» »

AGP in HDMI

AGP in HDMI

MortalL ::

Pozdravljeni!

V kratkem imam namen nabaviti kak 42'' LCD TV in temu primerno bi rad imel tudi sliko in zvok. Receiver za zvok in sliko že imam, vendar je zvok preko racunalnika dobesedno zanič (integrirana zvočna). Zasledil sem to grafično kartico, ki ima integriran zvok:
http://www.mimovrste.com/artikel/263004...
Malo sem klical po trgovinah, ki jo imajo in povsod sem dobil drugačen odgovor na vprašanje ki se glasi:
A je možno preko te kartice prenašati tudi zvok preko HDMI adapterja? V večini primerov so mi rekli, da ker gre vse preko DVI, da je to nemogoče, po drugi strani pa mi ni jasno, zakaj bi potem sploh bila zvočna kartica gor.
Prosim za pomoč, ker bi samo zaradi tega omenjeno grafično nabavil, saj imam trenutno not GF 6800GT, ki za to kaj jaz rabim ni kaj dosti slabša grafa.
Hvala

solatko ::

Podpora zvoka je samo za hdmi.

Kato ::

A je možno preko te kartice prenašati tudi zvok preko HDMI adapterja?


Ja, šest kanalni zvok. Samo moraš na TV priključiti preko HDMI-ja. Samo ne vem pa kakšne kvalitete je , glede na to ,da imaš reciver si lahko umisliš zvočno s optičnim audio izhod. Po kvaliteti je po moje to bolje.

Recimo tale

MortalL ::

Jaz bi rad na receiver priključil HDMI, potem pa naprej (tudi HDMI) na TV. Tako bi obenem prenašal zvok (do receiverja) in sliko do TVja. Trenutni zvok je resnično obupen, suround ne pride do izraza niti za 5%. Tvoje mnenje Kato mi ni neznano, sem že razmišljal o tem, vendar pa bi rad oboje prenašal po enem kablu. Ce ima kdo izkusnje z zvokom iz grafične, bi ga prosil za mnenje. V kolikor ne dobim odgovora pom verjetno res nabavo boljšo zvočno, sliko pa preko DVI-HDMI kabla prenesel do TVja.

Senitel ::

Vzemeš onega Radeon-a, uporabiš priložen DVI->HDMI konverter in nastaviš Radeona za primarno zvočno kartico. Edina slaba stran tega je, da ne moreš uporabljat kakšnih boljših hardwareskih zvočnih.

MortalL ::

Sem se odločil in naročil tole kartico:
http://www.mimovrste.com/artikel/288001...
Tako bom peljal zvok preko receiverja, sliko pa kar direkt na TV.
Hvala vsem za pomoč. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321331 (10443) BorutK-73
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314959 (4627) roadruner
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310568 (9843) T-Majo
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113236 (2390) davco
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523273 (14577) al3n

Več podobnih tem