» »

Kateri OS?

Kateri OS?

gonilnik ::

Zanima me kateri OS je po vašem mnenju najprimernejši za igre?Sam imam XP vendar pa jih prijatelj ful "šimfle" in pravi da so milleniumi dosti boljši.Kaj pravite
xp,millenium ali 98se
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Gh0st ::

Tkole ti povem iz lastnih izkušenj:
XP-ji: Totalen bullshit, meu sem jih en tedn pa jih sovražim bolj kot karkoli.
2000: uredu, samo hardwaresko požrešni
ME: uredu, če nimaš nič proti stalnim bluescreenom in sesuvanjem in da se ti na lepem comp ne prižge več...
95: preveč zastareli, ampak še vedno uredu

za moje pojme je za iogre najboljši kakšen Windows 98 SE. ima manjše izboljšave in tudi zna bit dost stabilen če znaš upravljat s sistemom...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

DavidJ ::

Mene so pa XP in win2k navdusili, z rahlo izjemo, da so XP bolj prijazni do iger.

Ko sem mel win 98 so se mi sesuvali, ko sem instaliral PWS je nalagal 2 minute.. v XPje pridem v 30 sek od takrat ko przgem.

Ce mas hardwersko novejsi racunalnik mirne duse nalozis win2k ali XP, ce pa je oprema rahlo starejsa pa ostani na 9x ali ME, ker za XPje in win2k ne bos nasu vseh gonilnikov.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

andrej ::

sicer v XP-jih dela veliko spilov, ampak, ce:
a.) bi rad spilal starejse spile
b.) in je performance jako pomemben

potem so win9x sistemi boljsa izbira. Recimo, NFS porsche sicer laufa pod XP-ji, ampak ne deluje tako tekoce kot recimo pod ME. CE vecinoma spilas spile potem je win9x boljsa izbira. Ce pa si samo nedeljski igralec potem pa so XP-ji boljsi.

XP-ji pa niso nikakrsen bullshit. To lahko samo rece nekdo, ki nama s tem sistemom dosti izkusenj.

gonilnik ::

Andrej:XP imajo še eno drugo foro npr:cd s filmom ki mi ga je prej vleklo na disk 3-4 min mi sedaj vleče 8 min (dma je pravilno nastavljen), internet se včasih stavi prenos podatkov recimo stoji,čeprav je povezava 45k/s.Če cd rom laufa instalacija iger ali kopiranje podatkov na disk ne morem delati nič drugega (računalnik šteka) vsega tega prej pri 98se in milleniumih ni bilo.
Moj comp pa je 1200athlon in 2x256mb rama itd..

govno ::

imam win98se SAMO za igrce, win2k za vse ostalo razen za igre ne, winxp pa za testiranje in sesuvanje, ker za druga niso ... imam pa starejši računalnik in disk s štirimi particijami, da mam vse to gor ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

CaqKa ::

ej samo to mene tui razpizdi toto kopširanje dolgih datotek.. pa stekanje ob kaksni instalaciji.. kaj to negre nikak popravit.. kaj te ne gre.. daj ms p**** ti materna popravi to že enkrat.. zaradi tega mi po vsej verjetnosti tudi 16x pekač dela samo z 8x... čeprav piše da peče 16x... kar se pa tiče štekanja povezave.. to pa preveri sam pri sebi ker to prvič slišim to maš nekaj sfukano ti.. ne pa winsi.. meni piči download ko bomba z 55k/s , vedno.. lahko da imaš slab isp...

gonilnik tebi pa samo nekaj... a maš denar da boš bilokatere od teh kupil? sicer je pa brezveze razglabljat o takih temah ker bi morale spadat v kakšen fakju .. samo vpršanje časa je kdaj se bo to vprasanje ponovilo in kdaj bomo spet imeli norca ki bo spraseval po driverjih za voodoo 3 za xpje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Dami ::

Dokler si nisem nove mašine kupo sn mel skoz 98se. Zdej pa mam XPje in ne grem NIKOL več na kej drugega. Men delajo super. Sesul se ni še nič nikol. Resda zdele dela vse nekam počas (verjetn kr mam čist zafilan disk) sam špili delajo tud brez blema. Zadnič sn en cd peku (teac 40x) in sn po 'nesreč' na ono skirpto nalatel k ti n-telnetov odpre. Šele tam po 120ih odprtih sn prišo do task manegerja in zaprl explorer in pol še vse ostalo. Cd je med tem peku kot da ni nič. Zakon skratka. Zdej jih mam že ene 4mesce gor. 98 sn ponavad formatiral vsaj enkratna 2 mesca. Pa še pol čist na frišn je že vse štekalo. Obup. XP rulz! :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

andrej ::

hm, jaz do sedaj na nobenem racunalu nisem imel problemov z XP-ji. Izjema je samo Dell notebook, ki je crashiral vsakih 5 minut, samo potem so koncno dali novi BIOS in driverje ven in zdaj vse spila.

Velikokrat je problem v hardveru, ali pa specificna kombinacija hardver ali celo harver/softver. Problem so predvsem chip seti kot Via, Sis, itd in bolj eksoticni hardver.

Pri kopiranju s cd-ja pa nikakor ne bi smelo stekat. JAz lahko hkrati pecem, gledam movie, browsam po netu, vse brez stekanja.

tezko pa je pri taksnih problemih rect, da so XP-ji krivi.

CaqKa ::

potem pa mi povej kaj je krivo... imam asus cuv4x.. kaj rabim za to tiste neke via4in1?.. kaj sploh je tisto sraje.. baje ni priporocljivo tistega instalirat ce vse vredi spila...

gonilnik ::

Smo štirje prijatelji in smo sprobali pri vseh instalirat XPje pa smo potegnili en film na disk,ter zmerili hitrost diska z HD Tachom.Rezultati so pri vseh bili porazni film pa je vlačlo dol 2x daljši čas.Smo probali vse mogoče pa nam tega ni uspelo popravit.
ANDREJ:Ne Šteka pri kopiranju ampak pri dol vlačenju datotek s cdja.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

CaqKa ::

meni šteka mašina tudi pri kopiranju iz diska na disk... ko pa recimo dam ko nero speče pa na koncu verify data.. potem je pa računalnik 10 minut čisto neuporaben... nič ne morem delat takrat...

andrej ::

hm, v cem se razlikuje "kopiranje" in "dol vlacenje s CD-da"?:O

CaqKa ::

hehe:) jaz si to razlagam tak da je kopiranje v explorerju .. dol vlacenje s cdja pa kot da ofnaš browser pa not napises file://x:/fajl.zip
pa potem gledaš kaj ti browser napiše s kakim prenosom dela :)

matter ::

Jest mam kr oba sistema WP in ME. In sem 98% v XP ker so mnogo boljši. Kar rabim ME je samo za stare špile, to pa je samo q2 na netu. Sicer q2 dela v XP ampak je skos ukopljen enhance mouse precision kar sux.
So pa XP boljši v vseh pogledih.
Grem basket pa bom neloke metal

DavidJ ::

tudi jaz imam tezave s kopiranjem datotek iz cdja na disk.. winamp se ne da poslusat, ker tako steka, v win2k je tudi to delalo, sam pol sem driverje za via instaliral in je delalo ok. v XPjih pa po instalaciji via driverjev se kr steka.. hhh kaksna ideja? :/ pa mislim da msi 6330 ne bi smel bit eksoticen hardware..
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

CaqKa ::

pri meni so tile via4in1 tolko popravli da kopiranje poteka izjemno hitreje.. mašina pa med kopiranjem še vedno šteka samo se opazi da manj...

andrej ::

gonilniki so jako pomembni. Zal pa se vecina proizvajalcev se ni naucila pisat dobrih gonilnikov za NT sisteme. Dober primer je Creative, ki z SB Live driverji ze tak mucka, da je MS popravljal njihovo source kodo!:\

l33t ::

Ce pa se res hoces resit vseh tezav v PC svetu (NE v MAC worldu) si instaliraj Linuxe!!! Res da so malo tezji ampak ko jih skuzis si na konju!>:D >:D >:D

Airskull ::

Z Linuxom bi blo boljše še mal počakat, ker se dobi zlo mal poštenih programov in iger za gor dat.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

andrej ::

l33t: daj nehaj no. z linuxom ne resis VSEH PC tezav!!! ;)

pecorin ::

da je wintendo stabilen lahko rece samo tisti ki se ni videl linuxa.

kdo je pa ze videl da bi na windowsu imel pognan kak server in obenem normalno delal na racunalniku brez ponovnih zagonov nekaj mesecev.

in se nekaj. linux lahko 90% nadradis brez ponovnih zagonov. zaganjanje potrebuje le ko nadgrajujes strojno opremo in ko instaliras nov kernel. windows se ponovno zaganja 5 krat ze pri setupu, ponovno se zazene ko nalozis kak nov program, 98 se ponovno zazene ze ko spremenis ip v lokalni mrezi.

za igrice pa linux res (se?) ni...

andrej ::

mislim, da s taksnimi debatami nebomo nikamor prisli, ker tak vsak vlece na "svojo" stran...

CaqKa ::

pecorin kaj misliš da programi nebi delali brez ponovnega zagona na winsih? to so samo tumasti programerji ki stvari ne znajo očitno rešit. jaz v 90% ne restartam mašine samo zato da bi se neki progi dokončno inštaliro pa vseeno dela. če pa kako okno za reset gnjavi pa ga killaš. to je pravilo za 90% programov od programerjev stare šole. pa smo spet na istem?
sicer pa kot je andrej reko... jaz še vedno pravim da nas čaka združenje winsev in linuxa. kajti vsak se od drugega uči.. in drug drugemu postavljata standarde, M$ zato ker ima denar, linux&co pa zaradi velikega števila programerjev

Matek ::

Jaz uporabljam Win98SE, sicer mam XP-je in so mi všeč, ampak mi zvočna zajebava, ker je Creative, pa VIA chipset mam, pa slabo povezavo, da ne morem patchat, Win98SE pa mi super delajo, pa majo dos, tak da si lepo naredim Ghost kopijo, pa vsake 2, 3 mesce formatnem in vržem nazaj. Sicer se mi fajn zdijo XP-ji, ampak ni nekaj revolucionarnega v njih, da bi jih zato oporabljal, oz. se ne počutim prikrajšanega in se mi ne zdi da kaj posebnega zamujam, ker imam Win98SE, pa še včasih kak prijatelj krtizira, da mu igrice ne delajo, jaz pa nimam s tem problemov.

Torej, priporočam ti Win98SE, WInME pa vsekakor ne, ker mam slabe izkušnje (puno bloo scrinov pa tega)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

pecorin ::

caqka. z "navadnimi" programi je res tako. ampak jaz sem mislil na sistemske programe, windows servise pa take stvari..pri tem pa je se vedno treba ponovno zagnati racunalnik. pri winxp sicer malo manj ampak se vedno se dogaja...

linux in windows se pa ne bosta zdruzila. vsak bo prevzemal (dobre) lastnosti drugega, to pa se dogaja ze ves cas.

tudi windowsi bi imeli se prevec programerjev ce bi windows bil open source. ampak ms je pac m$...

CaqKa ::

kaj te zahteva restart pri winish?
okej en od drugega bosta prevzemala dobre lastonsti... kar še ne pomeni da se bo združlo vse skupaj... poleg tega me zanima kam bo napredovala lycoris distribucija.

andrej ::

vsi napredujejo v eni smeri - vec featurejev in s tem tudi vec bugov. Tega se ne da ustavit....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede izbire Windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
411429 (928) asd_guy
»

XP vs. 2k - hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523905 (2955) BaRtMaN
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221792 (1406) daylight
»

Kako pogosto na novo nameščate sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
301697 (1020) govno
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191494 (1231) andrej

Več podobnih tem