» »

RAM problem

RAM problem

Poly007 ::

Imam star računalnik (2003) v katerega sem nameraval namontirat 1GB ddr ram (ki ga komp podpira), vendar pa se mi (ko ga vstavim) ob zagonu ustavi računalnik - prešteje rame in ko napiše OK je vsega konec. Res ne vem v čem je finta, do zdaj sem imel 512MB in 256MB skupaj in je delalo vse kot mora. Če se kdo še spozna na te stare stvarce, vas prosim da mi odgovorite. Ram je sicer nov, vendar sklepam da je nekakšna nekompatibilnost z matično... vendar to razmišljanje zaenkrat prepuščam vam majstri...

Han ::

Razlogov je lahko več:

1. plata ne podpira 1 GB palčk
2. star BIOS
3. nekompatibilna znamka spomina
4. defekten spomin
5. plata da spominu premalo el. napetosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Poly007 ::

Amm, za plato res nwm kje naj pogledam če to sploh podpira, BIOS je res da star, vendar nisem vešč računalničar zato nwm katere naj installiram da se bo računalnik vsaj še zagnal, na palčki sploh nisem našel da bi kje pisala kakšna znamka (le DDR64X16 PC400 1GAUM3408). Spomin ni defekten, saj je čisto nov, tudi prebere mi spomin ko zaženem računalnik (ko ga prebere s e ustavi), glede plate pa sploh nwm kakšna napetost bi morala bit na RAM komponentah (niti kje to pogledaš). Papirje od računalnika še verjetno nekje imam, vendar je to iskanje zamudno, zato sem pač mislil če bi mi znal kdo pomagat na hitrejši način. Ja, glede BIOS-ov sem nekaj gledal update, vendar imam zdaj takšne kot piše na matični. Oznaka je ista, zato ne vem če mi bo delalo na drugi oznaki.
Sej imam tudi en novejši komp, vendar bi rad tega malce predelal ampak očitno je bil denar vržen stran...

Han ::

S CPU-Z lahko izveš podrobnosti o plati in verziji biosa. Potem pač poglej v navodila od plate, če podpira 1 GB palčke, na proizvajalčevi strani pa, če novejši BIOS odpravlja kakšne težave v zvezi s spominom...

Poly007 ::

Tale CPU-Z je malo kompliciran...namreč pod zagon mi ga avtomatsko ne zažene, sam pa tudi nwm kje ga naj najdem - a morem za to it v BIOS??

rodjo ::

Pozdravljeni. Imam problem z ram-i. Imam matično ploščo "Biostar P4M80-M4", katera podpira do 2GB ram-a.
Vstavil sem dva rama po 1GB ( http://www.mimovrste.com/artikel/244001... ), vendar mi sistem prepozna samo 1GB:
http://shrani.si/?y/YN/3yaQWwrS/ram1.png
Program "cpuz" pa mi pokaže, da imam na plošči 2GB ram-a:
http://shrani.si/?1m/OT/46ztgT5X/ram2.p...
V čem je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rodjo ()

Poly007 ::

No, to pa mislim da moji možgani tudi zmorejo odgovorit - Problem je Dual Channel (malo premakni rame v drugo režo) To je fora vsaj ramov manjših kot 1GB, vendar pa mislim da nad 1GB ni pomembno, saj ni več tako očitnih razlik. Probaj in sporoči če dela

Aja, kje pa si najdo ta CPUZ??

<b>klima</b> ::

Poly007 ::

ja ja, sem ga že najdo...sem najprej mislo da se to že kje na kompu nahaja - kje v windowsih

Malo pobrskaš pa je :D

Poly007 ::

vse sem prevero, sam pri BIOS-ih pa ne upam preveč prstov zraven met...ni mi glih da bi cel komp zasral, znam pa tudi ne delat v BIOS-ih. Zanima pa me kaj vse je lahko narobe če naložim naroben update?? Ker glede na to da jih je polno za mojo matično, pa vseeno nwm če so vsi pravi. A obstaja še kaki bolj "izi" način za to updejtat??

Poly007 ::

Glede na to da sem downloadal biose za matično (GIGABYTE), me zanima ali že ima s tem kdo kaj izkušenj, namreč jaz bi jih (še vedno) rad updajtal, vendar sem tukaj v temi. Nimam osnovnega pojma kako bi se to naj sploh delalo, zato bi prosil za kakšno obrazložitev. Aja, BIOSi ki sem jih downloadal se imenujejo motherboard_bios_ga-8ig1000mk(rev1.x)_fi.exe

Nekaj poznanstev imam, ki bi to znali, vendar pa še nimajo izkušenj z to matično, nekateri so pvrhu tega še predaleč in se zaradi tega ne bi vozili k meni (ali jaz tja).

V pričakovanju odgovora se Vam zahvaljujem za Vaš čas.
The game is like an apple - The best it is at the end


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava "oken"

Oddelek: Pomoč in nasveti
173573 (2924) hojnikb
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413816 (3043) Hanzo
»

Ali lahko zamenjam p4 z novejšim 775 procesorjem na isti matični ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393935 (3535) Architect
»

Razlika med pomnilnikom DDR2 (667Mhz) in DDR3(1333Mhz)

Oddelek: Pomoč in nasveti
333874 (3394) kixs
»

A64 2800+ problem z ramom

Oddelek: Strojna oprema
261307 (1012) AnubisOfDoom

Več podobnih tem