustiš
Int€l inside, IDIOT Outside

borchi ::

> ne mislim tega da prižgeš pc in izbiraš kaj boš bootal ampak direkt iz OSa, s tem da ne zgubiš podatkov v drugem OSu katerega zapustiš

??!

boot camp ni nič drugega kot dual boot. le da lahko tudi že v samem OS-u zbereš kateri OS se bo zagnal pri naslednjem boot-u, kar pa ni nič nevidenega doslej...
l'jga

MrStein ::

Točno tak. V Control panel (ali v config fajlu) nastaviš kaj se naj boot naslednje, klikneš "Reboot" in se ti naloži izbrani sistem. (Windows sam to ne ponuja v enem kliku, so pa dodatki, ki to naredijo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Mogoče je OChack mislil Parallels preko katerega lahko virtualno poganjaš Windows/Linux OS in ti ni potrebno restartati Maca.

Podobna stvar za Windows je Microsoft Virtual PC (različica 2007 je kolikor vem celo zastonj) ali pa recimo brezplačen VirtualBox.

preem ::

ali vmware, ki je superioren vsem tem, ki si jih naštel.

OChack ::

> ne mislim tega da prižgeš pc in izbiraš kaj boš bootal ampak direkt iz OSa, s tem da ne zgubiš podatkov v drugem OSu katerega zapustiš

??!

boot camp ni nič drugega kot dual boot. le da lahko tudi že v samem OS-u zbereš kateri OS se bo zagnal pri naslednjem boot-u, kar pa ni nič nevidenega doslej...

dobr boot camp vem kako je...
samo lahko bi tako novost naredil :D delujoč OS bi šel tako v hibernacijo, in presedlal na drug OS :)

wmvare na drugi strani je super stvar, vendar pride do izgube performans, tudi igre poganjati v WMju ni priporočljivo.

Tako menjavanje med OSi bi koristilo za primer ko v enem OSu stvar ne deluje, ali pa hočemo igro igrati v XP ker v W7 deluje počasneje, razni programi itd....
no to je bila le moja ideja
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

bluefish ::

potem bi teoretično moral računalnik del podatkov obdržati v RAM-u ali pa delati neke vrsto hibernacijo.

techfreak :) ::

Pri Boot Campu OS ne gre v hibernacijo, ampak se izklopi.

c00L3r ::

Zanimivost:
Proti koncu namestitve te Windows 7 vpraša ali hočeš naredit "homegroup", tako da bodo lahko računalniki v tej skupini preko omrežja izmenjevali datoteke in tiskalnike. Hkrati še generira nek ključ in pravi da si ga naj zapišeš.
Vsekakor pohvalna novost. Tako bodo zdaj lahko uporabniki preprosto dostopali do datotek v skupni rabi in imeli skupno rabo zavarovano ravno z tem ključem. Vem, da si večina uporabnikov ne zna nastavit omrežne rabe pod gesla...

Bom poročal naprej ko spet najdem kaj zanimivega... :D

MrStein ::

Saj to ni (varnostni) problem. Deljenje datotek doma (sodeč po klicih na pomoč v forumih) itak ne dela v 70% primerih :P
(če se ne strinjaš, ti takoj dam linke do tem, kjer se folk muči, da bi spravil zadevo v tek)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

enpac ::

Meni ne gre niti gor instalirat pa sem nevem kaj vse probal tak, da sem zaenkrat obupal, najvec kaj sem prisel do 27%.

JohanP ::

Upam da ne bodo spet izdali miljavžnt verzij ko v Visti.

Naj bodo dve verziji: Polna in zelo okleščena. Obe 64-bit z možnostjo poganjanja 32-bitnih aplikacij.

bluefish ::

za travnik dobro, za kupce žal ne. Zakaj bi kupoval sistem za 500€, če pa ne rabim vseh funkcij in mi zadošča že tisti za 300€, najbolj okleščeni pa me ne zanima.

Po mojem mnenju bi bile recimo dovolj tri: ena osnovna, ena na ravni sedanje Home Premium ali Business in Ultimate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

luky ::

Ali je kdo poizkusil Windows 7, kateri antivirusnik mu odgovarja...???
luky!

bluefish ::

verjetno je enako kot pri Visti.

luky ::

Ni ker Bitdefender ne dela. Instalira ga, samo mu ne dovoli zagona BD Agenta....
luky!

Icematxyz ::

Heh. To pa dobiš če uporabljaš pred beto. ;) Same probleme.

c00L3r ::

Saj to ni (varnostni) problem. Deljenje datotek doma (sodeč po klicih na pomoč v forumih) itak ne dela v 70% primerih :P
(če se ne strinjaš, ti takoj dam linke do tem, kjer se folk muči, da bi spravil zadevo v tek)


Se strinjam ja, da večini doma ne dela deljenje datotek. In iščejo vse možne načine kako to usposobit. Potem pa jim "sosedov mulc" za par € nastavi deljenje datotek za branje in pisanje in dostop za uporabnika Everyone. Vsi srečni ker vse dela :) Potem pa nabavijo wlan router/access point, seveda ne nastavijo varnosti/enkripcije. In imajo nezaščiteno omrežje z dostopom za pisanje(brisanje) datotek v skupni rabi. :D Super za delat škodo...

In takih primerov je po mestih VELIKO in ni težko najt takšno omrežje ;)

JohanP ::

za travnik dobro, za kupce žal ne. Zakaj bi kupoval sistem za 500€, če pa ne rabim vseh funkcij in mi zadošča že tisti za 300€, najbolj okleščeni pa me ne zanima.

Po mojem mnenju bi bile recimo dovolj tri: ena osnovna, ena na ravni sedanje Home Premium ali Business in Ultimate.


Se ne strinjam z dodatno vmesno var., ki prinaša nepotrebno zmedo. Del krivde za relativno slab sprejem Viste je ravno ta nepotrebna razdrobljenost na Home, Business in Ultimate ter nadalje na 32 in 64bit.
MS se še vedno ukvarja s tožbami zaradi tistih bajnih Vista Ready nalepk. Kupci so potem gor dajali Ultimate Visto in pizdili, ker nič ni delalo. Vista Ready pa je v drobnem tisku pomenilo, da bo gor kvečjemu tekla Vista Home Basic oz Home Premium. Če bi v štartu dali ven dve verziji, teh problemov ne bi bilo.
Pošteno okleščena bi še vedno normalno funkcionirala za povprečno domačo (ponekod tudi poslovno) rabo enega uporabnika. (Pasjansa, Enostavna omrežja oz. brez, IE, Word(pad), PDF, Media Player). Obvezno naj bi bila CD-boot.

Ostali (gejmerji, napredni uporabniki, profiji) gredo na Ultimate, ki ga (če-že) skonfigurirajo po svojih željah znotraj samega sistema, npr. preko kakega wizarda (Game, Bussines 1-2-3, Pro).
Ne pa da MS sam določa, kaj je na kakšnem nivoju smiselno in kaj ne in izdaja na pol funkcionalne verzije in dela zmedo na trgu.

"Za travnik dobro" nima veze s številom verzij, ne vem iz kje si to potegnil.

bluefish ::

"Za travnik dobro" nima veze s številom verzij, ne vem iz kje si to potegnil.

S tem sem ciljal na cenovno plat recimo sedanje Ultimate verzije, katere cena se je takrat vrtela pri okoli 500€, kar pa je veliko preveč za sam sistem.

Ali je kdo poizkusil Windows 7, kateri antivirusnik mu odgovarja...???

Poskusi katerega izmed teh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MrStein ::

Kaj, a še vedno je treba AV gor dajat ??? >:D :\ ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Ja zlonamerna koda bo verjetno vedno in povsod ...

preem ::

na windowsih!

Utk ::

Na linuxu ni potrebe za njo. Je že tako preveč problemov.

techfreak :) ::

preem: Tudi na Linuxu jo boš dobil, če boš delal kaj z rootom. Tako kot pri Visti. Delaš kot administrator in jo dobiš, drugače pa ne.

Seveda pa če se najde kakšna luknja glede tega, da ima navaden uporabnik dostop kot root ... in to pač zlonamerna koda izkorišča ... pri vseh OSih (čeprav ima Windows malo večjo nesrečo ... ker se pogosto dogaja).

MrStein ::

Virusov za sem že dobil nekaj letos (po mailu). Ampak vsi so bili za Windows. Kje dobim virus za Linux ?
(nočem bit prikrajšan za to izkušnjo!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Se strinjam. Tudi sam nočem biti prikrajšan za to izkušnjo, vendar nažalost jih nikakor ne najdem.

Mogoče je pa to, da obstajajo virusi za Linux samo mit?:'(Linux nas preveč omejuje. Kako nasramen OS.

Hardstyle ::

Vi ko imate Linux zakaj se sploh oglašate tukaj? Nekaj nakladate kot, da je Linux bulletproof pa vsi vemo, da ni! In zakaj bi nekdo po mailu širil virus za *nix če pa bi dobil par k kišt med tem ko dobi miljon win kišt? Tisti, ki pišejo viruse niso tak nori, da bi vložil xy ur dela v nekaj tak "malega" kot so linux kište.

In nekdo je omenil, da AV ne dela in češ, da to dobiš če uporabljaš beto. Beta ni namenjena vsakdanji uporabi ampak testiranju. In če bitdefender ne dela se to sporoči odgovornim, da popravijo. In ni Microsoft kriv, če nek software ne dela na Win platformi temveč razvijalci tega software-a, dajte si že razjasnit to. Pa če nisi ravno zabit ko stena AV sploh ne rabiš. Če si pa frik in klikaš na "Free sex" in "You won 99999$" pa ti nebo pomagal doben software pa je kak je!

c00L3r ::

Virusov za sem že dobil nekaj letos (po mailu). Ampak vsi so bili za Windows. Kje dobim virus za Linux ?
(nočem bit prikrajšan za to izkušnjo!)

Lahko se kaj dogovoriva? Jaz ti bom poslal izvršljivo datoteko, ti pa jo zaženi ;) Sicer ne bo škode, samo sistem bo postal skoraj neodziven... Samo hard reset te bo rešil.

kriko1 ::

c00L3r, link prosim

techfreak :) ::

Hardstyle> Vi ko imate Linux zakaj se sploh oglašate tukaj? Nekaj nakladate kot, da je Linux bulletproof pa vsi vemo, da ni! In zakaj bi nekdo po mailu širil virus za *nix če pa bi dobil par k kišt med tem ko dobi miljon win kišt? Tisti, ki pišejo viruse niso tak nori, da bi vložil xy ur dela v nekaj tak "malega" kot so linux kište.
Jaz uporabljam vse tri OSe (Mac, Windows, Linux) in v zadnjih 2 letih na nobenem nisem dobil zlonamerne kode, razen v virtualni mašini, kjer je bilo to namenoma.

c00L3r, link prosim
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214689 (9600) nekikr
»

Microsoft predstavil pakiranje Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
598179 (6321) techfreak :)
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112162 (7178) Jst
»

Windows 7 dviguje prah

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
317189 (4565) MrStein
»

Windows Vista (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10713321 (10036) ripmork

Več podobnih tem