» »

Test RAM-a?

Test RAM-a?

Hojne ::

Program, najboljše dosovski za testiranje ram-a.
Sumim da je ram kriv, s 256Mb PC133 se mi v frišno naloženih windowsih obesi, s 128Mb PC100 pa dela normalno..

Če kdo ve za program, al pa ma, lepo prosim..
  • zaklenil: Hojne ()

AngelOfDeath ::

Progiji za test rama ti ponavadi ne povedo da je ram kriv :(
To ugotoviš tako da daš drugi ram not pa te sprobavleš če še vedno crkuje al pa ne
kot si že sam ugotovil je verjetno ram kriv.
Mogoče pa je samo nekompatibilen s tvojim sistemom ?
sprovaj ga pri prijatelju :)

Brane2 ::

Angelof death:

Kar praviš, ni res. namenski programi za testiranje RAM.a so prokleto uporabna stvar.
Če dobiš kje Suse Linux 7.3, žvajzni prvi CD. Ne toliko zaradi Linuxa, kot zaradi tega, ker je v bootsekvenci (če bootaš mašino s CDja) podano na izbiro ali bootaš naprej ali štartaš programček za testiranje RAM-a, ki raztura.

Je full temeljit, sam testiura mašino "na prazen želodec" in lahko prečekira res velik. Testiranje traja, sam to itak mora. Stvar mi je dala odgovore, zakaj so se določene mašine obnašale čudno.
Poelg tega stvar zna vklapljati in izklapljati cache, tako da določeni testi testirajo RAM, drugi pa cache.

Res dobra stvar, sploh če vklopiš "extensive tests" in prideš čez par ur pogledat...

Mercier ::

Memtest86. Odlična zadeva.

Sam sem reklamiral tri čokoladke po testu. Zbutaš računalnik z diskete in potem testira ure in ure. :D


Pa še to:
Ne vem sicer kaj so na servisu uporabljali, ampak ena čokoladka bi naj bila OK. Pa smo si malo dokazovali. Na koncu so zamenjali vse tri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Brane2 ::

Jaz sem našel tako napake na dveh DIMMih. Zelo zanimiva zadeva.

Stara Gigabyteova plata z Athlonom mi žre RAMe. Po nekem cajtu ugotovim, da je na čokoladki kaka lokacija zanič in to samo en bit in še ta pri določenem testu v extended setu (kojekakvi burstreadi itd).

Zdej sem zamenju kondije v plati okrog RAM-a in že tri mesece stvar dela B.P. Take napake ne bi ujel kar tko, brez posebnega softverja...

Hojne ::

Hvala lepa za pomoč bom sprobal in videl, če je v ram-u problem.

para-site ::

tle dobiš en kup takih uporabnih programov, tudi za testirat ram. Jst uporabljam memtest86, kot je že nekdo prej omenu, je zlo dober in enostaven.

Hojne ::

Sedaj sem stestiral ram z memtest86 in mi je po 9 urah testiranja pokazal 10 errorjev. Sem že nesel nazaj in dobil drugega. Res lepa hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primeren USB ključ

Oddelek: Strojna oprema
5575 (374) hojnikb
»

Test ramov

Oddelek: Programska oprema
71562 (1451) gamer
»

Memtest86 pokaze napako.. Ali moram RAM vreci stran?

Oddelek: Strojna oprema
271922 (1400) Paramedic
»

Težave z namestitvijo Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
131052 (886) para!
»

MemTest ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81347 (1215) Han

Več podobnih tem