» »

Peltierji - Katerga?

Peltierji - Katerga?

stefan ::

Pr konradu sm gledu ene peltierje pa nevem kater bi bil minimum (zarad cene :D).
En je 27 W za 6.190,00 SIT pol je 41 W za 9.190,00 SIT pa še 80W za 12.190,00 SIT .

thx
štefuc

yjj ::

Minimun je vsekakor 27w

stefan ::

No, pa recimo za C433@650... a bo dost 27W?

msmiha ::

27W bi moralo zadostovati.Vendar bi jas na tvojem mestu vzel 41W
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TESKAn ::

Jazst svetujem: naroč peltier iz amerike. Tut če plačaš tako, da pošleš ček po banki, pride pol cenej. Mene je 72W pelt. iz amerike stal 5 jurjev - to so vsi stroški (cena, poštnina, provizija banki).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

romci ::

Teskan, iz kje si to narocil?
-- not all those who wander are lost...

OwcA ::

Če boš za napajanje uporabljal računalnikov napajalnik (12v) bo 27w gotovo premalo, verjetno pa tudi 41w. Qmax pelteirjev je namreč večinoma podan pri napetostih okoli 16v, tako da se pri 12v zmogljivost elementa precej zmanjša.

TESKAn ::

Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

overklokan Molj ::

teskan a bi biu prpravlen za 1k naročit še enga?
matej
the one & the only

ciuvauva ::

Po mojem je 27W premal. Če boš dvignu voltažo proca, pa sploh. Jest sm s 34W in GORB-om spustu temperaturo za 7 C -polna obremenitev, (ko sm imu še C400). Nekje na overclockers.com je programček, ki ti pomaga izračunat peltier glede na povišanje voltaze in povečanje hitrosti. Zračno hlajenje ti pomaga za nekje do 50W peltierje naprej pa vodno (al pa še kaj bolšga). Upoštevat morš, da ti mora hladilnik potem odvajat toploto od peltierja in procesorja ( za prve celerone nekje do 35 W, odvisno od voltaže in ure, + peltierja).

TESKAn ::

Uh, sorry, se mi ne da...sej ni nc takga narocit, sam prjavs se na strani, da ti nardi account, pol narocis, kar ces, dobis potrdilo, na katerem je stevilka narocila, pol gres pa na banko pa reces, da ces enmu v ZDA poslat ček, pa ti dajo en formular za izpolnit, sej sliš se zapleteno, ma ni:). Če pa kaj ne veš, kako bi naredu, pa pošl tipu mail pa mu mal teži v stilu 'ej stari, koko naj jast tole pošlem?'. Ni problema, skratka:), če pa kaj ne boš zastopu prov, kar tle na forumu vpraš.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

overklokan Molj ::

ja sam tist pelty za okol 5k na 2coolteku je sam 51,4W, jst bi rabu mal močnejšga
the one & the only

TESKAn ::

Jah, poglej pa mal okrog po drugih štacunah, ane>:D?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

KuhaR ::

Poglej na to stran TCD. Jaz sem kupu dva 80W za 18,70 $ po kosu izbira pa je zeelo velika. Plačal sem s kartico in v 10 dneh sem dobu po pošti.

overklokan Molj ::

jst sm tm vidu 80W sam za 20,7 $,tko d ne vem kje
the one & the only

bluehacker ::

ce mas sposoben ventilator vzami na vsak nacin nenajmanj mocnega. Ce pa ne bos mogel peltierja dobro hladiti ni pametno pretiravati.

overklokan Molj ::

mam vodno hlajenje dost sposobno tko d to ni blem
the one & the only

KuhaR ::

Sam sem tudi dal 20,7$ za pelta vendar sta 2$ za zalitje le-tega z posebno smolo in ne z silikonom.

Shadowman-x ::

Peltierje, katere si gledal dosedaj jih pozabi, saj potrebuješ za kaj takšnega okoli 72W peltier in pa seveda Alpha ali Globalwin FDP-32 hladilnik, saj so ostali preslabi. Poleg tega boš potreboval 300W napajalnik, po dosedanjih testiranjih, ki sem jih bral na internetu, bi morda celo 250W lahko zadostoval, vendar je veliko vprašanje stabilnost celotnega sistema.
V primeru pa da se boš odločil za nakup vzemi raje kit komplet, tako da ne boš potreboval sam izdelovati potrebne zaščite. Naročilo iz Amerike bi bilo kljub poštnini veliko ceneje kot kjerkoli v Evropi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272263 (1954) TESKAn
»

Pelt 75W

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181604 (1433) morphling1
»

Kolikšna moč peltierja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51310 (1207) HEKO
»

Nov rekord! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
594349 (3672) tejo
»

radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181607 (1332) HEKO

Več podobnih tem