» »

Windows Vista Custom Install DVD

Windows Vista Custom Install DVD

Domini ::

LP

Kakor že naslov pove me zanima kako bi lahko naredu Vista DVD z že dodanimi programi, ki bi se avtomatsko inštaliral med samo inštalacijo Viste. Recimo z programom Gimagex mi je že ratalo, da sem lahko predelal logonscreen, themes pa wallpapers. V Virtual PC je delalo probno use brez napak. Custom theme in tako dalje ...
Naj bi se dalo dodajat programe v Vistin image direktno z WAIKom ampak ne da se inštalirajo, narediš pač samo mapo recimo Driverji in ko se Vista inštalira imaš na particiji C: poleg ostalih sistemskih map tudi mapo Driverji, katere pa je treba ročno inštalirati.
Imam licenčno Visto pa bi si rad izdelal svoj Vista Install DVD,, zataknilo se mi je pa pri programih (avtomatska inštalacija programov med samo inštalacijo Viste).
Vlite uporabljam samo za izdelavo ISO slike ...

TNX vnaprej
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W

bluefish ::

ne verjamem, da bo šlo. Vsak program ima namreč svoj postopek, poti, opcije,...
Je pa res, da je morda možno, če pomislim na vse verzije XP s travnikov, ki so imele čuda programov in druge svinjarije.

Domini ::

Da se kakor sem bral na MSFN forumu z WAIKom ( windows automated installation kit ), je pa res da je poterbnega dosti časa in znanja.
Moraš narediti nov Autounattended.xml file z WAIKom, mountat install.wim, narediti mapo Driverji ... narediti novi unattended.xml ga ustaviti v mapo Driverji, ...
Je pa res o poti , opciji programa .. s končnico .exe ! Usi setupi z končnico .msi naj nebi imeli problema z windows automated installation kitom, tiste s končnico .exe je treba še dodatno poštimat.
Ravnokar probavam v Virtual PC automated driver (Nvidia Video) install pa še par programou zravn

Za ostale ki vas kaj takega zanima : http://www.msfn.org/board/Unattended-Vi...
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W

bluefish ::

Fino, da si našel.
Je pa glede na opisano kar precej dela z zadevo in to verjetno pride v poštev le za tiste, ki zelo pogosto na novo nameščajo sistem. V nasprotnem primeru pa se ne splača, saj se nove verzije programov nenehno pojavljajo,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Core i5 3210M kateri OS priporočate 32 ali 64

Oddelek: Operacijski sistemi
281442 (1087) #000000
»

Prišla Tukwila

Oddelek: Novice / Procesorji
337845 (6404) PrimozR
»

Prenehanje podpore za Windows 2000 Server ter odjemalcema Windows 2000 in Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
143757 (3251) Ashrack
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19826130 (14781) ;-)
»

Vista, sysprep in deploy na več računalih

Oddelek: Operacijski sistemi
61434 (1314) krneki0001

Več podobnih tem