» »

Problemi pri .SI domeni

Problemi pri .SI domeni

Kekec ::

Pred kratkim sem registriral pri arnesu .SI domeno!
Lepo po korakih, ki jih zahteva arnes, imam primarni in sekundarni DNS streznik ki lepo kazeta na en server kjer se nahaja spletna stran, seveda je na fiksnem IP, ok res da laufa na Windows 2000 server ampak nevem kaj je narobe ce vpisem ping moja domena.si ga le ta ne zna najdet, ali mi lahko kdo pomaga pri tem problemu?
Ko dam an arnesu preverjat domenu mi le-ta javi da je vse ok!

Gandalfar ::

pa ti je arnes vpisal tvojo domeno v svoje dns streznike in tvoje dns streznike v svoje?

Si morda premalo potrpezljiv. Kolikor vem arnes enkrat na teden to vpisuje. TLDNSji pa tudi rabijo par dni da se osvezijo..

Kekec ::

Emm ok res da nimam toliko izkusenj s tem ampak glede nato da so mi posllai papirje ces da so registrirali domeno, pol predvidevam da so, ali to mogoče polj nadknadno???
Če grem na njihovo stran kjer preverjas domeno javi vse ok!
Any idea?

PaJo ::

Ja oni so tebi poslali registrirano domeno, amapk si ti njim poslav nazaj tvoja dva DNS streznika, da jih oni vpisejo?
Ker drugace bi stvar moral spilat.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[BISI] ::

Moras jim poslati DNS - formular dobis na Arnesovi stran, vpisujejo pa jih se mi zdi 3x tedensko.

Kekec ::

Ok hvala fantje bom posla!

l0wc4 ::

Pa ti na Win 2K laufa DNS server? To bi morda tudi rabil.

Kekec ::

Ne DNS serverji so drugje drgac pa na advance server laufa tudi DNS

mh8759a ::

verjetno je problem v tem, da ti nimas postimanega DNS serverja na masini, kamor kazejo vpisani DNSi. Torej DNS so lahko vpisani in tudi tvoj racunalnik je lahko na stalnem IP, vendar pa mora biti nekako prepoznaven v internetu - zato moras laufati DNS server oz. moras imeti konfiguriranega.

Kekec ::

Ne mislim da bo kar to ker jim nazaj nisem poslal obvestilo o DNS serverjih ki sta oba pravilno skonfigurirana, ampak jih morajo na arneso pac vedet! Ma tisto pooblastilo jim mores poslat potem pa uni to mal tipkajo v racunalnik in ce je vse ok je pol domena resnicno na voljo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arnes in vpis v vrhnji DNS

Oddelek: Pomoč in nasveti
142174 (1835) jype
»

DNS server - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
133418 (3168) ABX
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378773 (7264) kronik
»

Doma postavljen DNS server?

Oddelek: Omrežja in internet
132399 (2073) Bakunin
»

Registracija domene

Oddelek: Omrežja in internet
9898 (777) PaJo

Več podobnih tem