» »

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

KoMar- ::



Kaj je to:
Tomato je majhen, pregleden in stabilen nadomestek originalnega firmwarea za usmerjevalnike z Broadcom chipsetom. Ponuja vam popolnoma svež spletni administrativni vmesnik (z AJAX-om in SVG grafi), spremljanje porabe pasovne širine, napreden QoS in omejitve dostopa, omogoči nove brezžične možnosti, npr. WDS in način brezžičnega klienta, poveča največje dovoljeno število povezav za P2P in še marsikaj.

V slovenskem prevodu tega firmwarea so spremenjene samo datoteke spletnega vmesnika, vse ostalo je identično originalu. Smisel tega prevoda je, da lahko z routerjem upravljajo tudi manj vešči uporabniki in pa da se spopularizira Tomato, ki je res zakon zadeva :) Zraven sem dodal še T-2 temo v oranžni barvi :)

Podprte naprave:
  • Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS (brez USB podpore)

  • Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54

  • Asus WL500G Premium (brez USB podpore), WL500GE

  • Sparklan WX6615GT, Fuji RT390W, Microsoft MN-700

(Ta firmware ne deluje na routerjih Linksys WRT54G/GS v5 in novejših.)

Namestitev:
  • Iz originalnega Linksysovega firmwarea:



  • Iz Tomata:
    Pojdite na http://192.168.1.1/admin-upgrade.asp, pri čemer je 192.168.1.1 IP vašega routerja.
    Namig: Pri nadgradnji se prejšnje nastavitve ohranijo :)


Ta firmware vam je na voljo brez vsakršne garancije. Ne odgovarjamo za morebitne težave ali škodo, ki bi nastala z uporabo tega firmwarea.

Download:

http://www.stamcar.com/2008/10/08/tomat... (na dnu)
  • zavaroval slike: Tilen ()

Tilen ::

Se da dobiti še brez T2 teme?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

luky ::

Si pa drugo temo izberi .......:)
luky!

damirb03 ::

gdo ve kakšno je geslo za vstop na router

t3hn0 ::

gdo ve kakšno je geslo za vstop na router

u: admin
p: admin

se mi zdi no...al pa probi samo

u: administrator/Administrator
p: [brez]
^.^

kihc ::

Jaz imam pa eno drugo vprašanje glede Tomato firmwara, ampak nisem ziher da gre čisto za isto verzijo, ker sem ga naložil na ruter pred cca. 1 mesecom.

In sicer, nekaj me zajebava remote web access. Ko je kakšen od računalnikov v omrežju aktiven (= vključen) vse dela ok, če pa so vsi ugasnjeni se ne morem od zunaj povezati na ruter! Ima kdo podobne težave?
x

kreki ::

Sem ga nadgradil in sedaj me ne spusti več s starim geslom not.
Ali kdo ve kakšno je geslo. Internet mi še vedno dela.
Priklopljen na šštrom.

kihc ::

The GUI username is "admin" or "root" (username is required), ssh and telnet username is always "root", and the default password is "admin".
x

jan01 ::

@kreki
A ne znaš brati navodil? Po uspešnem flashanju naredi hard reset(tišči 30s reset...

KoMar- ::

Tilen: T-2 tema niti ni privzeto vklopljena, ampak je samo dodatna možnost :-)

ravsek ::

Se da dobiti mogoce tudi anglesko verzijo s T2 temo :P

Alamar ::

Namestil sem zadnjo verzijo tomata na Buffalo- WHR125, ampak mi začuda, slabše vleče signal kot z originalnim buffalo firmwarom. Čemu to? Nastavil sem jakost signala na večjo vrednost, pa je praktično brez razlike. Že 5 metrov stran, v drugi sobi, preko ene stene, mi potegne le okrog 50%. Dlje še veliko manj. Prej mi je vleklo na istem mestu 80-90%.
Tale tomato je zame zaenkrat katastrofa. Slabši signal, iptv t2 prek routerja kocka, čeprav sem nastavil vse, kakor piše v tej temi (http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t..., tudi odzivnost v firefoxu se je imho poslabšala...
Ker pač sedaj ne morem iti nazaj na original firmware bi poprosil za kakšne nasvete, mogoče nastavitve, vsaj za signal, če lahko kdo kaj pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

D3m ::

Lahko probaš z DD-WRT ver.24sp1
|HP EliteBook|R5 6650U|

zee ::

To verzijo DD-WRT sem namestil na Buffala WHR125, vendar se brezzicna povezava ob malo vecji obremenitvi prekinja, prav tako mocno niha kvaliteta signala. Med routerjem in prenosnikom sta sicer dve steni, vendar to ni ovira za Linksysov WRT54G (verzija 2.2 z namescenim Tomato firmwarom), ki v enakih pogojih na isti lokaciji dela brez problema.

Mislil sem nadomestiti DD-WRT z Tomatom ze omenjenem Buffalu, vendar mi po prebranem to ne pride niti na misel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Alamar ::

Aja, sem pozabil povedati, da sem dd-wrt že namestil in mi potem sploh ni zaznalo brezžične povezave, zato sem šel nazaj na tomato. Res pa je, da sem namestil prvi dd-wrt sp1 s seznama, ker ne vem kateri točno je pravi. Namreč, tam jih je cel seznam za Buffalo 125. A mi lahko kdo poda direkt povezavo do zadnje verzije dd-wrt za buffalo whr125.

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alamar ::

Ja mislim, da je bil glih tale generic in potem mi ni zaznalo brezžične povezave. Kaj buffalo client manager moram odinštalirat, ali mora ostati nameščen, če imam tomato ali dd-wrt? Sedaj imam namreč še vedno nameščenega.

Veron ::

marko dej dodaj še siLoL logo =)

Poldi112 ::

>In sicer, nekaj me zajebava remote web access. Ko je kakšen od računalnikov v omrežju aktiven (= vključen) vse dela ok, če pa so vsi ugasnjeni se ne morem od zunaj povezati na ruter! Ima kdo podobne težave?

Nastavi si permanentno internet povezavo. Tebi verjetno disconnecta ko ni prometa, potem pa seveda od zunaj ne prideš več notri.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jan01 ::

@alamar
Poskusi še najnovejši tomato mod(novejši driverji!) http://cdn.adslzone.net/pub/repos/victek/Tomato/Tomato_RAF_1.23.8513-ND.7z
Pa ne pozabi po uspešnem flashanju narediti hard reset!

ABX ::

Še moj glas za Tomato. Ga uporabljam v vseh inštalacijah že par let in VEDNO vse dela.

Edini krat ko se router resetira je ko zmanjka elektrika.

To je ena od redkih zadev ki nikoli ne zataji.

P.S: Edina zadeva ki ni delala kot bi morala je QoS v verrziji 1.21. Ker ga ne rabim (še), se nisem več ubadal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ttommy ::

Mene pa zanima ali se da v Tomatu (Linksys WRT 54 GL) onemogočiti ves P2P promet? To mislim downloadanje torrentov preko uTorrenta in e-Mule.
Gamer

ABX ::

da

QoS
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

AmokRun ::

V Access Restriction lahko nastaviš.

ttommy ::

Gledam tam... Block all internet access mora biti prazen kvadratek najbrž. POtem mi pa napiše Please specify what items should be blocked.
Mi lahko prosim poveš kaj naj označim?
Gamer

AmokRun ::

ttommy ::

Hvala za odgovor, ampak točno tako sem nastavil, kliknil add in save, pa mi uTorrent kljub temu downloada....
Gamer

ttommy ::

Dela mi pa edino, če dam block all internet access za vse naprave, razen za moj PC. Takrat je hitrost (speedtest) polna.
P2P pa ne morem onesposobiti. Problem je v tem, ker nas več deli linijo in smo se zmenili, da podnevi ne bo downloadanja (razen ob predhodnem obvestilu).
Zato bi pa rad nastavil blokado p2p prometa čez dan.
Ve kdo zakaj mi ne gre?
Gamer

AmokRun ::

Potem pa ne vem kaj je problem. Jaz imam tako nastavljeno in deluje brez problema.

ABX ::

.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ttommy ::

Se bom še pozajebaval. Hvala vseeno.
Gamer

Veron ::

jst sm torrente blokiral drugače.

blokiraš v osnovi vse porte, potem pa dovoliš samo najbolj pogoste porte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

ttommy ::

Kako pa lahko to narediš?
Gamer

ttommy ::

Mater bom popizdil, ker ne morem blokirat p2p prometa...
Gamer

Veron ::

v tej temi maš predstavljeno kako, lahko tudi nastaviš ure od kdaj do kdaj. Pri meni je delalo super, popolnoma blokiralo torrent, žal pa tudi kak dodaten port, katerega potem odkleneš (po potrebi)

ttommy ::

Hvala Veron. Zgleda da je res blokiralo, saj moj uTorrent sploh ne downloada.... Kakšne porte naprimer bi pa še lahko blokiralo in kako naj potem vem katere moram sprostiti?
Gamer

Veron ::

80 boš sigurno rabu (web)
21 ftp mogoče
443 https (i think) pa še kaj, odvisno kaj vse uporabljaš oz. ti bojo "kolegi" rekl, da jim ne dela. Pogledaš kateri port uporablja in tiste sprostiš

ttommy ::

Sem mislil da marsikaj vem, pa sem sedaj čisto v temi... Kaj pa Xfire, Skype....- kako naj vem kateri port zanje moram sprostit. A obstajajo kje seznami portov?
Še enkrat hvala.
Gamer

ABX ::

Ne kompliciraj ni potrebno, tomato ima že vgrajen filter za blokirat najbolj znane P2P kliente.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ttommy ::

Veron je izjavil:

80 boš sigurno rabu (web)
21 ftp mogoče
443 https (i think) pa še kaj, odvisno kaj vse uporabljaš oz. ti bojo "kolegi" rekl, da jim ne dela. Pogledaš kateri port uporablja in tiste sprostiš


Mi lahko prosim poveš kje pogledam kateri port uporablja katera aplikacija?
Gamer

Veron ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422403 (11960) amigo_no1
»

Kupujem nov WLAN router

Oddelek: Kaj kupiti
71868 (1566) neres
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101612 (1447) buneech
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712658 (9256) Pyr0Beast
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72809 (2809) PARTyZAN

Več podobnih tem