» »

2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

PersonaRudis ::

Če ste slučajno videli ta film, me zanima, kako razumete konec (Jupiter in neskončnost). Hm, meni je bil dokaj čuden.

Thomas ::

Najljubši film mojega otroštva ... je postal obupno zastarel.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mr.B ::

Dobra stara klasika.
Mogoče ti bo bolj jasno ko si boš ogledal 2010
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

leonius ::

jaz tudi gledat. Okrito povedamo me je zelooo presenetil. Razlaga filma pa je kolko vem prepuščena vsakemu posamezniku....legendarni film.:>

Thomas ::

2010 je po eni strani precej boljši. Von Neumanove mašine predelajo Jupiter v 48 urah.

Po drugi strani pa slabši, saj HALa opere krivde za umor posadke Discovery-ja. To je nepotrebna degradacija HALa. Bil je kriv kot obtožen - eden viškov 2001, ki ga pa 2010 zanika.

Sem pa bral tudi 2061 in 3001 ... popolnoma out.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

hehe, tolko jih je ?

Jaz sem gledal le 2001. V filmu je zelo malo dialoga :) Pa glasba je takšna, da sem enkrat zaspal zraven :) Pol pa kar naenkrat tum tam tum ... me je skoraj kap :) Drugace je pa tak - kaj pa vem, vcasih malo dolgocasno. Konec je pa res ... :\ moram se enkrat gledat .

Moji punci ni bil všeč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

PersonaRudis ::

Ja, po vsej verjetnosti je ta konec najbolj nedojevljiv konec filmov, kar sem jih kdaj gledal...8-O

madmitch ::

me zanima, kako razumete konec

Kaj pa začetek z opicami, kostjo, raketo in Wagnerjevim "Also Sprach Saratustra", kako si to razlagaš?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Area_51 ::

:)) Isto, kot je pra, pra ,p ra, pra, pra človek, odkril ogenj in ga je začel uporabljati, tako je tudi z opicami. Najdejo kost, vidijo, da je trda in pol naklestijo par drugih opic, da se pokažejo, kaj so najdli...:)
Area 51

Cruz ::

http://www.imdb.com/title/tt4171100/

Zgleda bodo posneli četrti del, tretjega pa izpustili? Posneli bodo kot serijo oz. mini serijo.

oo7 ::

'2001' Unrestored 70mm Trailer: Christopher Nolan Presents the Definitive Edition of Kubrick's Masterpiece

http://www.indiewire.com/2018/04/2001-a...


2001: A SPACE ODYSSEY - Trailer

Irbis ::

madmitch je izjavil:

Kaj pa začetek z opicami, kostjo, raketo in Wagnerjevim "Also Sprach Saratustra", kako si to razlagaš?


Richard Strauss, ne Wagner ;-)

orbika ::

PersonaRudis je izjavil:

Ja, po vsej verjetnosti je ta konec najbolj nedojevljiv konec filmov, kar sem jih kdaj gledal...8-O


Potem nisi gledal Disneyjevo Črno luknjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sci-fi predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
579209 (1936) Apofis
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705124548 (47290) Horas
»

Man of Steel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11724473 (19736) Gregor P
»

Kje neki je Voyager 1? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
22074257 (64674) jest10

Več podobnih tem