» »

windows server domena v obstoječem omrežju

windows server domena v obstoječem omrežju

sax15 ::

Zdravo,
imam eno vprašanje in sicer imam že postavljeno omrežje (fiksni IP-ji, določen Default Gateway in DNS strežnika). Sedaj pa bi rad na obstoječem omrežju vklučil še windows server 2008 in priključil nekaj (ne vseh) računalnikov v domeno.
Ker je to prva domena sem ob namestitvi domain controllerja namestil tudi DNS. Sedaj pa me zadeva malo bega in sicer me zanima ali je v takem primeru obvezno namestiti DNS, kako ga skonfigurirati in ali morajo imeti računalniki priključeni v domeno, DNS nastavljen na DNS serverja (kako pa je z njihovimi IP-ji)?
Računalniki namreč sedaj dostopajo tudi do MSSQL-a, ki pa je nameščen na eni XP mašini (fiksni IP).
Kako bo potem z dostopom do MSSQL-a?

Prosil bi tudi, če ma kdo kak dober link za postavitev Windows serverja, domene in file serverja.

lp Sax

r5r ::

Tisti računalniki, ki bodo v domeni, lahko uporabljajo tudi star DNS, ki pa mora kazati "domensko domeno" na nov strežnik.
And it makes me wonder.

tempoFlow ::

Zdravo.
Najprej naj ti povem, da lahko na računalnikih preprosto nastaviš primarni in sekundarni DNS strežnik, strežnika pa postaviš v replikacijo (kar je s stališča varnosti podatkov pravzaprav zaželeno).
Računalniki nato dostopajo do primarnega DNS, če pa je ta izklopljen ali se ne odziva, zapis poiščejo na sekundarnem.
Za dostop do MSSQL pa je odvisno, če si računalnik dal v domeno. Potem lahko do njega dostopaš na način ime_racunalnika@domena, v nasprotnem primeru se dostopa enako kot prej. Lahko pa še vedno enostavno dostopaš z IP-jem.
IP ji računalnikov lahko ostanejo enaki, lahko pa se tudi odločiš za DHCP, kar predvsem pride prav v večjih omrežjih.
Linkov žal ne vem, a to lahko zveš pri googlu.

sax15 ::

Zdravo,
ja edini problem zna biti, da do (obstoječega) DNS-ja ne morem dostopiti (ni v moji pristojnosti).
Kako pa bi lahko DNS na Win serverju nastavu, ne da bi mi bilo potrebno kakorkoli posegati v že obstoječi DNS?

r5r ::

Potem pa na računalnikih nastaviš nov DNS. Now DNS pa gleda na star DNS.
And it makes me wonder.

sax15 ::

thx,
bom poskusil.

McMallar ::

Če postavljaš AD je smiselno, da postaviš tudi DNS (AD integrated). Na temu DNS-ju pa nastaviš forward na obstoječega. Oz. lahko na klientih nastaviš oba DNS strežnika za resolvanje.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 AD domena

Oddelek: Operacijski sistemi
192110 (1798) dronyx
»

Prenos spletne strani od enega ponudnika k drugemu - zapleteno vprašanje (DNS)

Oddelek: Omrežja in internet
163020 (2765) Bakunin
»

DNS strežnik / infrastruktura

Oddelek: Programska oprema
91128 (1012) Djuro
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614787 (4015) Microsoft
»

Problemi pri .SI domeni

Oddelek: Omrežja in internet
9964 (825) Kekec

Več podobnih tem