» »

Onboard zvočni procesorji

Onboard zvočni procesorji

T-Majo ::

Ok.


Mene pa zanimajo sledeče stvari. Zadnje čase sem začel razmišljati o zvočnih karticah. Začel sem tudi spremljati kartice in njihove cene. Večina plat ima gor realtec HD procesor. Neka solidna zvočna pa stane 25€ in še več.

Na moji P5W DH DELUXE imam Realtek ALC882M High Definition Audio 8-channel zvok. Zvočnike imam Logitech X-230 2.1.


Dosti gledam filme, vedno več tud HD 720i, poslušam glasbo in kdaj pa kdaj igram igre.

Če bi kupil novo zvočno (v mislih imam Extream X-fi) bi bil zvok boljši. Glede na to da imam High end plato, mislim oz. upam da moja zvočna niti ni tako slaba. Ali je spoh smisel nabaviti drugo? Zanima me tudi, kako hitro stvar zastari; ali je možno potem to zvočno uporabljati čez cca 3leta v novem PC-ju in bo še vseen zvok boljši od povprečne onboard zvočne?

solatko ::

Vsaka zvočna kartica nudi več nastavitev in možnosti kot on board zvočna, vendar je cena za odlične pro kartice precej visoka, tiste poceni pa že imaš na matični. Res kvalitetna zvočna kartica je po ceni na nivoju dobre grafične, za samo poslušanje zvoka, je dosti vgrajena in dober player, seveda pa mora biti tudi zvočniški sistem kvaliteten, pomaga kakšen hud ojačevalec, povežeš s SPIDIF optiko in je ropotanja, da je joj.

BBB ::

Odgovor na zadnje vprašanje: menim, da čez tri leta ne bo kaj veliko sprememb glede kvalitete zvoka. Zelo verjetno pa bodo čez tri leta zaznavne spremembe v kvaliteti tvojega sluha.

Kot zanimivost si poglej test integriranih zvočnih "kartic".

andromedar ::

Lahko da bo zvok boljši, vprašanje je samo ali boš ti slišal 25Eur razlike v zvoku. Namreč zvočna kartica je samo en člen v verigi. Če boš poslušal povprečno zripane .mp3 -je, namesto .ape -e si ga pobiksal že v začetku. Tudi najboljša zvočna kartica komadu ne zna dat nazaj teh informacij (tonov), ki so mu ble že v začetku odvzete. Če bi hotel res dober zvok, bi si seveda omislil zunanji Hi-Fi ojačevalec in ne, kar nekdo zapakira v ohišje zvočnikov,...in pa seveda prave zvočnike. Računaj z nekaj 100 Evri.

Rekel bi, da je za filme (vsaj meni) brezveze to nabavljat, za igre pa totalna bedarija. Če pa redno poslušaš kvalitetno glasbo, pa bi se morda splačalo.
Torej, če si povprečen poslušalec, ki včasih rad prbije kak komad, ki mu je všeč, pol se ti ne splača dedicated kartice kupovat. Če pa greš v to, pol pa misli na vse - kajti drugače je to 25Eur vrženih skozi okno.

lp
Eh?

T-Majo ::

BBB, nevem kaj misliš s tem, da naj bi se spremenile kvalitete sluha?

Na te grafe se pa res nič ne spoznam. Torej kaj mi svetujete? Ciljam na Creative sound blaster X-fi Extream audio.

Ok hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

BBB ::

BBB, nevem kaj misliš s tem, da naj bi se spremenile kvalitete sluha?

Sedaj testiraj, kako dobro slišiš zvok frekvence nad 15 kHz. Enak test opravi čez tri leta. Nato pa s svojimi ugotovitvami odgovori na ta post.

chucki ::

Hočeš povedat, da boš zaradi bolj kvalitetne zvočne postal gluh? :))

Vlad Tepeš ::

Če še ne veš se občutljivost človeškega sluha fiziološko zmanjšuje ko se staramo.
Rad imam mir in svoj računalnik!

T-Majo ::

Nekaj bi še vprašal;

sicer je malo izven konteksta ampak v redu.

V avtu imam radio Pioneer DEH 5630MP.

Radio je starejši, vendar je bil za svoje čase ''high end''.

Zaradi nekakšne potrebe po USB radio razmišljam o LG-ju LAC 5810R, kateraga ima Špar v akciji za 80€.

Zanima me, če mogoče kdo ve, ali bo kakovost igranja glasbe slabša? Po mojem bi morala biti boljša saj je moj radio že kar star, ta je pa nov, vendar je ta novi LG nižji cenovni razred radij.

Tudi nikjer ne piše, če ima izhode za ojačevalec.

Se opravičujem zaradi offtopica, vendar se mi zdi brezvezno smetit novo temo zaradi dveh ali treh postov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712113 (7972) Janac
»

Nasvet: integriran zvok vs zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
143435 (3087) MaticKregar
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526177 (4749) __Devil__
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364139 (3036) Jst
»

Audiofili...ali samo mnogo preveč denarja na računu?

Oddelek: Zvok in slika
172818 (1959) cojss

Več podobnih tem