» »

Primeren USB ključ

Primeren USB ključ

Zvitor ::

Pozdravljeni,

ta tema spada malo v Kaj kupiti, malo v strojna oprema in malo v programska verjetno...

Skratka, kateri USB ključi so kakovostni in primerni za testiranje RAM-a (boot test), torej ne rabim neke hude kapacitete. Po možnosti takšna da se da nanju zapisati kaj je gor (nek label), da vem kje imam nov RAM tester za UEFI in kje star za BIOS mašine. USB ključ mora biti dobvljiv v Sloveniji (Avtera...).

Kakšne USB ključe tudi sicer sami priporočate (performance+reliability), ne nočem googlad best USB of 2019, to sem že, zanimajo me prav vaše osebne izkušnje in samo ključi dobavljivi v Sloveniji. Hvala.

Še zadnje vprašanje, za testiranje RAM-a, Memtest86+ ali Passmark Memtest86 (za BIOS mašine, za UEFI in DDR4 je itak samo Passmark Memtest86)?

DeeCoy ::

Moj nasvet je, da za take stvari, sploh če to delaš dnevno, uporabljaš najcenejše ključke, kar jih lahko najdeš. Za to ne rabiš kvalitetne robe ali hitrosti. Naredi si 2-3 multiboot z vsemi orodji in dokler bojo delali ok, pol pa pač narediš image na drugega za 5€.. USB ključki bi se lahko skoraj smatrali za potrošni material.

Furbo ::

Če se ti par ustreznih USB ključkov ne valja doma, potem ne vem kakšen računalničar si. :)

Cene za 16gb se začnejo pri 3€.. noben ne dela seminarsko iz tega.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Baja ::

karkoli bo dobro. jaz mam za take primere neke stare 4gb kluceke. sem jih staknil na bolhi mislim da 10 komadov za 15e

Zvitor ::

OK, hvala. Še kakšen odgovor glede Memtestov in kakovostnih hitrih zanesljivih USB ključev večjih kapacitet ki so dobavljivi pri nas?

hojnikb ::

memtest86, hcci ali placljivi ram test
Tazadnji je nacelno najhitrejsi pri odkrivanju napak.

Kar se tiče kjučka; najcenejši da je dovolj velik. Razn je kupiš kakšno drago zadevo premium znamke (recimo sandisk extreme) je bolj kot ne vse skup isti k. Imaš 2,3 v žepu za backup in je to to.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 10 zaciklanje in backup restore

Oddelek: Pomoč in nasveti
18974 (722) Rias Gremory
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5612174 (10701) solatko
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610735 (8249) krepki
»

Read ISO za Windows?

Oddelek: Programska oprema
141931 (1680) MrStein

Test RAM-a?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71473 (1290) Hojne

Več podobnih tem